ТОП чесних декларацій Полтавщини: приєднуйтесь до мережі активістів-антикорупціонерів

28.10.2016, 12:28 Просмотров: 1 537

Беріть участь у вебінарі, маєте час та натхнення шукати корупціонерів – заповнюйте анкету та приєднуйтесь до проекту як волонтер.

Проект «Декларатор», який реалізують громадські активісти Кременчука у співпраці з ГО «Європейський клуб», поширює свою діяльність на Полтавську область. Тепер проект має назву «ТОП чесних декларацій». У його реалізації можуть взяти участь мешканці Полтавщини – уже формується команда волонтерів із 6 міст: Кременчук, Полтава, Горішні Плавні, Миргород, Гадяч.

 

Проект передбачає моніторинг декларацій міських голів, прокурорів, суддів, керівників територіальних управлінь фіскальної служби, поліції Полтавської області.

 

Щоб стати учасником проекту, потрібні лише час та бажання, а необхідне навчання пропонують організатори.

 

«У ході проекту активісти опанують механізми протидії корупції. Відповідно, руйнуватимуться традиції потурання проявам корупції, мовчазної згоди з боку громади, натомість у представників громадськості формуються моделі критичного мислення, аналізу даних», - вважають організатори проекту, ГО «Європейський клуб».

 

Активістів навчать роботі з документами та моніторинговим інструментам, навчать шукати невідповідності у «старих» паперових деклараціях та в електронних, які запроваджуються в 2016 році. Основний критерій ТОП чесних декларацій: у випадку, коли активісти виявляють невідповідність між даними у декларації і реєстрах або є фото- чи інші докази, декларація посадовця не потрапляє у ТОП чесних декларацій. База слугуватиме для антикорупційних розслідувань ЗМІ та аналітики.

 

До речі, «ТелеграфЪ» у співпраці з проектом «Декларатор» публікував матеріал про доходи депутатів Кременчуцької міської ради минулого скликання. Але продовження буде. Тоді майже дві третини депутатів не пройшли тест на відкритість.

  

Про що можна дізнатися із декларацій про доходи посадовців і як їх отримати? Навіщо оприлюднювати декларації і як писати запит на отримання цього документу? Беріть участь у вебінарі 29 вересня, об 11.00,  онлайн-трансляція за посиланням:

 

https://youtu.be/R5eT4gvKlEk

 

Як приєднатись до проекту та стати активістом-антикорупціонером?

 

Заповніть анкету онлайн за цим посиланням.

 

Детальний план дій в електронному документі тут.

 

Телефони для зв’язку: 068 000 6418 — Лариса Гориславець; 097 482 1411, 073 074 7734 — Світлана Овчаренко. Електронна скринька: euroclub.kremen@gmail.com.

 

Проект «ТОП чесних декларацій» підтримала ПРООН (Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй), яка є глобальною мережею ООН у галузі розвитку. 

Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Открытый доступ:

Закон «О доступе к публичной информации» обязывает власть публиковать финансовую отчетность, информацию о закупках, о свободных земельных участках, аренде коммунальных помещений, о принятых решениях, проектах. Это дает возможность кременчужанам контролировать власть, использование ею бюджетных средств — наших с вами денег, уплаченных в виде налогов.

Вопреки закону, часть информации остается закрытой или публикуется на сайте Кременчугского горсовета с нарушением сроков. Мы хотим добиться, чтобы власть неукоснительно соблюдала закон. И будем рассказывать о том, что от нас пытаются спрятать.

Кампанию «Открытый доступ» журналисты реализуют при поддержке МИД Чехии в рамках программы Transition, неправительственной организации NESEHNUTI и ОО «Европейский клуб».

Координатор проекта в «Кременчугском Телеграфе»:
Татьяна Донченко, 066-299-09-53
e-mail: t.donchenko88@gmail.com

Читайте также:Вверх