Кременчуцька філія «ПриватБанку» активно підтримує аграрний сектор

5.06.2018, 15:45 Переглядів: 1 318

Полтавщина – регіон переважно аграрний. Щороку він якщо не в трійці, то хоча б у п’ятірці лідерів серед усіх областей України з виробництва валової сільськогосподарської продукції. Важливу роль у цьому відіграє й активна фінансова підтримка бізнесу, яку надає агропідприємствам «ПриватБанк». Саме про цей напрямок – агрокредитування – ми ведемо розмову з першим заступником директора Кременчуцької філії ПриватБанку Геннадієм Данилейком.

 

– Геннадію Миколайовичу, чи підготував «ПриватБанк» цього року якісь кредитні продукти для виробників сільського господарства?

– Так. Розуміючи специфіку ведення агробізнесу, банк розробив низку пільгових програм, орієнтованих на аграрний сектор. Це «АгроКУБ», «Агросезон», лізинг сільгосптехніки та обладнання комерційного й легкового транспорту, а також програма часткової компенсації вартості сільгосптехніки. Саме зараз ми збираємо заявки по програмах здешевлення кредитів фермерським господарствам і частковому відшкодуванню вартості вітчизняної сільгосптехніки.

– На кого здебільшого розраховане агрокредитування – на великий, середній чи малий бізнес?

– На сьогодні ми кредитуємо всі три лінії. Але частіше за фінансовою підтримкою звертаються малий і середній бізнес. Він них надходить відсотків 80 від усіх заявок.

– Якою з перелічених пропозицій частіше користуються виробники?

– Найбільш поширена серед аграріїв області програма кредитування – «АгроКУБ». Тільки за перший квартал поточного року кошти на свій розвиток по ній отримало 74 суб’єкти господарювання. «ПриватБанк» ухвалив рішення про надання таких кредитів на загальну суму понад 15 млн грн.

– Що це за проект?

– «АгроКУБ» передбачає швидке отримання позики, буквально за кілька днів, на суму до 1 млн грн при відсотковій ставці лише 2% на місяць. При цьому упродовж першого півріччя фермер (підприємство) виплачує тільки проценти. Сума боргу з відсотками рівними частинами погашається в наступні шість місяців. До речі, одна з переваг даної форми кредитування – можливість оформити другу таку ж позику до повного погашення першої.

– А в чому особливість «Агросезону»?

– Клієнт може отримати кошти на такі потреби, як закупівля насіння, засобів захисту рослин, добрив, палива, запасних частин і ремонт техніки. Кредитування здійснюється живими грошима. При цьому графік їх використання й погашення заборгованості адаптований до періодів сільськогосподарського циклу, тобто кредитний ліміт можна вибирати частинами, посезонно: під посівну кампанію, збирання врожаю тощо.

– Чи врахована сезонність бізнесу в інших програмах «ПриватБанку», орієнтованих на сільгоспвиробника?

– Так. Ми пропонуємо адаптований графік погашення боргу з урахуванням агросезону під час оформлення сільгосптехніки в лізинг. Завдяки цьому фермерові (підприємству) не потрібно виводити з обігу всі 100% вартості покупки. Він може оплачувати техніку частинами за рахунок прибутку від її використання. Крім того, за рахунок амортизації, податкового кредиту з ПДВ і збільшення витрат на суму процентів та комісій клієнт банку отримує можливість економити на податкових платежах. Для залучення фінансування не потрібна додаткова застава. «ПриватБанк» гарантує своєчасне виконання зобов’язань постачальником техніки. До речі, так само не потрібні ні додаткова застава, ні нотаріальне оформлення взятого в лізинг обладнання комерційного й легкового транспорту. Крім того, на це майно не можна накласти арешт або звернути стягнення. Процентна ставка при такому кредитуванні низька – від 1% річних без прихованих комісій і переплат. Клієнт отримує майно відразу, а виплати здійснює поступово за рахунок прибутку від використання.

– Ви згадували про часткове відшкодування вартості вітчизняної сільгосптехніки. Що це за програма?

– Держава підтримує вітчизняного виробника. Вона частково відшкодовує аграріям вартість покупки української техніки. Після підтвердження Департаменту агропромислового розвитку ПОДА про те, що техніка – вітчизняного виробника з бюджету держави надходить відшкодування – від 20% до 30%.

–Як це відбувається?

Клієнт здійснює оплату покупки через «ПриватБанк» власним коштом або в кредит, подає заявку на компенсацію та документи, що підтверджують купівлю техніки, обладнання. Банк надає інформацію про суму, що підлягає відшкодуванню до Мінагрополітики та продовольства України, отримує ці гроші й зараховує на рахунок клієнта.

– Яка максимальна сума кредиту, котру може отримати наш сільгоспвиробник?

– Усе залежить від фінансового стану клієнта.

– Чи є якісь особливі вимоги до аграріїв, які хочуть скористатися кредитними програмами «ПриватБанку»?

– Прозорість ведення бізнесу. Перед прийняттям рішення про видачу позики ми обов’язково перевіряємо клієнтів. Здійснюємо фінансовий моніторинг. У нас працює кредитний комітет. Зі 100% поданих заявок проходить десь 80%, адже значна частина клієнтів уже працює «по білому»: сплачує податки, виплачує зарплату, здійснює інші належні виплати.


Ліц. НБУ №22 от 05.10.2011р.

На правах реклами

Автор: Віолета СКРИПНІКОВА
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх