В мерії Кременчука розробили ПДСЕР. Що ж це таке?

10.12.2016, 11:30 Просмотров: 2 515

В мерії Кременчука розробили ПДСЕР. Що ж це таке?

План дій сталого енергетичного розвитку спрямований на зменшення споживання енергоносіїв та зниження викидів СO2

9 грудня у мерії презентували План дій сталого енергетичного розвитку, розрахований до 2025 року. Документ мають розглянути та затвердити на сесії Кременчуцької міської ради 22 грудня. Розробник Плану – відділ енергоменеджменту виконкому.

 

Документ необхідний для того, щоб Кременчук міг стати повноцінним учасником Угоди мерів – провідної ініціативи ЄС, яка спрямована на підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії. Підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СO2 щонайменше на 20% до 2020 року. У свою чергу, Угода мерів відкриває шлях до отримання грантів та вигідних кредитів на енергозбереження під мінімальні відсотки.

 

ПДСЕР аналізує нинішній стан страв енергоефективності та викидів СO2 та намічає низку заходів в муніципальному секторі, житловому, на комунальних підприємствах, спрямованих на підвищення енергоефективності.

 

Зокрема, це загальні заходи для бюджетних установ, комунальних підприємств, житлового фонду:

  • заміна ламп розжарювального типу на енергозберігаючі чи ЛЕД;
  • заміна застарілих вікон, дверей;
  • заміна радіаторів системи опалення;
  • встановлення приладів подачі тепла на систему опалення;
  • утеплення покрівель, зовнішніх стін;
  • встановлення індивідуальних теплових пунктів, лічильників;

Для КП «Міськсвітло» передбачена заміна вуличних світильників на енергоефективні.

Для КП «Теплоенерго» - заміна застарілих мереж, ізоляція мереж.

 

Окрема тема – будівництво котелень. Це й довгоочікуваний проект автономної котельні на Раківці, а також модульна котельня для будівлі соціального обслуговування населення; твердопаливні котельні для «Кременчуцького тролейбусного управління», для КАТП-1628, на водоочисній станції та на водозаборі водоканалу.

 

Комплекс заходів, розроблений для водоканалу, пов'язаний із заміною обладнання на енергоефективне.

 

Повний комплекс заходів можна скачати нижче.

 

pdser.doc [130,5 Kb] (cкачиваний: 27)

 

До обговорення Плану долучилися експерти. Так, Оксана Кисіль, координатор Угоди мерів, критикує план через те, що в ньому приділено мало уваги житловому сектору.

 

- Досить довго держава не розмовляла з мешканцями будинків. Коли люди приватизувати квартири, нам ніхто не говорив, що це – наша приватна власність, - зауважила Оксана Кисіль.

 

У кременчуцькому Плані є розділ щодо модернізації будинків, але сама система роботи з населенням не прописана. Оксана Кисіль навела у приклад місто Рівне, де міська рада співфінансує енергоефективні заходи для новостворених ОСББ на рівні 30%.

 

- Можливо, ви мали це на увазі, але я цього не побачила, - каже вона про кременчуцький План.

 

Також вона зауважила, що Європейська комісія не прийме цей План, бо в ньому не дотримана головна вимога (умова приєднання до Угоди мерів) – зменшення на  20% викидів СО2 до 2020 року.

 

Те саме зауважив і експерт Володимир Печерський, член спілки енергоаудиторів України. Експерти пообіцяли допомогу в доопрацюванні Плану дій сталого енергетичного розвитку.

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх