Цивільна відповідальність настане 1 квітня

19.03.2005, 17:03 Просмотров: 1 772
У власників авто залишилося півмісяця, аби застрахувати свою цивільну відповідальність і виконати вимоги закону. Страхова компанія “Партнер” запевняє, що у кременчуцьких водіїв рівень відповідальності досить високий. Останні тижні торгівля полісами “автог.

Цивільна відповідальність – це обов’язок того, хто завдав шкоди життю, здоров’ю чи майну, компенсувати її постраждалим. Держава перекладає його на страхові компанії, які продали поліс власникові авто, винному у ДТП. Таким чином застрахованими можуть себе вважати усі, і автовласники, і ті, хто не має автомобіля (за умови, якщо цього четверга закон не відмінить Верховна Рада). Якщо вина цивільно відповідального водія буде доведена, постраждалі отримають компенсацію. За шкоду, заподіяну майну, до 25,5 тисячі гривень, за шкоду, заподіяну життю і здоров’ю, – до 51 тисячі гривень на кожного постраждалого.
“Варто відзначити, що у страхуванні є таке поняття, як франшиза – сума, яка страховою компанією не відшкодовується, - розповідає Олександр Новохатко, директор департаменту методології та кваліфікації СК “Партнер”. - Закон дозволяє встановлювати її у розмірі до 510 гривень. При компенсації шкоди, заподіяній життю або здоров’ю людини, франшиза не застосовується і виплата проводиться у повному обсязі. Цікавий ще один момент: якщо авто зникне з місця пригоди і ДАІ не  встановить винного, збитки постраждалому компенсує Моторно транспортне страхове бюро України”.

Ступінь небезпечності Кременчука = 1

При розрахунку вартості поліса, беруть до уваги не лише стаж водія, а й відносну ступінь безпеки доріг міста, де переважно використовується авто. Для Києва цей коефіцієнт встановлено на рівні 1,5-1,8, для Кременчука – 0,8-1.

Типи страхових угод

Закон визначає три типи договорів. Третій тип найчастіше обирають фізичні особи, які мають один автомобіль і довіряють його визначеному колу людей числом не більше п’яти чоловік. Перший варто обирати у тому випадку, коли однією машиною керують багато людей. За так званий “безіменний” поліс доведеться заплатити більше, адже страхова компанія не знає, хто керуватиме авто, який у нього водійський стаж. Виходить, ризик того, що водії-інкогніто стануть винуватцями аварії, більший.
Договір другого типу для тих, хто має кілька машин чи навіть мотоциклів та вантажівок. В “автопарковому” полісі вказується одна особа, котра може керувати усіма типами автомобілів, на які розповсюджується його водійське посвідчення. Можна придбати поліс строком дії один рік, шість місяців і навіть 15 днів.

Приклади розрахунків за третім типом угоди

Варто знати, що ціна поліса не залежить від страхової компанії, з якою ви плануєте укласти угоду. Усі страховики змушені користуватися однаковим механізмом  розрахунку, встановленим законом.

Авто: ВАЗ 2109
Об’єм двигуна: 1 600куб.см.
За кермом: дві особи
Водійський стаж: до року
Місце реєстрації авто: м.Кременчук
Строк дії угоди: рік
Вартість полісу: 198,68 грн.
Р.S. При водійському стажі від року до трьох вартість полісу 165,57 коп., більше 10 років – 149,01 грн.

Авто: Тойота “Camry”
Об’єм двигуна: 2 400
За кермом: 1 особа
Водійський стаж: 10 років
Місце реєстрації авто: м. Кременчук
Строк дії угоди: 1 рік
Вартість поліса: 291,72 грн.
Р.S. При водійському стажі від року до трьох – 324,14 грн.

Страхові пільги

Учасники бойових дій та інваліди першої групи, які самі керують машиною, звільняються від обов’язкового страхування цивільної відповідальності. Якщо вони стануть винуватцями ДТП, компенсацію постраждалим виплатить Моторно транспортне страхове бюро України. Також передбачена 50% знижка пенсіонерам та інвалідам другої групи, якщо вони не довіряють кермо іншим, а об’єм двигуна їх авто не перевищує 1600 куб.см.

Коментар фахівця

За відсутність поліса не покарають
Співробітники ДАІ не перевірятимуть у водіїв поліси цивільної відповідальності. Цю інформацію підтвердив Олександр Волков, в.о. начальника ДАІ Кременчука. “Справа в тому, що ми  не маємо  чітко визначеного механізму настання адміністративної відповідальності у разі відсутності поліса, - розповідає Олександр Миколайович. - Поки що співробітники ДАІ лише попереджуватимуть водіїв про необхідність виконання відповідного закону під час техогляду”.
Якщо інспектор перевищить свої повноваження і запропонує вам пред’явити поліс, телефонуйте за номером 77-77-07. У вас є можливість поскаржитися на завзятого даішника  командиру роти ДПС. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх