Пальне подешевшало. Надовго?

29.04.2005, 12:04 Просмотров: 1 449

Пальне подешевшало. Надовго?Поки що спроба уряду зупинити подорожчання пального виявляється вдалою. Встановлені Кабміном граничні роздрібні ціни на бензин з’явилися не лише на папері, а й на стелах автозаправок. Вже кілька днів кременчужани заправляються за “урядовими” цінами..

Пальне подешевшало. Надовго?

Ціни на бензин поки що радують око. Чи надовго?
Фото: Дмитрий Бабец

У понеділок набув чинності наказ Мінекономіки про граничну торгову надбавку у роздрібній торгівлі для АЗС у розмірі 13%. При цьому, згідно з наказом, дизпальне не може коштувати дорожче 2,75 грн. за літр, бензин А-76 – 2,85 грн. за літр, А-92 – 2,95 грн. за літр, А-95 – 2,99 за літр. Кабмін змусив АЗС знизити ціни різних марок пального на 15-40 копійок. Отже, зараз ми платимо за пальне стільки, скільки віддавали до стрімкого злету цін. За спостереженнями “Телеграфа”, практичну усі АЗС, що працюють у Кременчуці, виконали розпорядження Кабміну. “Сподіваюся, це реальне зниження цін, а не фарс, не робота на публіку, - каже Сергій, власник авто. – Не люблю я такі ігри з цінами. Після штучного заниження вони мають погану звичку стрімко рватися вперед. Ймовірно, збережені цими днями гроші доведеться згодом віддати зі ті ж самі літри пального, якщо не більше. Люди кажуть, “урядові ціни” хоча б до Паски протрималися”.
А прес-служба АТ “Укртатнафта” офіційно заявила про підтримку курсу уряду на фіксовані ціни. Сьогодні Кременчуцький НПЗ відпускає бензин лише тим заправкам, які слідують цьому курсу. З роздрібною мережею компанія підписала спеціальні додаткові угоди. Керівництво АТ “Укртатнафта” прогнозує стабілізацію цін на ринку вже до початку травня. “Укртатнафта” є підприємством, де найбільший пакет акцій належить державі, отже наше завдання – захист її інтересів”, - вважає голова правління компанії Сергій Глушко. У твердості духу кременчуцьких нафтопереробників днями переконався губернатор Полтавщини Степан Бульба під час відвідин заводу.
А от місцеві торговці пальним оптимізму свого основного постачальника не розділяють, однак офіційно коментувати ситуацію і розповідати про те, як їм працюється при нових цінах, відмовляються: “Зрозумійте нас, закон не обговорюють, зараз час такий. Триматимемося до першого травня, а після свят вище керівництво сяде за стіл переговорів з Тимошенко, тоді й побачимо”.
Заправники прогнозують, що, швидше за все, дію наказу Мінекономіки продовжать до першого червня, і запевняють, що дійсно не знають, якими будуть ціни після цієї дати.<!-- http://www.telegraf.in.ua/buisiness/2005/04/29/315.html -->
 

Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх