Якщо ви знаходитесь у відпустці за свій рахунок — лікарняний не оплачується

3.11.2017, 13:30 Переглядів: 4 316

Ви взяли відпустку за свій рахунок, але несподівано захворіли. Чи повинно підприємство оплатити вам листок непрацездатності, адже ви хворієте, а не займаєтесь своїми справами?

 

Якщо ви знаходитесь у відпустці за свій рахунок — лікарняний не оплачується

На жаль, не повинно. Як пояснює заступник начальника відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Полтавській області Людмила Рогізна, допомога з тимчасової втрати працездатності (ТВП) надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати.

 

- Відповідно до частини першої ст.30 Закону №1105 матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з ТВП застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Водночас, згідно з п.6 ст.23 Закону №1105 передбачено, що допомога з ТВП не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням, - каже Людмила Рогізна.


Отже, допомога з тимчасової непрацездатності працівнику, за час його хвороби, яка припала на період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, не надається.

Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх