Проект нових тарифів у Кременчуці: опалення – до 22,8%, а гаряча вода – до 13,8%

30.08.2017, 18:01 Переглядів: 19 296

Проект нових тарифів  у Кременчуці: опалення – до 22,8%, а гаряча вода – до 13,8%

Як виявилося, тарифи на тепло і на гарячу воду подорожчають більше, ніж на 10% - мер Віталій Малецький «помилився»…

Комунальне підприємство «Теплоенерго» оприлюднило проект нових тарифів для населення, бюджетних організацій та інших споживачів.

«ТелеграфЪ» порівняв чинні тарифи для населення та ті, які пропонується до затвердження. Результати представлені в таблиці.

 

Послуга Чинний тариф "Полтаваобленерго", грн Чинний тариф "Теплоенерго", грн Новий тариф (пропонується), грн Подорожчання, % (порівняно з тарифом "Теплоенерго"
Опалення, Гкал (на будинок, з лічильником) 1173,48 1292,63 1439,54 11,4%
Опалення, кв м 30,32 31,11 38,2 22,8%
Гаряча вода з рушникосушаркою 67,38 73,67 82,86 12,5%
Гаряча вода без рушникосушарки 62,1 67,86 77,23 13,8%


Зі структурою нових тарифів можна ознайомитися, скачавши файл: struktura_tarifa.xlsx [23,94 Kb] (cкачиваний: 280)

 

Раніше мер Віталій Малецький оголосив, що тариф для населення підвищиться на 10%, проте наразі це вищі відсотки: від 11,4% до 22,8% (найбільше підвищення – для опалення без лічильників). При цьому ми порівнювали тарифи «Теплоенерго», а оскільки тарифи «Полтаваоблненерго» нижчі, то, відповідно, відсоток підвищення буде вищим: тепер тарифи будуть єдиними по місту, і всі абоненти платитимуть КП «Теплоенерго».

 

 

Тарифи для населення на тепло і гарячу воду наразі затверджує виконком: отже, міська влада несе повну відповідальність за підвищення тарифів. Зараз можна подавати свої заперечення чи пропозиції. Чинне законодавство передбачає процедуру обговорення.

 

Тарифи для бюджетних організацій, релігійних організацій та інших споживачів підвищуються більше, ніж для населення. Детальніше – на сайті КП «Теплоенерго».

 

Підприємство пояснює необхідність підвищення тарифів зростанням вартості складових, які впливають на тариф. І необхідністю встановлення економічно обгрунтованих тарифів.

 

«За останні 4 роки економічна ситуація в Україні значно змінилась: вартість електроенергії збільшилась в 2,2 раза, вартість паливно-мастильних матеріалів зросла більше ніж 2,5 рази. Абсолютно всі матеріали, запасні частини, обладнання та комплектуючі, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, послуги сторонніх організацій також подорожчали в 2-3 рази. Тобто зростання собівартості послуг з централізованого гарячого водопостачання та теплопостачання обумовлюється постійним зростанням всіх елементів витрат, але збільшення цих витрат не відображено у діючому тарифі.

 

На сьогоднішній день коефіцієнт покриття витрат у діючих тарифах складає близько 80%. Дані обставини є причиною зміни тарифів на КП «Теплоенерго».

 

Згідно частини першої статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» не допускається встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво», - сказано на сайті підприємства

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 4 від 26 січня 2023

Читати номер
Попередні випуски
Вверх