Тарифний шок: що приховано в рахунках на опалення

10.11.2016, 11:26 Просмотров: 24 306 Комментариев: 29

Тарифний шок: що приховано в рахунках на опалення

Які маніпуляції проводять з тарифами і чому в жовтні абоненти «Полтаваобленерго» заплатять набагато більше, ніж абоненти КП «Теплоенерго». Підбиваємо підсумки.

Днями кременчужани отримали на електронну пошту розсилку – комунальні рахунки за жовтень. Люди шоковані (особливо ті, у кого не оформлена субсидія). Рахунки за опалення для двокімнатної квартири (залежно від площі) складають 1200–1500 грн, а загальний рахунок за комуналку в багатьох перевалив за дві тисячі.

 


– Мене півдня трясе! Так це ж лише виставили рахунок за півмісяця? А що буде далі, в січні-лютому? – обурюється кременчужанка Лілія.
Наприкінці минулого тижня телефон у редакції «Телеграфа» не замовкав: люди просили пояснити, який же тариф виставили в платіжках? Чому так багато платити?

 


 

Питання виникли у мешканців будинків, де немає теплових лічильників. Ми звернули увагу, що скарги йшли від абонентів «Полтаваобленерго». Абоненти «Теплоенерго», як з’ясувалося згодом, отримали не такі жахливі рахунки. Чому?

 

Тарифний шок: що приховано в рахунках на опалення

 

Тарифи на опалення підвищили в липні, а тепер коригують

 

Тарифи на опалення і гарячу воду і для ПАТ «Полтаваобленерго», і для КП «Теплоенерго», які надають послуги у Кременчуці, зросли з липня – відповідні рішення ухвалила НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики на компослуг).

 

Якщо у будинку немає теплового лічильника, оплата нараховується за квадратний метр. Для абонентів «Полтаваобленерго» (лівобережжя) розрахунковий тариф становить 30,32 грн/кв м; для абонентів «Теплоенерго» (правобережжя і Занасип) – 31,11 грн/кв м.

 

Але ще в минулому опалювальному сезоні було введено в дію Постанову КМУ № 1037 від 30.10.15 р., яка передбачає коригування тарифу залежно від температури зовнішнього повітря.

 

Яким чином підприємства здійснюють коригування, як виставляють рахунки? Щоб про це дізнатися, «ТелеграфЪ» надіслав інформаційні запити до двох підприємств, які надають послуги з опалення – ПАТ «Полтаваобленерго» і КП «Теплоенерго». Відповіді можна скачати нижче.

 

Teploenergo-otvet.pdf [1,01 Mb] (cкачиваний: 224)
POE-otvet.doc [44,5 Kb] (cкачиваний: 231)

 

 

Секрет № 1. Особливості коригування

 

Як уже сказано, Постанова Кабміну передбачає коригування на температуру повітря для будинків, які не обладнані тепловими лічильниками. Фактична температура у жовтні (за 20 днів, коли надавалося опалення, а вмикати його почали з 12 жовтня) склала +3,23 градуса, обидва підприємства скористалися довідкою Полтавського гідрометцентру.

 

Проте, як з’ясувалося із відповідей двох теплопостачальних підприємств, перерахунок вони здійснюють у різні терміни.

Комунальне підприємство «Теплоенерго», як сказано у відповіді на наш запит, «суто з технічних причин» виставить скориговані рахунки (за жовтень) у листопаді, а далі – кожного наступного місяця за попередній. Тобто зараз рахунки абонентів КП «Теплоенерго» виставлені за кількістю діб, коли надавалася послуга опалення: за затвердженим тарифом 31,11 грн/кв м (на місяць), без коригування.

 

Натомість компанія «Полтаваобленерго» вже здійснила перерахунок залежно від температури зовнішнього повітря. І врахувала коефіцієнт коригування 1,4, таким чином тариф (за місяць) склав 42,45 грн за кв м. До коефіцієнтів, ми ще повернемося. Більш детально, яким чином виставляє рахунки "Полтаваобленерго" - за посиланням нижче.

 

 

«Підніжка» для отримувачів субсидій

 

Зазначимо, що коригування «місяць у місяць» дуже невигідне отримувачам субсидії. Уся оплата, яка утворилася в результаті коригування, вилилася в додаткову суму, на яку субсидія в жовтні не надана, бо розрахунок її проводився, виходячи із тарифів, затверджених НКРЕКП. Як уже сказано, для «Полтаваобленерго» це 30,32 грн/кв м (а не 42,45, як за фактом). Різниця, наприклад, для квартири 40 кв м виливається у 400 гривень на місяць, і їх доведеться викласти з кишені споживачу.

 

– До мене на прийом приходила бабуся. Їй нарахована субсидія, але через коригування оплати за опалення їй треба заплатити додатково 600 гривень. Усе це буде відшкодовано за рахунок субсидії, але не «місяць у місяць». За нормативними документами, ми робимо перерахунок наприкінці опалювального сезону, і тоді кошти повернуться на особовий рахунок абонента, – каже Лідія Глоба, начальник управління соцзахисту населення Автозаводського району.

 

Тобто використати всю належну йому субсидію за опалення споживач зможе лише в наступному опалювальному сезоні. Не платити додаткову суму, чекаючи на те, що її згодом покриє перерахунок, в управлінні соцзахисту не радять: річ у тім, що законодавство зобов’язує сплачувати весь рахунок (за винятком субсидії). А якщо отримувач субсидії має борг, надавачі послуг можуть поскаржитися в УСЗН, і це тягне за собою припинення субсидії.

 

Секрет № 2. Температурні маніпуляції

 

Фактичний тариф (за кожен місяць) розраховується за формулою. А в ній фігурує Кі – коефіцієнт, який враховує відхилення зовнішньої температури повітря від норми. Зазначимо, що при розрахунку коефіцієнта враховуються не лише відхилення температури, але і норми використання теплової енергії на 1 кв м площі для нагріву приміщення до нормативної температури +18 градусів. Хто цікавиться формулою детальніше, дивіться Постанову КМУ № 1037.

 

А тепер – найцікавіше. У підсумку коефіцієнти коригування тарифів у двох теплопостачальних підприємств при одній і тій самій температурі зовнішнього повітря у жовтні вийшли різні!

 

«Полтаваобленерго»: Кі = 1,400634

КП «Теплоенерго»: Кі = 1,055

 

Звідки ж така різниця? Через запити до «Полтаваобленерго» і КП «Теплоенерго» ми поцікавилися й нормативною температурою повітря, яка врахована у затвердженому тарифі (за кожен місяць, із жовтня по квітень). А потім порівняли показники, які підприємства підставляють у формулу, і виявили дуже дивні речі: виявляється, кременчужани – абоненти «Полтаваобленерго» і КП «Теплоенерго» – живуть у різних кліматичних умовах! Неймовірно? Але так сформовані тарифи. Дані – у таблиці.

 

 

Місяць надання послуги

Середня розрахункова температура зовнішнього повітря для Кременчука, ºС

Дані «Полтаваобленерго»

Дані КП «Теплоенерго»

січень

4,3

- 5,6

лютий

3,2

- 4,9

березень

+ 2,7

+0,2

квітень

+ 8,5

не надана інф.*

жовтень

+ 6,9

+ 4**

листопад

+ 3,7

+ 1,8

грудень

1,1

- 3,2

 

* У відповіді КП «Теплоенерго» вказано, що середня температура для квітня буде розрахована додатково (залежно від тривалості опалювального сезону)

** За період з 12 по 31 жовтня.

 

Зазначимо, що нормативна температура, закладена в тариф визначається окремо для кожного місяця. Тож якщо, наприклад, у грудні буде тепліше, за норму, у підсумку тариф на опалення може бути навіть меншим, ніж у жовтні. Але різниця температрур у розрахунках двох підприємств довіри не викликає.

 

Відчуй різницю на гаманці

 

32,82 грн /кв м (за місяць) – вартість послуги в жовтні для абонентів КП «Теплоенерго», з урахуванням коригувального коефіцієнта: 31,11(тариф) х 1,055 (Кі) = 32,82.

 

42,45 грн/кв м (за місяць) – вартість послуги в жовтні для абонентів «Полтаваобленерго», з урахуванням коригувального коефіцієнта: 30,32 (тариф) х 1,4 (Кі) = 42,45.

 

9,63 грн – різниця у вартості послуг, і це лише на одному квадратному метрі!

 

А тепер порахуємо для двох однакових квартир – по 42 кв м на Молодіжному і в Крюкові.

Врахуємо, що послуга опалення надавалася з 12 жовтня (деяким абонентам підключили ще пізніше (звідси й пояснюють різні тарифи на опалення в абонентів «Полтаваобленерго» – оплата на 1 кв м площі розрахована на фактичну кількість днів).

 

889,14 грн – сплатить за опалення мешканець Крюкова: 21,17 грн/кв м (за 20 днів, КП «Теплоенерго») х 42 кв м

1150,38 грн – сплатить з опалення такої ж квартири мешканець Молодіжного: 27,39 грн/кв м (за 20 днів, «Полтаваобленерго») х 42 кв м.

 


261,24  грн – 
різниця, яку переплатить у жовтні абонент «Полтаваобленерго» внаслідок хитрих маніпуляцій із температурами, закладеними в тариф.

 

Перевіряти обґрунтованість тарифів мала б НКРЕКП, але, судячи з усього вищесказаного, Нацкомісія або робить це неякісно, або «підігрує» монополістам. У підсумку переплачують споживачі.

Автор: Татьяна Донченко
Теги:

Комментарии: 29

320
10 ноября 2016 11:42

Что и требовалось доказать!

0
278
10 ноября 2016 11:46

Интересно, а как будет расчитываться тариф если температура в месяце будет ВЫШЕ, а не НИЖЕ как было в октябре? Например на декабрь прогнозируют среднюю +1, а в итоге будет +5 - тоже будет переплата? Ведь топить нам будут как по +1 наверное...

+1
656
10 ноября 2016 11:49

Цитата: qwerty
Интересно, а как будет расчитываться тариф если температура в месяце будет ВЫШЕ, а не НИЖЕ как было в октябре? Например на декабрь прогнозируют среднюю +1, а в итоге будет +5 - тоже будет переплата? Ведь топить нам будут как по +1 наверное...


Что вы имеете в виду под "переплата"? Если то, что придется платить дополнительно, то не придется, наоборот. Теплый месяц (выше нормы) - значит, потребителю выгодно. Методика вопросов не вызывает, вызывает огромный вопрос нормирование температур

0
1 299
10 ноября 2016 11:56

Потому что ГНАТЬ НАДО ЧАСТНИКОВ "грязой" метлой!!! как хотят так и вертят ценами!!! что ПОЭ, что Горгаз в корень офигевшие структуры!!!

0
3 589
10 ноября 2016 11:57

В любом случае будем платить больше. У нас всегда так: В любой непонятной ситуации - повышай цены.
И что-то за 2-х комнатную мало. За 1-у комнатную 1200 вышло. С прописанным одним человеком.

0
562
10 ноября 2016 11:59

Тобто нормативна температура для Теплоенерго і ПОЕ різна? У Теплоенерго у жовтні +4С, а у ПОЕ + 6,9? Ну і далі розбіжності теж? І ПОЕ не зазначає, звідки вони беруть такий "норматив".

0
3 589
10 ноября 2016 12:04

Irish Cream:
>>І ПОЕ не зазначає, звідки вони беруть такий "норматив".

С потолка. Как и все остальные нормативы. Поэтому и не могут объяснить откуда эти цифры.

+2
2 835
10 ноября 2016 12:04

в управлінні соцзахисту не радять: річ у тім, що законодавство зобов’язує сплачувати весь рахунок (за винятком субсидії). А якщо отримувач субсидії має борг, надавачі послуг можуть поскаржитися в УСЗН, і це тягне за собою припинення субсидії.

Вот зачем эти "спецы" УСЗН воду мутят, заставляя людей последние копейки вносить за оплату коммуналки. Есть уже принятое постановление Кабмина, запрещающее взыскивать задолженность по коммунальным услугам с тех граждан, которые оформили субсидию. Никаких 600 грн бабушке платить не надо, когда пересчитают, монополия получит эти деньги, если их не хватило на новый самолет или яхту главному акционеру. Вы там в УСЗН хоть новости посмотрите, а то так за монополии волнуетесь, угрожая лишать субсидий, будто бы сами акции имеете.

0
552
10 ноября 2016 12:55

Это для ПОЭ будет шок когда народ забьет на такие платежки!

0
1 328
10 ноября 2016 12:58

Це добре, що перерахують в наступному місяці. Але де ж тій бабусі взяти зайві 600 грн. зараз?

0
656
10 ноября 2016 13:12

Daniel Mroz, вы, наверное, что-то недопоняли. Речь идет не о моменте назначения субсидии: да, она может быть назначена, если у абонента долги - их никто взыскивать на этом этапе не будет. НО:

Вже призначена субсидія може бути припинена за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних кооперативів, ОСББ та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо людина не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням субсидії (це регламентує стаття 20 Постанови КМУ №?848 про спрощений порядок субсидій). Винятком є випадки, коли затримується зарплата, пенсія тощо.
Больше читайте тут: http://www.telegraf.in.ua/topnews/2016/08/29/yak-kremenchuzhanam-ne-vtratiti-sub
sidyu_10056159.html

+1
225
10 ноября 2016 13:20

если получают одинаковые данные с гидрометцентра и температуру надо брать с 12-31, то Полтавооблэнерго о...ло :( Оба предприятия находяться в одном городе, значит коэффициент должен быть одинаковый и с недавнего времени "Теплоэнерго" есть структурой ПОЭ...

0
2 835
10 ноября 2016 14:01

Цитата: donchenko
Вже призначена субсидія може бути припинена за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних кооперативів, ОСББ та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо людина не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням субсидії

Людина свою обовязкову частку, яка не може перевищувати певний % з доходу, який рахується те ж згідно формули тільки вже іншої постанови КМ, сплатила. Які до неї претензії в межах соціальних норм? І не її проблеми, що УСЗН не може вчасно рахувати розмір субсидії у звязку з погодними умовами. Хочу я подивитися на того начальника УСЗ, який позбавить пенсіонера субсидії за таких обставин.

0
633
10 ноября 2016 14:48

Цитата: Daniel Mroz

... Хочу я подивитися на того начальника УСЗ, який позбавить пенсіонера субсидії за таких обставин.

Миллионы людей каждый день смотрят на президента, премьера, ВР и что? Им фиолетово! Вы думаете начальник УСЗ не такой?

+2
562
10 ноября 2016 15:24

Треба спробувати написати запит до КМУ, що вважається нормативною температурою і де вона береться.

+1
562
10 ноября 2016 15:58

Оскільки не можу змінити своє повідомлення, то знайшла таке роз`яснення від Міністерства регіонального розвитку: "На розмір щомісячної плати за послугу з централізованого опалення для населення впливає, зокрема, значення коефіцієнта, що враховує відхилення фактичної температури зовнішнього повітря та тривалості опалювального сезону від показників, використаних під час розрахунку діючого тарифу". Тобто ці значення +6,9 у жовтні та ін. Полтаваобленерго заклали під час формування тарифу і їм затвердили. Де вони його взяли - хто зна, але ось і норматив: те, що самі вписали в тариф.

+1
800
10 ноября 2016 16:12

Треба ж десь гроші на лічильники для будинків брати, ось по 200-300 грн переплати з квартири за жовтень і виходить лічильник на будинок:)

0
562
10 ноября 2016 16:14

На лічильник вони ініціювали підвищення тарифу минулої зими: чи на 3, чи на 5% -вже не пам`ятаю. Тут на все вистачить: і на лічильник, і на партію....

+1
4 752
10 ноября 2016 16:23

Брехня!!! Зараз, за жовтень, теплоенерго виставило тариф 42,45!

0
562
10 ноября 2016 17:06

Цитата: КАПУША
Зараз, за жовтень, теплоенерго виставило тариф 42,45!

Все заплутано. Вони підтягнулись до ПОЕ? А як же тоді відповідь Телеграфу?

0
4 752
10 ноября 2016 19:25

Цитата: Irish Cream
Цитата: КАПУША
Зараз, за жовтень, теплоенерго виставило тариф 42,45!

Все заплутано. Вони підтягнулись до ПОЕ? А як же тоді відповідь Телеграфу?

Я особисто дзвонила до теплоенерго, і саме там мені сказали, що тариф на жовтень 42,45. Можу прикласти скрін рахунку, але ж ъ не пропускає

0
800
10 ноября 2016 19:31

Цитата: КАПУША
Цитата: Irish Cream
Цитата: КАПУША
Зараз, за жовтень, теплоенерго виставило тариф 42,45!

Все заплутано. Вони підтягнулись до ПОЕ? А як же тоді відповідь Телеграфу?

Я особисто дзвонила до теплоенерго, і саме там мені сказали, що тариф на жовтень 42,45. Можу прикласти скрін рахунку, але ж ъ не пропускає

на фейсбук скинь

0
4 752
10 ноября 2016 19:50

http: //imgur.com/AbW4tM2

Там вказаний тариф 27,396. Він йде з розрахунку: 42,45/31(днів каленларних у жовтні) * 20 (дні з опаленням) = 27,387. У них трішки інші копійки, це теж вже шахрайство...

+1
320
10 ноября 2016 20:04

Цитата: donchenko
Методика вопросов не вызывает, вызывает огромный вопрос нормирование температур

А у меня вызывает вопросы и методика. Что мы знаем о постоянной составляющей тарифа? Что туда заложено кроме подозрительно высокой температуры? Какие затраты? Какие расходы? Какая рентабельность? Какие зарплаты для руководства? Какие премии?

+1
321
11 ноября 2016 01:30

Если люди бараны, то с ними как с баранами и обращаются.

+1
38
11 ноября 2016 02:02

А вот эта статья уже кое-что прояснила, спасибо автору! Господа, никому не кажется, что тут попахивает чистой аферой и кидаловом на государственном уровне? Происходит реальный геноцид нации, а по телевизору тем временем все только и обсуждают победу Трампа на выборах в США и что же делать Украине в такой ситуации. У нас нет проблем поважнее? О какой интеграции в ЕС может ити речь? А самое обидное, что народ это кидалово в очередной раз стерпит, поохает и отдаст последние копейки.

+2
704
11 ноября 2016 08:23

На Молодежном счет пришел на отопление по 22,18 грн.

0
732
11 ноября 2016 11:29

Цитата: Frakeer
... Происходит реальный геноцид нации, ...

А вы посмотрите в ютубе про и.беркута, как он говорит "про пенсионеров и т. повалий", и из последнего " о новом плане снижения ..." Т.е. избавится от пенсионеров, учителей, врачей, инвалидов и т.д, путем утилизации ненужных людей.

+2
6
10 ноября 2017 16:11

ЖОВТЕНЬ 2017 року
ОПАЛЕННЯ 64.70 м2 12.7162


+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх