Після 15-го березня кременчужанам краще не помирати? (оновлено)

14.03.2018, 08:55 Просмотров: 9 883 Комментариев: 16

 

Українців лякають тижневими чергами на поховання через зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Тепер документи для поховання оформлятимуть через суд. Що робити родичам ані у суді, ані у поліції чітко сказати не можуть

15 березня вступають у дію зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які зобов’язують слідчі органи майже усі свої дії погоджувати через суд. Це ж стосується й видачі так званої довідки про смерть. Навіть, якщо людина померла власною смертю – перед тим, як поховати, документи потрібно оформлювати через суд. На прийняття рішення у судді буде 72 години.


Зміни у законодавстві були прийняті ще у жовтні 2017 року, але на поверхню халепа «сплила» лише зараз. У терміновому порядку МВС та кілька нардепів подали до Верховної Ради законопроект для внесення змін, але чи затвердять їх та спростять життя й смерть людям – прогнозувати важко. Навколо проблеми багато припущень й політичного піару. Минулого тижня на прес-конференції у столичній інформаційній агенції Голос.ua експерти коментували новації у законодавстві й озвучили із якими проблемами можуть зіткнутися українці вже 15 березня. «ТелеграфЪ» зібрав для вас те, що важливо знати й розуміти.


Що змінилося

Раніше, коли помирала людина, до неї виїжджала «швидка» й слідчо-оперативна група поліції. Лікар констатував смерть, а слідчий відправляв тіло до моргу з постановою на проведення судово-медичної експертизи. За словами колишнього заступника голови головного слідчого управління МВС України Григорія Мамки, з 15 березня слідчому заборонять призначати експертизу, натомість зобов'яжуть звертатися за дозволом на проведення експертизи до суду.


До чого це може призвести?

Родичі можуть довго чекати, щоб поховати померлого. Для корупціонерів відкривається благодатна нива на темі смерті – щоб прискорити поховання, люди пропонуватимуть хабарі поліцейським, суддям, експертам, патологоанатомам. За припущенням деяких ЗМІ, тіла померлих не будуть без рішення суду прийматимуть до моргу. Натомість юрист Олександр Климчук вважає, що тіло за будь-якої умови відправлятимуть в морг. Проте до розтину приступатимуть значно пізніше – поки не отримають ухвалу суду. Тому морги можуть виявитися переповненими.


Чи відмінять скандальний закон

Поданий за ініціативи Нацполіції, Кабінету Міністрів й групи нардепів законопроект може змінити ситуацію на краще. Верховна Рада працює 13 й 14 березня, але на темі смерті може бути забагато політичного піару.


Що робити та чого очікувати кременчужанам?

Сьогодні, 14 березня, у Кременчуцькому відділі поліції журналістам обіцяють дати пояснення щодо ситуації.  


Прес-служба Автозаводського районного суду на прохання «Телеграфа» дала роз'яснення. Згідно з оновленим Кримінальним процесуальним кодексом:

  • клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа;
  • з 15.03.2018 усі клопотання в межах досудового розслідування повинні подаватися до Октябрського районного суду м. Полтава, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться ГУНП в Полтавській області як юридична особа – Кременчуцький ВП ГУНП в Полтавській області не є юридичною особою, зареєстрованою у встановленому законом порядку;
  • згідно із ст. 242 та 244 КПК, слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті;
  • клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування (Октябрьский районний суд Полтави), не пізніше п’яти днів із дня його надходження до суду.

Повний текст можна прочитати на сайті Автозаводського райсуду.


Доповнено: 


За словами керівника Кременчуцької місцевої прокуратури, Руслана Кривоноса, якщо смерть людини не є насильницькою, у процедурі нічого не зміниться:


- Померла людина. Викликається лікар. Наприклад якщо він спостерігався, хворів і у нього були хвороби, які привели до смерті, виїжджає лікар по місцю мешкання і виписує довідку про смерть. На підставі цієї довідки прокуратура видає дозвіл на видачу трупу, і родичі можуть забрати та поховати. Все, як і було раніше. Що стосується кримінальної смерті або смерті, для яких потрібна судмедекспертиза... як правило, це якщо людина померла на вулиці, померла молода людина (до пенсійного віку), або людина не спостерігалась у лікаря, або медик не може визначити 100% причину смерті. У такому випадку буде виїздити слідчий. Видаватиметься направлення на СМЕ. І там вже після отримання ухвали слідчого буде проводитися експертиза.


За словами Р. Кривоноса, направлення на СМЕ видаватиме слідчий. Далі тіло направлятимуть в бюро СМЕ, де воно і очікуватиме ухвали суду. Рішення видається протягом 5 днів з моменту надходження до суду. 


Як повідомив прокурор, ці рішення видаватимуть місцеві суди - Крюківський районний суд та Автозаводський районний суд. 

Автор: Стас Константинов

Комментарии: 16

612
14 марта 2018 09:12

Очередной пук от партии Ляшка. А я то думаю, почему у нас в городе после нового года стало на два морга больше: в ЖД больнице появился, с первой переехал в Кохновку. Как всегда похоронная мафия рулит, и уже на уровне ВР Украины.


+72
305
14 марта 2018 09:16

Эти идиоты не на что путнее кроме воровства не способны..

И кто их выбирает? Многие задаются этим вопросом. А потом берут продовольчий набор и голосуют за того же самого.


+64
381
14 марта 2018 09:49


 
 
Александра Жуковская
12 марта в 16:01 ·  
ПОХОВАННЯ БЕЗ ЗМІН

Розповсюджується інформація, що з 15.03.2018 поховати померлих можна буде лише після дозволу суду.

Це не зовсім відповідає дійсності.

За новелами кримінально-процесуального кодексу України будь-яку експертизу, в тому числі судово-медичну, з 15.03.2018 призначатиме слідчий суддя.

Але ж не забувайте, що експертиза проводиться лише в межах кримінального провадження!

А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»? Ні.

Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті, а проводитиметься під час досудового розслідування лише після реєстрації повідомлення про кримінальне правопорушення! Також саме експерт видає лікарське свідоцтво про смерть, якщо вона настала внаслідок травми, отруєння, струму чи інших зовнішніх факторів; штучного аборту, який зроблено не в медзакладі; раптово у дітей віком до 1 року; якщо особа померлого не встановлена.

Тому зберігайте спокій, шановні читачі! Якщо людина померла природньою смертю, її близькі і родичі не відчують на собі дію нововведень кримінально-процесуального законодавства!
Правила поховання в Україні не змінились!

А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань.


-49
112
14 марта 2018 09:50

Цитата: shoni1970

Очередной пук от партии Ляшка. А я то думаю, почему у нас в городе после нового года стало на два морга больше: в ЖД больнице появился, с первой переехал в Кохновку. Как всегда похоронная мафия рулит, и уже на уровне ВР Украины.

добавлю что  в бывшей ЖД анатомического отделения нет гостинница Галикоптер которая  находится через забор с етим помещением противники ну представте себе люди отдыхают или даже по парку гуляют  с детьми а тут трах бах выносят полный ШОК


+12
1 368
14 марта 2018 09:58

Цитата: Стив Мартин

А тепер задайте собі питання: невже всі трупи «кримінальні»? Ні.

Експертиза потрібна буде у випадках насильницької смерті...

 

згідно із ст. 242 та 244 КПК, слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті

 

Цитата: Стив Мартин

А якщо все ж таки доведеться слідчому звертатись до слідчого судді з клопотанням про призначення експертизи, воно розглядатиметься слідчим суддею негайно, без жодних зволікань.

 

Негайно в Октябрьському суді Полтави? Там, куди із паперами будуть їхати з усієї Полтавщини? 

 

Послухаємо, що сьогодні скажуть у Кременчуцькому відділі поліції.


+26
75
14 марта 2018 10:04

Пока ещё ничего до конца не понятно!
Вроде и написано: зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Но, раньше следователь имел право принимать решение - естественная смерть или есть вопросы и отправлял на экспертизу. Теперь же у него нет такого права и он должен подать заявление в суд, чтобы тот дал на это разрешение. Вопрос: Откуда судья знает без экспертизы, естественная смерть или нет, если он даже не видел этого трупа? На основании отчета следователя? Зачем тогда нужен судья, если он будет отталкиваться от слов следователя? Короче, вопросов больше, чем ответов.
Ждём пояснений!


+29
69
14 марта 2018 11:49

Сдается мне джентльмены, что это была комедия. Эта хрень для того чтобы закамуфлировать другое, закрытие дел если нет подозреваемых в течение года. Закроют нужные много громких дел по типу Шеремета и т.д. А эту хрень с похоронами изменят по просьбам трудящихся . Двойной Профит и дела закрыли и перед народ показали что к его мнению прислушиваются. Закон Савченко прокатил по похожей схеме, под шумок с кучей отпущенных ублюдков вышли всякие зваричи, лозинские. После чего закон зарубили. Там в раде далеко не лохи, они нас за лохов держут.


+46
93
14 марта 2018 14:47

Слава Україні!


+4
289
14 марта 2018 15:11

Да сколько же можно издеваться над людьми? Вы сами посмотрите - любой вопрос и на любую тему, а у нас все вверх ногами, не по людским законам. Куда не повернись, одни "радости"  для людей. Зато у "господ" рожи все более лоснящиеся. Все выполняют программу по уничтожению нашего народа. Начиная с Супрун и заканчивая даже мелкими чиновниками абсолютно всех профилей нашего бытия...


+32
702
14 марта 2018 19:04

схема покачать денег с родственников умерших за хранение трупа в морге в холодильнике ? Не выходить из дома чтобы не подохнуть на улице ?


+12
2 836
14 марта 2018 19:28

Если семейный врач не даст справку о смерти, даже если это будет дедушка 90 лет без признаков насильственной смерти, то будет нужна СМЭ, а значит всё через суд. Это уже ....здец будет для родственников что на деньги, что на нервы. Парад идиотизма от депутатов

 


+23
361
14 марта 2018 23:10

Цитата: Daniel Mroz
Парад идиотизма от депутатов

Идиоты как раз не они...Многие Ляшко поддерживают. Говорит он вещи красивые, а электорат верит. У нас многие за Ляшка на селе. А как прокомментирует Это местное отделение РадиКальной Партии? А еще с 13 марта врачам разрешено не приходить на вызовы. Т.е. человек заболел, у него температура под 40, вызвал врача - а он не приходит. Не обязан. Супрун говорит - телефон есть для этого, надо беречь время врача. Потому что вас, суки больные, много, а врачей мало. И будет еще меньше. Так что или лечитесь по телефону, или приходите к врачу. С температурой, ничего, вы ж быдло.

Пока посещения больных - на усмотрение врача. Но уже через три месяца "эксперимента" будет полный запрет на посещение больных. Учитывая, что теперь и со "скорой" проблемы (систему оказания скорой медицинской помощи Супрун фактически уничтожила - скорые помощи доживают последние месяцы), то самое время, как в старом анекдоте, завернуться в простыню и ползти на кладбище.

Пресс-служба Минздрава подтвердила, что Приказом МЗ Украины № 157 от 26.01.2018 внесены существенные правки в должностные инструкции и отменяется ряд форм учетной медицинской документации.


+19
3 185
15 марта 2018 09:18

Цитата: Nik
А еще с 13 марта врачам разрешено не приходить на вызовы. Т.е. человек заболел, у него температура под 40, вызвал врача - а он не приходит. Не обязан. Супрун говорит - телефон есть для этого, надо беречь время врача. Потому что вас, суки больные, много, а врачей мало. И будет еще меньше. Так что или лечитесь по телефону, или приходите к врачу. С температурой, ничего, вы ж быдло.
Не зміг НЕ віддреагувати на цю репліку.

За кордоном, в тій же Данії, швидка приїде лише тоді коли ви будете помирати, тобо є загроза життю, при цьому Данія серед лідерів довгожителів і за рівнем мед.забеспечення. То вони, знач бидло, а ми розумнички, ганяєм швидку туди-сюди.

Температура під 40 і в мене було, і я викликав швидку бо це була субота. Приїхали, послухали, зробили жарознижуючий укол, який потім не допоміг. Тому в цьому питанню я Супрун підтримую


-15
290
15 марта 2018 13:41

В Дании много долгожителей потому, что укольчики им помагают. И уровень жизни там намного выше чем у нас. И у людей есть деньги (ну или страховка) чтобы регулярно проходить обследования и делать профилактику заболеваний. А у нас только и приходится, что скорую ганять, так как бесплатно и без очередей, бюракратии и "благодійних внесків".


+7
2 333
15 марта 2018 14:02

почемучка--я Супрун підтримую!!!

Стало понятнее с кем дискутируем!!


-33
158
15 марта 2018 16:39

Цитата: почемучка
Температура під 40 і в мене було, і я викликав швидку бо це була субота. Приїхали, послухали, зробили жарознижуючий укол, який потім не допоміг. Тому в цьому питанню я Супрун підтримую

Так зачем же скорую вызывать, лечились бы чайком с малиной, как говорила Супрун (никаких противовирусных, сиропов, противопростудных чаёв)  в течении 2 дней с 40 темп, в понедельник - на приём к врачу, выстояли 3 часа в "кашлявой" очереди, побегали по кабинетам - измеряли давление, флюорография, прививки какие нужно ( у меня было такое направление при гриппе) и тут бац, приём закончился, не успели вас принять, приходите завтра, вы очень важны для нас. Памятник Супрун при жизни!! И не жить и не умереть.


+4
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх