Зарплату зафіксують

13.05.2005, 09:05 Переглядів: 1 929

Депутати пропонують ухвалити закон, який мав би збільшити зарплати українців удвічі, а то й утричі.

Мабуть, у Кременчуці немає жодного працівника чи економіста, який вважав би, що українці заробляють достатньо. І хоча середній рівень зарплат потихеньку зростає, все ж людей те, що вони отримують, не влаштовує. (Середній рівень заробітної плати в Україні дивись у діаграмі). Як стало відомо, нещодавно група депутатів Верховної Ради розробила законопроект, яким пропонується досить оригінальний спосіб визначення грошової оцінки праці. Відповідно до нього заробіток працівника повинен залежати від собівартості продукції. Наприклад, якщо коробка сірників коштує шість копійок, то фіксований відсоток має йти на оплату праці. Один із авторів законопроекту, народний депутат Сергій Правденко вважає, що з прийняттям цього закону держава перейде до нового принципу обчислення нижнього рівня заробітної плати. Це дозволить збільшити зарплату українців у 2-4 рази.
'Нині законодавство нам гарантує мінімальну зарплатню. Проте таке поняття вигідне лише для тих, хто працює у невиробничій сфері. Наприклад, лікарі, вчителі. Але на виробництві – інша ситуація. Там люди створюють новий продукт. Звичайно, при розрахунках його собівартості враховується і заробітна плата. Згідно з нашими дослідженнями, сьогодні це приблизно п'ять відсотків у сільському господарстві і десять у промисловості. Ми пропонуємо цей відсоток збільшити', – сказав Сергій Правденко в інтерв'ю газеті 'Експрес'. Для початку депутат пропонує зупинитися на 20 відсотках. 'У розвинених країнах частка зарплати в собівартості становить від 40 до 50 відсотків. Звичайно, так багато наші роботодавці поки що не готові платити', – каже він.
Також депутат не вважає, що власники підприємств піднімуть ціни, аби повернути витрачені на працівників кошти. 'Треба не ціни підвищувати, а зменшувати собівартість продукції. Скажімо, за рахунок введення нових технологій. Наприклад, в Україні на виготовлення тонни сталі витрачається утричі більше електроенергії, ніж у США. І таких джерел зменшення собівартості можна знайти багато', – переконаний пан Правденко.
Поспілкувавшись на цю тему з кількома роботодавцями, ми з'ясували, що не все так просто, як каже нардеп. Наразі, аби бути конкурентоздатним на ринку, виробники і так намагаються зменшувати собівартість продукції, тобто не мають тих запасів економії, про які говорить депутат. Хіба що мова йде про державні, а не про приватні підприємства. А це означає, що у разі прийняття такого закону, швидше за все, закладена у собівартість зарплата таки призведе до підвищення цін на товари.

Денис Шевченко



<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/05/13/393.html -->
 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх