Олександр БІЛЕНЬКИЙ: «В команді «Довіри» – майже половина керівників об’єднаних громад області»

13.08.2020, 16:51 Переглядів: 2 839

  

В Україні незабаром мають розпочатися місцеві вибори. Про свою готовність взяти в них участь на теренах Полтавщини у тій чи іншій формі вже заявило близько десятка партій. Однак, за оцінками фахівців, реальні шанси матимуть лише кілька політичних сил. Одним із потенційних фаворитів є нова місцева партія «Довіра».

Про її перспективи, плани та можливості – в інтерв’ю з одним із лідерів партії, головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким.


Олександре Юрійовичу, чому саме місцевий проєкт, адже, гадаю, що Вам не бракувало пропозицій від загальнонаціональних партій?


Місцевий проєкт – це лише початок шляху, наша мета значно ширша. На сьогодні лише дві політичні сили впливають на порядок денний в країні, і до обох є питання.


Команда «зелених» прийшла до влади на хвилі колосального суспільного запиту на перезавантаження країни. І, як бачимо, завдання виявилося для них занадто складним. Нові обличчя не лише не змінили стару систему, а й дуже швидко стали її органічною складовою. Все це в купі з певною ідеологічною аморфністю, відсутністю чіткої візії та реальних «проривів» зумовлює помітне скорочення довіри виборця до чинної влади.


Від стрімкого падіння рейтингів їх утримує лише відсутність адекватної альтернативи. Але це – лише питання часу. І якщо ситуація не зміниться, то вже в найближчій перспективі ми можемо стати свідками початку боротьби за «електоральну спадщину» «Слуги народу».


Що стосується «Європейської Солідарності», то її проукраїнська ідеологічна позиція є для мене близькою та зрозумілою. Поза сумнівом, протягом 2014-19 років тодішній владі вдалося досягти серйозних успіхів. Але чи було цього достатньо? Президентські вибори минулого року, здається, дали вичерпну відповідь на це питання. Чи було зроблено роботу над помилками? Маю сумніви. Складається враження, що вони нічого не забули й нічому не навчились. На жаль.


Тому основне надзавдання – перезавантаження країни, внаслідок якого має бути відкинуто все зайве та запроваджені нові правила гри, – лишається актуальним. Його реалізація – умова виживання України як суверенної демократичної держави.


А отже, має з’явитися третя сила, яка може стати провайдером цих перетворень. На моє глибоке переконання, така політична сила утвориться саме на місцях. І ми готові разом із народним депутатом Олегом Кулінічем розпочати її створення тут, на Полтавщині.


Навколо чого може розпочатися таке об’єднання?


Передусім «Довіра» – це партія місцевих громад, захисту їх інтересів. Реформа децентралізації відкрила перед місцевим самоврядуванням принципово нові можливості, вдихнула нове життя. Однак ми бачимо, що дехто у  київських кабінетах навпаки виношує плани, як підім’яти під себе громади та їхні бюджети. Тільки об’єднавши зусилля, ми зможемо цьому протидіяти.


Маю сказати, що якраз цим «Довіра» фундаментально відрізняється від абсолютної більшості партій на Полтавщині, які йдуть на місцеві вибори. Цією партією не керують з Києва, ми цілком самодостатні у нашому баченні розвитку рідної області. Що і як робити, вказують нам лише мешканці Полтавщини, але аж ніяк не столичні партійні боси. Саме таким, на мою думку, і має бути місцеве самоврядування. Бо у самому слові «самоврядування» означена незалежність місцевої влади у прийнятті рішень. Тільки місцеві люди знають, що добре, а що погано для їхніх громад. З Києва цього не видно.


Наступна загроза для місцевого самоврядування – прихід некомпетентних людей під прапорами популярних політиків. Ми бачимо до чого це призвело у виконавчій та законодавчій владі. А на місцях взагалі ризикуємо отримати інфраструктурний колапс! Тому одне із ключових завдань – забезпечити перемогу компетентних фахівців та уникнути хаосу в місцевому самоврядуванні.


Ми збираємо тих, кому люди дійсно довіряють. По кожній об’єднаній громаді, кожному місту ми проводимо ґрунтовні соціологічні дослідження – масові опитування та фокус-групи. Це колосальний обсяг роботи – на моїй пам’яті ніхто таких глибоких досліджень не проводив!


Визначаємо тих, кому люди вірять, з ким пов’язують надію на краще. І якщо ця людина поділяє наші цінності, адекватна, прогнозована, готова працювати в інтересах Полтавщини – ми пропонуємо їй долучитися до нашої команди.


 


Чи багато таких людей? Що собою являє команда «Довіри» на даний момент?


На сьогодні у команді «Довіри» – майже половина керівників в об’єднаних громад області та двоє голів міст обласного підпорядкування. Бажаючих більше – беремо не всіх. Коли список буде оголошено, і ці люди приєднаються до нас публічно, «Довіра» може кардинально змінити усі електоральні розклади та стати серйозною альтернативою чинним політичним гравцям в області.


Фундамент серйозний. На який результат на виборах Ви розраховуєте?


Якщо говорити про обласну раду, то головна інтрига для нас – чи вдасться створити найбільшу політичну фракцію, обігнавши «Слугу народу». Усі передумови для такого оптимізму в нас є.


Що ж стосується громад, то сумнівів у перемозі голів, яких ми підтримуємо, в мене немає. Їх шанси високі й соціологія це підтверджує.


Чи планує «Довіра» висувати своїх кандидатів на посади мера Полтави та Кременчука?


Так, і це будуть достойні люди. Але на все свій час.


Кого бачите союзниками після виборів і з ким за жодних умов не будете співпрацювати? 


Головне завдання місцевого самоврядування – вирішувати конкретні побутові проблеми, з якими стикається громада. Тому великого простору для політичного протистояння там об’єктивно немає.


Зі свого боку ми налаштовані на конструктивний діалог та готові підтримати будь-яку пропозицію, яка піде на користь Україні, Полтавщині, громадам та їх жителям.


На сьогодні на Полтавщині представлені кілька місцевих проектів. У чому унікальність «Довіри» в порівнянні з ними?


Інші проекти де-факто зорієнтовані на певну територію – наприклад міста Полтаву або Кременчук. Наша мета – об’єднати всю Полтавщину! Спрямувати нашу спільну енергію на користь її жителів, нашої області, всієї України.


Історично полтавці не дуже люблять об’єднуватися, але коли їм це вдається – ми здатні творити дива.  Показовою є історія із законопроектом №3038, завдяки якому 5% коштів від ренти за користування надрами надходять до обласного та місцевих бюджетів. Справа вважалася безнадійною. Але ініціативу Полтавської обласної ради підтримали майже всі ключові політичні гравці регіону. В цьому питанні, ми спрацювали як одна команда з нашим земляком, народним депутатом Олегом Кулінічем, який активно відстоював цей законопроект у Верховній Раді.


І тепер область та громади, де здійснюється видобуток, отримують щорічно додаткові півмільярда гривень.


Наша область – край з величезним економічним потенціалом, один із ключових донорів державного бюджету. В решті-решт Полтавщина – це серце України!


І нам є що запропонувати нашим землякам, нашому краю, всій Україні. Тому цілком можливо, що відродження України почнеться саме з Полтавщини!

Автор: на правах реклами
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 6 від 8 лютого 2024)

Кременчуцький ТелеграфЪ

Читати номер

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх