Техогляд – не гумовий

17.04.2008, 20:12 Просмотров: 1 058
Особливості транспортних оглядин у 2008 році.
У черзі на техогляд бажаючих автолюбителів мало – в основному транспорт підприємств…
Фото: Дмитрий Бабец

«ТелеграфЪ» з’ясовував вартість проходження цьогорічного техогляду транспортних засобів, ставки податку та вартість уже обов’язкової «автоцивілки».

Із 2 січня у Кременчуці, як і по всій Україні, офіційно розпочався техогляд транспортних засобів – автомобілів, автобусів, мотоциклів. Надворі вже середина весни, а автолюбителі не поспішають пройти цю процедуру. Принаймні, так кажуть міські даішники…

Віктор Синяговський, в. о. начальника кременчуцького відділу ДАІ:
– Щороку автолюбителі «затягують» із проходженням техогляду, а наприкінці терміну біля ДАІ утворюються величезні черги. І нам мороки додають, і в себе час крадуть. Цьогоріч техогляд для автолюбителів триватиме до 31 липня. Зазвичай ми продовжуємо проходження техогляду по вересень включно, але після встановленого терміну на забудькуватих водіїв чекатиме штраф…

До речі, їздити без талона проходження техогляду забороняється. Якщо власник не може подати транспорт на місце техогляду у встановлений строк (через несправність або з інших причин),  то він має подати до ДАІ письмову заяву, здати номерний знак і пред’явити квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів.

Щоб пройти техогляд, потрібно сплатити податок (залежно від об’єму двигуна), сплатити вартість процедури техогляду й талона, а також пред’явити низку документів (див. довідку), серед яких з’явився новий – поліс обов’язкового страхування цивільної відповідальності.

Цього року техогляд проходять транспортні засоби,  випущені у рік, остання цифра якого – ПАРНА.
Незалежно від року випуску, техогляд проходить транспорт, що використовується у комерційних цілях.

 

Рахуємо гроші

Плата за проведення технічного огляду, за інформацією міського відділу ДАІ, становить:
– для автомобіля, автобуса – 14,38 грн;
– мотоцикла, моторолера, причепа, напівпричепа – 10,38 гривні;
– вартість талона про проходження техогляду становить 9,51 гривні;
– якщо технічний стан транспортного засобу при техогляді перевірявся із використанням діагностичного обладнання та приладів, то стягується плата у розмірі 45 гривень.

 

Необхідні документи:

•  посвідчення водія
•  техпаспорт
•  квитанція сплати за техогляд
•  квитанція про сплату податку
•  талон токсичності
•  медична довідка
•  особистий паспорт
•  поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності

Що дає «автоцивілка»
У разі настання страхового випадку відшкодовуються матеріальні збитки, завдані життю, здоров’ю та майну третіх осіб. Згідно з Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів», страховик відповідає за матеріальні збитки, спричинені застрахованим транспортним засобом. Законом встановлені такі ліміти відповідальності за одним полісом:
– життю та здоров’ю третіх осіб – у межах 51 тисячі гривень.
– майну третіх осіб – у межах 25,5 тисячі гривень,  але не більше п’ятикратного розміру цієї суми.
 

Скільки коштує
Страхові компанії у Кременчуці пропонують придбати «автоцивілку» на термін від 15-ти діб до одного року. Окрім часу дії поліса, на його вартість впливає об’єм двигуна та водійський стаж. Наприклад, при стажі до десяти років та об’ємі двигуна до 1600 кубічних сантиметрів, 15-денна «автоцивілка» коштуватиме близько 22 гривень, а річна – близько 150 гривень.  Якщо стаж більше десяти  років, вартість трохи зменшується. При збільшенні об’єму двигуна вартість поліса зростає. 
Автор: konstantinov
Теги: ДАІ
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх