Пенсії будуть. Але доведеться почекати

15.07.2005, 10:07 Просмотров: 1 386

Пенсії будуть. Але доведеться почекатиВ липні у кременчуцьких пенсіонерів з’явилося два клопоти: по-перше, чому зменшились розміри пенсій? По-друге, чому пенсії почали виплачувати з затримкою? І, найголовніше – чого чекати надалі? Відповіді на ці запитання надали кременчуцькі чиновники..

Пенсії будуть. Але доведеться почекати

У вівторок, 12 липня, перший заступник міського голови пан Кулінічев провів прес-конференцію з приводу затримки пенсій. Разом з ним на запитання журналістів відповідали керівники кременчуцьких районних відділень Пенсійного фонду та представники “Укрпошти” і  кременчуцького відділення “Ощадбанку”.
Як повідомив пан Кулінічев, кременчуцькі пенсіонери вже почали нервувати з приводу триденної затримки виплат, - а коли пенсіонери нервують, вони активно телефонують до міськвиконкому, аби розповісти про стан своїх нервів. Це, в свою чергу, позначається на нервах співробітників міськвиконкому. Тому було прийняте мудре рішення надати відповіді на запитання, які хвилюють пенсіонерів, через пресу.
Почнемо з головного – чого чекати? Як запевняє пан Кулінічев, чекати треба пенсій. Кошти на їх виплату надходять до міста за графіком. Поки що серйозних збоїв не було. І є підстави сподіватися, що й не буде. Цю тезу підтвердили і керівники районних відділень Пенсійного фонду України (ПФУ). В Автозаводському районі вже акумульовано для виплат 11 820 000 гривень -  це більше половини потрібної суми. До Крюківського району кошти також надходять за планом.
Якщо все йде за планом, звідки затримки виплат? На думку кременчуцьких чиновників, затримки напряму пов’язані  з Постановою № 1477 Кабінету Міністрів (від 2 листопада 2004 р). У Постанові розписаний новий порядок обліку та руху пенсійних коштів. Тепер вони обліковуються та “рухаються” набагато довше. Раніше – до Постанови -  у тому ж Кременчуці страхові внески платників податку надходили безпосередньо до районних відділень Пенсійного фонду. І звідти напряму виплачувались пенсіонерам. Зараз же гроші кременчуцьких платників надходять до районних відділень Пенсійного фонду,  звідти йдуть на Київ, на спеціальний рахунок Пенсійного Фонду. З Києва – і не треба сміятися – гроші повертаються до Полтави, на рахунок Головного управління ПФУ. І з Полтави – знову на Кременчук.
Від таких довгих прогулянок гроші запізнюються – поки що затримка не перевищує двох-трьох діб. У Кременчуці дві категорії пенсіонерів – ті, хто отримує пенсію на банківський рахунок, та ті, хто отримує готівку “Укрпоштою”(через листонош). На сьогодні і банки, і “Укрпошта” фінансуються пропорційно. Але банкам кошти перераховуються до 4 –5 числа кожного місяця, а “Укрпошті” – до 10-11 кожного місяця. Тобто, банки отримують гроші дещо раніше. У зв’язку з чим представники кременчуцьких районних відділень Пенсійного фонду рекомендували пенсіонерам відкривати вкладний банківський рахунок і отримувати гроші через банкомати. Тут варто нагадати, що не всіх у Кременчуці влаштовує рівень роботи місцевих банкоматів.
Нарешті, останнє питання: чому у липні розмір пенсії зменшився? Відповідь чиновників: розмір пенсії не зменшився. Просто припинились компенсаційні виплати. Відповідну постанову про збільшення пенсій уряд Януковича прийняв ще у листопаді минулого 2004 року. Коштів на масштабне підвищення пенсій не було. Держава заборгувала пенсіонерам. З квітня 2005 року вона почала виплачувати борги – їхня сума приплюсовувалась до стандартного розміру пенсії. Борги виплачені. Тепер пенсіонери отримуватимуть голу пенсію.

Порядок виплати пенсій
Першочергово, з 4 по 9 число кожного місяця виплачуються пенсії ветеранам війни; членам їхніх сімей; пенсіонерам, які належать до категорій, прирівняних до ветеранів війни; а також непрацюючим пенсіонерам.
У термін з 10 по 18 число місяця виплачуються пенсії працюючим пенсіонерам та пенсіонерам, які перебувають на повному державному утриманні.
З 19 по 25 число місяця фінансуються доплати пенсій за минулі періоди всім категоріям пенсіонерів.<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/07/15/819.html -->
 

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх