Щорічну відпустку працівник має право поділити на частини

26.04.2018, 10:57 Просмотров: 2 538

Працівник може попросити роботодавця поділити свою відпустку на частини, але закон не зобов’язує роботодавця це робити


 

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку, на прохання працівника, може бути поділено на частини будь-якої тривалості. Але за умови, що основна безперервна частина відпустки становитиме не менше 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою її частиною.

 

- Отже, основна безперервна частина відпустки тривалістю не менше 14 календарних днів є однією з частин щорічної відпустки, яку може бути надано працівнику на його прохання. При цьому ця частина відпустки не обов’язково повинна бути першою, другою чи іншою частиною відпустки,
- наголошує заступник начальника відділу Управління Держпраці у Полтавській області Людмила Рогізна.

 

Проте Людмила Рогізна додає, що нормою ст.12 Закону України «Про відпустки» передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

 

З метою недопущення втрат робочого часу роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки або не поділити її взагалі.

 

- Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Не буде також порушенням, якщо працівник використає частину щорічної відпустки в наступному робочому році у терміни, визначені Законом України «Про відпустки»,
- каже Людмила Рогізна.


Норма щодо поділу відпустки на частини поширюється лише на щорічну основну відпустку та щорічні додаткові відпустки.


Якщо мова йде про соціальну додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, передбачену ст.19 Закону України «Про відпустки», то на відміну від щорічної відпустки, поділу на частини вона не підлягає.


- Однак працівниця, яка має право на соціальну відпустку за двома підставами, може використати зазначену відпустку, наприклад, спочатку за однією підставою тривалістю 10 календарних днів, а через деякий час за іншою підставою - тривалістю 7 календарних днів,
- пояснює Людмила Рогізна.


Соціальна відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця (ч.1 ст.181 КЗпП України).

 

Отже, частково оплачувана відпустка для догляду за дитиною надається жінці повністю або частково протягом строку до досягнення дитиною трьох років.


При цьому у будь-який час можна припинити цю частково оплачувану відпустку, а потім знову піти в таку відпустку або, перебуваючи у такій відпустці, приступити до роботи на умовах неповного робочого часу.


Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх