Разом з «Лікарняною касою Полтавщини» по дорозі життя.

12.10.2017, 12:00 Переглядів: 3 505

14 років працює на теренах Полтавської області Благодійна організація «Лікарняна каса Полтавщини». Створена вона була для захисту жителів Полтавщини від недофінансування охорони здоров’я. 

 

Разом з «Лікарняною касою Полтавщини» по дорозі життя.

Каса взаємодопомоги – членська організація, допомагала та допомагає власникам картки ЛК – сплачуючи за медикаменти, які замовляє заклад охорони здоров’я при лікуванні власника карти ЛК. Організація працює за Фармацевтичним формуляром, протоколами лікування та законодавчою базою України.

Досвід БО «Лікарняна каса Житомирської області» (найбільшої з подібних організацій в Україні – понад 210 тисяч членів) та БО «Лікарняна каса Полтавщини» (понад 20 тисяч власників картки ЛК) МОЗ України використало для створення Державного формуляру лікарських засобів (перелік ліків, які ефективні та мають доказову базу).

Напрацювання та досвід лікарняних кас використано для запровадження механізму реімбурсації на первинній ланці.

Досвід роботи лікарів-експертів лікарняних кас необхідно використати при створенні Національної служби здоров’я України.

Солідарна система лікарняних кас повністю відповідає ідеям запроваджених реформ в охороні здоров’я, де медичне страхування планується по солідарному механізму.

На даний час лікарняні каси, інші благодійні організації та фонди стають партнерами з МОЗ України. Ми спілкуємося, обмінюємося досвідом, пропонуємо, запроваджуємо, відпрацьовуємо та видаємо готовий до використання продукт.

Організація допомагає пацієнтам в співоплаті за медичну послугу (медикаментозна забезпечення) і з цим згодилися в МОЗУ.

Також, як Національна служба здоров’я України буде контролювати цільове використання бюджетних коштів згідно протоколів та Державного гарантованого пакету медичних послуг, так і лікарняні каси контролюють цільове використання коштів організацій для співоплати за члена організації.

Відповідь на запитання : Як вижити простому українцю, коли він захворів? - дуже банальна:

·           Потрібно збирати гроші, щоб заплатити за медичну послугу особисто;

·           Оформити медичну страховку через приватну страхову компанію (на даний час такою послугою користуються біля 2 % українців – заможних, або за яких сплачує підприємство);

·           Приєднатися до механізму лікарняних кас в Україні.

З математичної точки зору - найзручніший варіант – механізм лікарняних кас. Найменший щомісячний благодійний внесок в 50 грн. – гарантує забезпечення медикаментів до тих, які буде гарантувати держава при лікуванні члена організації (на даний час – це понад 95 % ліків згідно протоколів лікування). Це вигідніше ніж медичне страхування в 2-6 разів та зручніше ніж збирати кошти, або шукати їх на випадок хвороби.

Благодійна організація "Лікарняна каса Полтавщини" підтримує введення любих змін до Законодавства МОЗ України на користь пацієнта, при якому вони будуть забезпечені певним мінімумом медикаментів і реактивів. Однак дані реформи не зможуть повністю, на всі сто відсотків, вирішити питання забезпечення пацієнта. Тому "Лікарняна каса" за будь-яких реформах в медицині буде мати свою нішу і своїх клієнтів.

Ще один важливий момент: за кошти організації амбулаторно не лікуються захворювання серцево-судинні, печінки і підшлункової залози, оскільки при загостренні цих хвороб хворі зобов'язані проходити лікування в умовах стаціонару.

Допомога надається при гострих та невідкладних станах, загостренні хронічної хвороби.

За рахунок коштів "Лікарняної каси" стаціонарно лікуються майже всі захворювання, крім тих, які забезпечуються державними програмами: цукровий діабет, туберкульоз, хіміотерапія при онкопатології, психічні захворювання, СНІД та деякі інші.

Лікарняні каси – неприбуткові організації, які в своїй діяльності використовують накази, протоколи лікування та іншу законодавчу базу МОЗУ. Створені комп’ютерні програмні комплекси дозволяють вести персоніфікований облік кожного власника картки ЛК, поступлення та обґрунтовані фінансові витрати на його лікування, яке контролюється довіреними лікарями-експертами.

Об’єднання українців по механізму Лікарняних кас суттєво зменшить фінансове навантаження на пацієнта, адже організації контролюють та призупиняють необґрунтовані витрати на ліки та медпослуги, гарантують призначення саме необхідних лікарських засобів, визначених протоколами лікування, а не рекламованих по телебаченню.

Ставши власником картки БО «Лікарняна каса Полтавщини», сплачуючи регулярно благодійні внески, Ви будете впевнені, що у випадку лікування, за замовлені лікарнею медикаменти, сплатить організація.

Навіщо платити більше, якщо при найменших внесках можна отримати найбільшу та найнеобхіднішу допомогу.

Не всі хворіють одночасно і однаково тяжко! Більш здорові допомагають слабкішим, але при цьому мають гарантію на допомогу у випадку несподіваного різкого погіршення свого здоров’я.
Річний внесок до організації становить 600 грн. (50 грн. - щомісячно) і маємо надію, що й в наступному році він буде без змін.


ЛК працює по принципу солідарності та взаємодопомоги.

“Один за всіх – всі за кожного ” – це наш принцип.

Можна чекати можливого покращення завтра, а можна стати захищеним вже сьогодні.

Підписання договору про спільну благодійну діяльність з колективом підприємства чи організації є важливим кроком керівництва назустріч працівникам, ознака турботи про їх здоров’я та про їх соціальний захист.

Запрошуємо всіх жителів Полтавської області особисто та колективами приєднатися до БО «Лікарняна каса Полтавщини» та захистити своє здоров’я.

Понад 210 тисяч випадків допомоги організації за 14 років роботи - це врятовані життя та здоров'я наших громадян.

Детальну інформацію можна тримати на сайті: http://www.poltavalk.com.ua,

за адресою:

36021, м.Полтава, вул.. Залізна, 17, телефони 0532-63-74-56, 0981-63-74-56, 0503-63-74-56.

м. Кременчук, вулиця Ігоря Сердюка, 10/25, телефон 0266-3-61-82.

 

Виконавчий директор БО «Лікарняна каса Полтавщини»   Віталій Шевченко.

Автор: На правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх