Кому правду-матку - налітай

23.11.2016, 08:50 Просмотров: 3 022 Комментариев: 3

Кому правду-матку - налітай

Для тих, хто ще не навчився складати інформаційні запити про доступ до публічної інформації: можна скористатися платформою «Доступ до правди», «чарівна кнопка» є на сайті «Української правди»

22 листопада у Кременчуці побували представники громадського проекту «Доступ до правди»: громадський активіст проекту Антон Іванов; журналіст «Громадського радіо» Наталка Соколенко та юрист Центру демократії та верховенства права Христина Буртник.

 

Під час зустрічі презентували виставку постерів спеціальної теми “Корупція – це…” .4-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни».

 

Гості зустрілися з журналістами, громадськими активістами та представниками влади і обговорили питання доступу до публічної інформації. Наталка Соколенко згадала, як свого часу демократично налаштовані журналісти тиснули на Януковича, який був на той час Президентом, вимагаючи ухвалити Закон України «Про доступ до публічної інформації». Цей закон став одним із найкращих у світі, і на час його прийняття посів 9 місце серед подібних законів інших країн.

 

Що він дає громадянам? Можливість знати, які рішення ухвалює влада, а відтак – впливати на ці рішення, адже в демократичних країнах діють механізми консультацій з громадськістю.

 

Як скористатися Законом? Писати запити на доступ до публічної інформації (можна електронною поштою) та отримувати відповіді у передбачений законом термін - протягом 5 днів. Але для тих громадян, які не навчилися писати запити, є можливість скористатися платформою «Доступ до правди» (кнопка є на  сайті «Українська правда»).

 

Кому правду-матку - налітай

 

Сервіс зручний і легкий – вам треба лише підставити свої дані у форму та вибрати розпорядника із бази. А відповідь потім отримаєте на електрону адресу. Як розповів Антон Іванов, наразі в базі даних «Доступу до правди» понад 15 тисяч запитів, більшість з відповідями. Якщо громадянин не може самостійно сформулювати запит, допоможе юрист проекту.

 

Антон Іванов закликав співпрацювати з проектом, розвивати громадянську журналістику: писати матеріали на сайт за результатами своєї роботи із запитами.

 

Захід проходив у рамках фестивалю Docudays UA, співорганізатором виступила кременчуцька громадська організація «Європейський клуб».

Теги:

Комментарии: 3

338
23 ноября 2016 09:11

Очередной "Авторитетный источник"

Больше похоже на рекламу

"Правда" на одной странице не поместиться, если нужно что-то узнать нужно будет довольно много почитать. 

Википедия в помощь вобщем. Информация там так себе но по ссылкам можно хорошо предмет изучить.


+2
222
23 ноября 2016 10:26

Соровские гранты отрабатывают 


+5
1 308
23 ноября 2016 18:54

Цитата: Fedyaev_D
Соровские гранты отрабатывают 

А тебе кремлевских не хватает? Чего ты такой ущербно-обиженный? Урезали путинское финансирование?


-5
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Открытый доступ:

Закон «О доступе к публичной информации» обязывает власть публиковать финансовую отчетность, информацию о закупках, о свободных земельных участках, аренде коммунальных помещений, о принятых решениях, проектах. Это дает возможность кременчужанам контролировать власть, использование ею бюджетных средств — наших с вами денег, уплаченных в виде налогов.

Вопреки закону, часть информации остается закрытой или публикуется на сайте Кременчугского горсовета с нарушением сроков. Мы хотим добиться, чтобы власть неукоснительно соблюдала закон. И будем рассказывать о том, что от нас пытаются спрятать.

Кампанию «Открытый доступ» журналисты реализуют при поддержке МИД Чехии в рамках программы Transition, неправительственной организации NESEHNUTI и ОО «Европейский клуб».

Координатор проекта в «Кременчугском Телеграфе»:
Татьяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте также:Вверх