Як вберегти свою оселю?

27.05.2005, 10:05 Просмотров: 2 067
Поради читачам “Телеграфа” дає майор Кривошеєнко, виконувач обов’язків начальника Автозаводського райвідділу міліції..

Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів. Майже шістдесят відсотків таких крадіжок скоюється за наводкою. Тому дуже важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома, які цінності маєте у своєму помешканні. У більшості випадків “домушник” не забереться у квартиру, коли не буде переконаний, що господарі залишили її на тривалий час. Отже, коли вирушаєте у відпустку, виїжджаєте до родичів, не кажіть про це без потреби. Лише обмежене коло людей повинно знати, на який термін залишаєте помешкання.
Злодії, як правило, потрапляють до чужої квартири через вхідні та балконні двері, вікна і кватирки. Найбільш надійно - захистити домівку сигналізацією з підведенням до пульту централізованої охорони. У квартирах, які були під охороною, крадіїв затримують у 99 відсотках випадків. Якщо довіряєте сусідам, домовтеся з ними про спільну охорону домівки.

Не виставляйте свій добробут напоказ
Якщо ви тільки-но отримали квартиру в новому будинку, досвідчені криміналісти радять не квапитися з укріплюванням передніх дверей - це може викликати небажану цікавість сторонніх. Є кращий вихід. Не міняючи передніх, одразу ставте  другі двері. Вони повинні бути надійні та міцні. Петлі треба встановити так, щоб вони були заховані, інакше зловмисники можуть їх спиляти. Можна встановити цільнометалеві двері, але монтаж провести так, щоб злодії не могли підчепити їх ломом. Коли двері виготовлені з тонкого листового заліза, злочинці легко можуть відкрити їх, як консервну банку. Тож зміцніть такі двері додатковим захистом. Приклейте зсередини на сталевий лист епоксидною смолою плитку або листок нержавіючої сталі. Краще, коли вхідні двері мають два замки. Один, так би мовити, для повсякденного використання, інший - серйозніший.

Щоб не стати потерпілим, сидіть за гратами
Вікна та балконні двері необхідно оснастити металевими ґратами. Особливо це стосується помешкань першого і останнього поверхів та тих, до вікон яких підведені пожежні драбини, висять гілки дерев і тому подібне. Щоб уберегти такі квартири від серйозних злодіїв, до решіток також треба підвести сигналізацію. Кримінальна практика свідчить, що квартирні злодії мають звичку розвідувати місце майбутнього злочину.
Початківці такого профілю здебільшого працюють методом 'продзвонювання'. З дев'ятої години ранку, коли господарі на роботі, по черзі дзвонять в усі помешкання, вламуючись до тих, в яких ніхто не відповідає. Інколи ми самі допомагаємо злодіям розгледіти, що робиться в нашій домівці - не закриваємо фіранками вікна, крізь які можна розгледіти обстановку в помешканні. І ще - надзвичайно важливо не розголошувати, яка побутова техніка, цінні речі є у вас вдома. Не запрошуйте в гості будь-кого. Про це повинні пам'ятати й ваші діти.
Коли до вашої квартири під певним приводом ('дезінфекція' , 'слюсар', 'встановлення кабельного телебачення', 'працівник відділу соціального захисту' і т.ін.) прийде навідник, то, навіть на хвилину впустивши його на поріг, ви даєте змогу оцінити 'принаду' помешкання, систему засуву і наявність сигналізації. Ваш ворог - непомірна довірливість.

Собака – ворог злочинця
Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність у помешканні собаки. Можна встановити й автономну сигналізацію. Допомагає імітація присутності в помешканні господарів - підключення до таймерів освітлення, телевізор, магнітофон та інші електричні прилади, які за завчасно закладеною програмою вмикатимуться на певний проміжок часу.
Проникнути до оселі в присутності мешканців злочинці можуть тільки тоді, коли господарі надто безпечні і відчиняють будь-кому. Така легковажність тепер може дорого коштувати.
Відмовляйтеся від пропозиції незнайомців (особливо осіб циганської національності), які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленати дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне. Як правило, такі відвідини завершуються крадіжками. Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якої-небудь служби, до якої ви не зверталися, не знімаючи з дверей ланцюжка, перевірте його посвідчення. Коли виникли сумніви, зателефонуйте в службу, попросіть його зайти іншим разом, зверніться в міліцію, покличте на допомогу сусідів.

Білизна – не місце для грошей
Запам'ятайте, зовсім не оригінально ховати від злодіїв коштовності в сервізах, гроші - у книгах чи білизні. Великі суми валюти краще тримати в банківській установі. Обов'язково майте записані номери цінної апаратури, зробіть маркування особливо цінних речей. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх