Як відкрити свій інтернет-магазин в Україні з нуля

28.02.2024, 11:45 Переглядів: 724 Р

 

Український ринок електронної комерції демонструє стійке зростання, навіть в умовах складної економічної ситуації. За даними Gemius, 2023 року обсяг ринку e-commerce в Україні сягнув $5,5 млрд, що на 27% більше, ніж 2022 року. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і ринок досягне $7 млрд.

Які ж ніші e-commerce будуть найпопулярнішими у 2024 році

 1. Електроніка та побутова техніка. На частку цієї ніші припадало 35% ринку e-commerce. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і частка ніші досягне 40%.
 2. Мода та одяг. У 2023 році на частку цієї ніші припадало 25% ринку e-commerce. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і частка ніші сягне 30%.
 3. Товари для дому та саду. На частку цієї ніші припадало 15% ринку e-commerce. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і частка ніші сягне 20%.
 4. Дитячі товари. У 2023 році на частку цієї ніші припадало 10% ринку e-commerce. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і частка ніші сягне 15%.
 5. Продукти харчування. У 2023 році на частку цієї ніші припадало 5% ринку e-commerce. Очікується, що 2024 року зростання продовжиться, і частка ніші сягне 10%.

У сучасному світі, де цифровізація бізнесу стає не просто трендом, а необхідністю, відкриття власного інтернет-магазину здається перспективним починанням. Однак для тих, хто тільки стоїть на порозі електронної комерції, вибір правильної платформи для запуску свого бізнесу в мережі може стати складним завданням.

Як відкрити самому інтернет-магазин: обираємо на старті Хорошоп

Перш за все, важливо визначитися з нішею вашого майбутнього інтернет-магазину. Аналіз ринку і розуміння потреб цільової аудиторії - ключ до успіху в будь-якому бізнесі, особливо в електронній комерції. У 2023 році на піку популярності перебувають товари для дому, здоров'я, краси та особистої гігієни, а також еко-товари та товари для активного відпочинку. Прогнозується, що ці ніші збережуть свою актуальність і 2024 року, хоча поява нових трендів і зміна споживчих уподобань неминуча.

Вибір платформи: чому Хорошоп

Вибір платформи для створення інтернет-магазину - це рішення, яке визначить багато аспектів вашого бізнесу: від зручності управління до можливостей для масштабування. Хорошоп пропонує широкий спектр інструментів і функцій, адаптованих під потреби підприємців-початківців:

 • Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс полегшує процес створення і налаштування магазину, роблячи його доступним навіть для тих, хто не володіє глибокими знаннями у веб-розробці.
 • Широкі можливості інтеграції з популярними платіжними системами, службами доставки та зовнішніми сервісами забезпечують гнучкість і зручність як для власників магазинів, так і для їхніх клієнтів.
 • SEO-оптимізація та інструменти маркетингу допомагають залучати цільову аудиторію і збільшувати продажі з самого початку роботи вашого магазину.
 • Швидкість завантаження та адаптивність забезпечують комфортний перегляд вашого магазину на будь-яких пристроях, що особливо важливо в умовах постійно зростаючого числа покупок через мобільні пристрої.

Відкриття інтернет-магазину на Хорошоп вимагає уважного планування бюджету, особливо в початковий період. Незважаючи на відносно низький поріг входу і доступні тарифи на використання платформи, важливо враховувати витрати на маркетинг, SEO-оптимізацію і, можливо, на індивідуальне налаштування функціоналу під специфіку вашого бізнесу.

У 2024 році багато підприємців наголошують на важливості інвестування в цифровий маркетинг і оптимізацію для пошукових систем від самого початку, щоб забезпечити видимість і залучити перших клієнтів.

З урахуванням тенденцій розвитку ринку електронної комерції в Україні та у світі можна з упевненістю припустити, що 2024 року частка онлайн-продажів лише зростатиме. Платформи, такі як Хорошоп, продовжать адаптуватися до нових вимог ринку, пропонуючи ще більш просунуті інструменти для ведення бізнесу в мережі.

Google Ads - канал просування інтернет-магазину в Україні

У 2023 році Google Ads утвердився як один із провідних каналів для просування інтернет-магазинів в Україні, забезпечуючи високу віддачу від інвестицій (ROI). Статистика показує, що середній CTR (click-through rate - коефіцієнт клікабельності) для реклами в пошуковій мережі становить близько 3.17% у роздрібній торгівлі, що є одним із найвищих показників серед усіх галузей. Крім того, середня вартість кліка (CPC) в Україні в роздрібній сфері коливається в межах 0.5-1 долара, що робить цей інструмент доступним навіть для малого та середнього бізнесу.

Переваги Google Ads для інтернет-магазинів

 1. Точне таргетування. Google Ads дає змогу налаштувати рекламні кампанії з урахуванням безлічі параметрів, включно з геолокацією, інтересами, віком та багатьом іншим, що забезпечує високу точність потрапляння в цільову аудиторію.
 2. Гнучкість і масштабованість. Власники інтернет-магазинів можуть контролювати бюджет, коригувати ставки в реальному часі та експериментувати з різними форматами реклами, щоб досягти максимальної ефективності.
 3. Швидкі результати та вимірюваність. На відміну від SEO, яке потребує часу для досягнення видимих результатів, реклама в Google Ads здатна привести потенційних покупців на сайт уже в перші дні запуску кампанії. Крім того, платформа надає детальну аналітику, що дозволяє оцінити ефективність рекламних кампаній.

З урахуванням поточних тенденцій і збільшення інтернет-пенетрації в Україні, можна з упевненістю припустити, що значущість Google Ads у стратегії просування інтернет-магазинів тільки зростатиме. Очікується, що з'являться нові інструменти і функції для поліпшення таргетування і підвищення ефективності рекламних кампаній.

Instagram - канал просування інтернет-магазину в Україні

У 2023 році Instagram продовжив зміцнювати свої позиції як провідна платформа для просування товарів і послуг онлайн. За даними досліджень, кількість активних користувачів в Україні перевищила 10 мільйонів, що зробило цю платформу одним із найпотужніших каналів для досягнення цільової аудиторії. Ба більше, інструменти такі як Instagram Stories, IGTV та нещодавно запущені Reels надали брендам нові можливості для творчості та взаємодії з підписниками.

Переваги Instagram для інтернет-магазинів

 1. Візуальне сприйняття. Instagram ідеально підходить для демонстрації товарів у всій їхній красі завдяки високій якості зображень і відео.
 2. Пряма взаємодія з аудиторією. Функції, такі як коментарі, лайки, опитування та прямі ефіри, дають змогу створювати тісний зв'язок зі споживачами, підвищуючи їхню лояльність.
 3. Інтеграція з онлайн-магазином. Instagram пропонує функціонал для створення шопінг-постів і сторіс, що дає змогу користувачам переходити на сторінку товару в інтернет-магазині всього одним кліком.
 4. Цільова реклама. Завдяки точному таргетингу, рекламні кампанії в Instagram можуть досягати найзацікавленіших користувачів, збільшуючи конверсію та ROI.

Прогнозується, що у 2024 році Instagram продовжить розвиватися як платформа для просування інтернет-магазинів в Україні. Очікується збільшення кількості функцій для бізнесу, зокрема вдосконалені інструменти аналітики та розширені можливості для цільової реклами. Також передбачається, що українські бренди активніше використовуватимуть інноваційні формати контенту, як-от AR-фільтри та інтерактивні сторіс, для привернення уваги до своїх товарів і послуг.

SEO - канал просування інтернет-магазину в Україні

2023 року українські інтернет-магазини активно інвестували в SEO, прагнучи поліпшити своє становище в результатах пошуку Google та інших пошукових систем. За даними галузевих досліджень, бюджети на пошукову оптимізацію збільшилися в середньому на 20% порівняно з попереднім роком. Це пов'язано з розумінням того, що високі позиції в пошуковій видачі безпосередньо корелюють зі збільшенням трафіку на сайт і, як наслідок, зростанням продажів.

Переваги SEO для інтернет-магазинів

 1. Цільовий трафік. Оптимізація під ключові запити дає змогу залучати користувачів, зацікавлених у купівлі товарів або послуг.
 2. Довгостроковий результат. На відміну від платної реклами, результати SEO зберігаються на довгий термін після припинення активних робіт.
 3. Збільшення конверсії. Якісна SEO-оптимізація сприяє поліпшенню користувацького досвіду, що позитивно позначається на конверсії.
 4. Зростання впізнаваності бренду. Потрапляння в топ пошукових запитів підвищує довіру і впізнаваність бренду серед споживачів.

Мобільні проксі та їхнє значення у 2024 році

У 2023 році ринок мобільних проксі в Україні показав значне зростання, обумовлене збільшенням попиту з боку маркетологів і SEO-фахівців. Це пов'язано з тим, що понад 70% всього інтернет-трафіку припадає на мобільні пристрої, що робить мобільні проксі важливим інструментом для оптимізації під мобільних користувачів і тестування рекламних кампаній у реальних умовах.

 • Застосування мобільних проксі в Google Ads та Instagram

Використання мобільних проксі дає змогу створювати й тестувати рекламні кампанії в Google Ads і на Instagram з високим ступенем анонімності та безпеки. Це дає можливість аналізувати рекламу в різних географічних регіонах, вивчати поведінку цільової аудиторії та оптимізувати кампанії для поліпшення їхньої ефективності.

У 2023 році, завдяки використанню мобільних проксі, багато українських компаній змогли значно збільшити свою рентабельність інвестицій у рекламу (ROI), мінімізуючи ризики блокувань і знижуючи вартість кліка. Вивчити пропозиції можна за посиланням - https://mproxy.top/

 • Вплив мобільних проксі на SEO

Для SEO-фахівців мобільні проксі стали незамінним інструментом для проведення комплексних аналітичних досліджень і тестування стратегій просування. Вони дають змогу імітувати запити з різних мобільних пристроїв і геолокацій, що критично важливо для оптимізації під місцевий пошук і поліпшення позицій сайту в мобільній видачі. У 2023 році ефективне використання мобільних проксі сприяло збільшенню видимості сайтів у пошукових системах і зростанню трафіку з мобільних пристроїв.

Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також:
 • Kiaparts
 • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх