Крім нових тарифів на тепло і воду, кременчужанам введуть місячну абонплату

6.10.2019, 08:32 Переглядів: 12 555 Коментарів: 13

 

Абонплата на користь КП «Теплоенерго» та КП «Кременчукводоканал» вводиться для споживачів, які оберуть індивідуальні договори з виконавцями послуг. У приватному секторі абонплати не буде – законом не передбачена

КП «Теплоенерго» та КП «Кременчукводоканал» поінформували про розміри щомісячної абонплати за свої послуги. Цей платіж вводиться для споживачів у багатоквартирних будинках, які оберуть індивідуальні договори з виконавцями послуг. У Кременчуці абонплата буде нижчою, ніж граничний розмір, встановлений КМУ для тепло-, водопостачання, постачання гарячої води – на даний час це 28,4 грн.

  • 21,07 грн – щомісячна абонплата КП «Теплоенерго»;
  • 20-22 грн – щомісячна абонплата КП «Кременчукводоканал» (орієнтовний розмір, розрахунок ще триває).

Додамо, що граничний розмір абонплати розраховується за формулою – так передбачає Постанова КМУ №808 від 21.08.19 року. Граничний розмір абонплати залежить від кількох чинників, зокрема, і прожиткового мінімуму; якщо він збільшуватиметься – зростатиме і граничний розмір абонплати.


Реальний розмір абонплати виконавці послуг обраховують, виходячи з планованих витрат, і він теж може змінюватись.


За що братимуть абонплату?

Поняття абонплати як окремого платежу з’явилося у Законі «Про житлово-комунальні послуги», низка положень якого набула чинності з 1.05.19 року. Відповідно до цього Закону, плата за абонентське обслуговування – «платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку» І цей платіж йде на витрати виконавця:


  • укладення договору про надання компослуги;
  • здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами (тут варто нагадати, що приладами комерційного обліку води і тепла є будинкові, а не квартирні лічильники; покази квартирних приладів теж враховуються – застосовується нова методика розподілу, встановлена КМУ);
  • стягнення плати за спожиті комунальні послуги (рахунки споживачам, претензійна робота в судах);
  • витрати на обслуговування індивідуальних лічильників у квартирах.


Виконавці послуг підкреслюють, що на раніше витрати на абонентську службу підприємств і повірку лічильників були закладені у загальному тарифу на послуги, тепер – виокремлені.


Чому абонплату платитимуть не всі?

Для власників індивідуальних будинків абонентська плата не передбачена Законом про ЖКП. Логіка в цьому є: виконавець не здійснює розподілу спожитих послуг, адже комерційними приладами обліку води в індивідуальних будинках є квартирні лічильники, власником яких є сам споживач – за ними й нараховується оплата. Крім цього, на власника приладу обліку (відповідно до Закону про ЖКП) покладається і його повірка. Форма договору для власників індивідуальних будинків (на відміну від багатоквартирних) передбачена одна, при цьому факт споживання послуги трактується як згода з договором – тож і тут виконавець фактично не несе витрат. Процес стягнення плати теж зведений до мінімуму: не заплатив – тобі відключили воду.


Співвласники багатоквартирних будинків теж можуть не платити виконавцям за абонентське обслуговування, якщо оберуть форму колективного договору. У цьому випадку функції розподілу послуг, нарахування та стягнення платежів має виконувати правління ОСББ або уповноважена особа.


Ми розповімо про особливості типів договорів (індивідуального, колективного, з колективним споживачем). Слідкуйте за публікаціями на сайті в розділі «Потребитель».
Автор: Татьяна Донченко Джерело фото: Dozor.kharkov.ua

Коментарі: 13

33
6 октября 2019 08:51

Є великі сумніви, що хтось буде платити ці абонплати за неіснуючу діяльність монополістів


43 0
178
6 октября 2019 09:10

если эта абонплата будет идти им на контрацептивы то я не против...


47 0
175
6 октября 2019 10:41

Для власників індивідуальних будинків абонентська плата не передбачена.. 
виконавець не здійснює розподілу спожитих послуг, адже комерційними приладами обліку води в індивідуальних будинках є квартирні лічильники, власником яких є сам споживач – за ними й нараховується оплата..

Крім цього, на власника приладу обліку покладається і його повірка..

и далее  конкретно каламбур получается! 


13 0
266
6 октября 2019 10:51

Брехня. Месяц назад соседке пенсионерке в подьезде делали поверку счетчиков воды. Перед этим ходила поббивала пороги чинушам, что бы сделали бесплатно. Ничего не выходила. Только за деньги. 


20 0
713
6 октября 2019 12:26

Епоха бідності скінчилася. Почалася епоха the!_***

 

1. укладення договору про надання компослуги
Зі мною шо, кожен місяць договір заключать планують?

Одноразової виплати недостатньо?

2. здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами
Ви нам платіть гроші за те, шо ми будемо вам розраховувати вашу плату...

Т.о. я подаю щомісяця дані що до споживання води, щомісяця маю платити за те, шо мої ж пораховані кубометри мені ж нарахують?

3. стягнення плати за спожиті комунальні послуги
Шо за маячня? Я сплачував всі рахунки у відведенний термін. Чому за мій рахунок мають стягувать заборгованість з боржників до яких я не маю жодного стосунку?

4. витрати на обслуговування індивідуальних лічильників у квартирах
Ось тут йдіть у сраку! Я власним коштом та з власної ініціативи у власнім помешканні встановлював всі без вийнятку лічільники. Ваше облуговування до моїх власних лічильників аж ніяк не стосується!


66 2
147
6 октября 2019 13:56

Цитата: Lyolya

Для власників індивідуальних будинків абонентська плата не передбачена.. 
виконавець не здійснює розподілу спожитих послуг, адже комерційними приладами обліку води в індивідуальних будинках є квартирні лічильники, власником яких є сам споживач – за ними й нараховується оплата..

Крім цього, на власника приладу обліку покладається і його повірка..

и далее  конкретно каламбур получается! 

 

В чем каламбур? Собственник счетчика - потребитель, и он платит за его поверку отдельно, не в абонплате. Пришел срок поверки - обращайся в специализированную организацию и плати. Надеюсь, пояснила

 


6 5
101
6 октября 2019 16:46

стягнення плати за спожиті комунальні послуги (рахунки споживачам, претензійна робота в судах);

т.е. если Водоканал или Теплоэнерго проиграет кому-то в суде, то за это все равно заплатят рядовые потребители?


20 0
110
6 октября 2019 19:09

Цитата: Татьяна Донченко
В чем каламбур? Собственник счетчика - потребитель, и он платит за его поверку отдельно, не в абонплате. Пришел срок поверки - обращайся в специализированную организацию и плати. Надеюсь, пояснила

 

каламбур в том что эта услуга была и так всегда платная! бесплатно никто никому ничего делать не будет, не зависимо от того вложено это в тариф или нет


15 0
101
7 октября 2019 07:38

T. е. постановления предыдущего правительства в силе?  А как же о предельных тарифах на тепло и горячую воду? ( № 560 ОТ 26.07.19 ) Или всё выборочно и только те которые готовы содрать последнюю шкуру с обнищавшей страны. Что то создать,построить и запустить - ума не хватает. Так и будут давить налогами тарифами,акцизами и т.д. и т.п. И что с квартирными счётчиками? Приобретал ,устанавливал и проверяю за свой счёт. Так за что оплачивал в старых тарифах? И почему ,месяц назад , проверку за свой счёт? Что хотят то и творят .И если за всё необходимо платить, так зачем морочить голову , что всё в тарифах?  А вот  у них там  на" диком западе" действительно всё включино: и роверки и замены. 


12 0
502
7 октября 2019 08:09

Цитата: evil

Епоха бідності скінчилася. Почалася епоха the!_***

Трохи не так, тому ще це закони і постанови ще poroho!_***

 

А все інше Ви вірно висловили.

 

P.S. І тоді нам казали, що за такими правилами живе весь цивілізований світ.


9 8
2 951
1
7 октября 2019 09:19

Цитата: shtai
тому ще це закони і постанови ще poroho!_
сколько лет вас будет еще призрак пороха преследовать? 


10 17
502
7 октября 2019 15:59

Цитата: zzzzzz

Цитата: shtai
тому ще це закони і постанови ще poroho!_
сколько лет вас будет еще призрак пороха преследовать? 

Он меня не преследует. Я не пойму почему достижения одних приписывают другим?


3 1
91
7 октября 2019 16:58

Ждем абонплаты за воздух! Это называется жить по  "Зе"?

из разряда "Бензин подорожал потому что подорожала транспортировка бензина из-за того что подорожал бензин"

mask

Либо это борьба с нищетой депутатов... за счет рядовых граждан.  Иными словами "да здравствует колхоз"!  Одни хотели построить коммунизм, не достроили, теперь другие отдельно избранные хотят обеспечить себе безбедную старость...

rage


4 2

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх