На стажування - до Європи

18.05.2013, 08:00 Просмотров: 3 478 Комментариев: 14

На стажування - до Європи

Отримати європейський диплом, навчаючись в Україні та потрапити на стажування та роботу до Франції – цілком реально. Потрібна наполегливість, бажання вчитися та гроші, які окупляться

На стажування - до ЄвропиНа стажування - до Європи
На стажування - до ЄвропиНа стажування - до Європи
На стажування - до ЄвропиНа стажування - до Європи

На стажування - до Європи

23-річна Олена Астаф‘єва нині проходить стажування в ІТ-компанії у Парижі. Закінчивши школу у Кременчуці, дівчина вступила до Харківського інституту радіоелектроніки на спеціальність «Комп‘ютерна інженерія». Потім, після 4-го курсу, отримавши диплом бакалавра, продовжила навчання у своєму ВНЗ та паралельно – за спільною франко-українською програмою подвійного диплому за фахом «Інформатика, прийняття рішень та статистика».

 

– Це програма Харківського Національного економічного університету спільно з університетом «Люм‘єр-Ліон-2», але приймають і студентів та випускників інших ВНЗ, розповідає Олена. - Програмі вже сім років, щоб потрапити на навчання, потрібно пройти конкурсний відбір: подати документи, пройти співбесіду. Обов’язкове знання іноземної мови на рівні, достатньому для спілкування.

 

Аби мати подвійний диплом, дівчина півтора роки навчалася по вечорах у Харкові, потім – двомісячне навчання у Франції та півроку стажування у цій
країні.

 

- Я дуже задоволена, - ділиться враженнями Олена. - Відкриваються нові обрії, нові можливості. Як у професії, так і в житті – можливість побачити світ.
До стажування у Франції роботодавці ставляться дуже серйозно – це зовсім інший рівень практики, ніж у наших ВНЗ. Там із задоволенням беруть студентів-початківців і готові їх навчати.

 

«ТелеграфЪ» поцікавився ціною питання. Півтора роки навчання за спільною франко-українською програмою обійшлися у 2 тисячі євро, тобто один рік коштував практично стільки ж, скільки коштує платне навчання в українських ВНЗ (а на деякі спеціальності є навіть вищі ціни). Коли виїжджала до Франції, дівчина взяла на життя ще півтори тисячі євро.


– Оплата під час стажування складає не менше, ніж 400 євро на місяць – це мінімум, який зобов’язане дати кожне підприємство (як наша мінімальна зарплата), – розповідає Олена. – На такі гроші у Франції не проживеш. – Але я та практично всі мої одногрупники знайшли стажування за більш високу оплату – 900-1000 євро. Навіть отримавши першу зарплату, бачу, що цього вистачає.
Утрьох із подругами ми наймаємо квартиру в центрі Парижу за 900 євро (по 300 євро на кожного). Ще 600 в мене залишається на життя. Крім цього, підприємства у Франції дають «ресторанні білети» – це додаткова доплата на харчування, десь 160 євро на місяць. Ними можна платити за їжу в супермаркетах або в ресторанах. Ще є доплати на транспорт – або половина витрат, або повністю, залежить від компанії. Проїзний на місяць коштує 80 євро. На вихідні (не на кожні, звичайно) ми плануємо собі подорожі. Якщо заздалегідь замовити квитки, натрапити на знижки, то це виходить недорого. Я вже побувала у Бельгії – їздили до Брюсселю та до Брюгге.

 

Про вимоги європейських роботодавців та про інші подробиці цієї теми читайте в газеті №20 «Кременчуцький ТелеграфЪ» від 16 травня 2013 р.

Автор: editor

Комментарии: 14

0
18 мая 2013 08:15

молодец.))

0
398
18 мая 2013 08:31

Бабло рулит ,а сироте где взять эти деньги ?

0
0
18 мая 2013 09:41

интересно узнать про "Иншый ривэнь" ))))) Давай Олэнка стажыруйсь. ) Давай вместе с "Телеграфом" "ездий по мозгам" местной босоте. ) Там тебя научат -красиво наёхххххх пэрэсичных малэнькых украйинцив. )))))

да, Олэнка, не забудь подвезти на Батькивщину наукову працю, про тэ як "цывилизовани" державы умудряються выкупать долги своих соседей , находясь сами в астрономических долгах ? ))))))) Оцэ ривэнь так ривэнь. )))

красивые мальчики с красивыми девочками, на красивых автомобилях. Как это старо. ))))))

0
0
18 мая 2013 10:09

КременЪ,
для учебы в иностранном вузе нужен уровень знаний языка "средний" - A2-B1. Можно еще заработать стипендию, если хорошо попросить, это вполне реально. Так что зубоскальство тут не к месту, в Европе дают деньги даже нищебродам с Африки или стран третьего мира типа Украины.

0
0
18 мая 2013 10:59

Кальтенбрунер ? - оригинально. Так я ещё и не начинал зубоскалить. Хорошо попросить-что что ? ))) Это то что я думаю + все что дали вернется в их экономику ?))) Они, конечно, дают нищебродам.) Но тут вопрос , а где берут то ? ))) У этой же Олэнки и таких как она и берут. )))) Ограбить всё что бы дать джудь-джуть, ну и со словами благодарностей.) Вкуриваешь, Культурный брунер ?

0
0
18 мая 2013 11:03

Кремень , Вас сильно обижали,ущемляли всю жизнь? Как то Вы злитесь, кусаетесь, что жизнь не удалась?

0
0
18 мая 2013 11:06

да, всю жизнь гнобили ))))

0
2 970
18 мая 2013 11:38

"Потрібна наполегливість, бажання вчитися" - главное! - того убогим не понять

0
0
18 мая 2013 12:00

Что бы получать какие то деньги (стипендию) нужен статус (виза типа А ) которая выдается , при вступление в брак с гражданином ЕС; Контракт на работу не мене одного года, где должны быть прописаны часы и заработная плата; Или же частный бизнес с доходом не менее 600-800 евро в месяц (точно не помню). "Потрібна наполегливість, бажання вчитися" - это правда, нужно задаваться целью, я уже заканчиваю второй курс учебы в Финляндии, учеба полностью бес платная , общежитие бесплатное + питание раз вдень бесплатное (у нас в ресторанах хуже кормят :) ) + подрабатываю по 18 часов в неделю ,зарабатываю 650 евро в месяц (хватает с головой), а если по 40 часов в неделю то 1600 в месяц (и это не как специалист)

0
0
18 мая 2013 12:44

мальчики и девочки, нет ничего бесплатного. Есть система отъема одних у других. И если вы думаете, что те, другие, не вы, то вы можете крупно ошибаться.) Я тут чо, один такой умный ? ))))

0
0
18 мая 2013 14:00

КременЪ,
Система есть, называется "НАЛОГ" и отсутствие коррупции со стороны государства (ну на крайняк, очень минимальный), стандартный налог в Финляндии для молодого человека , составляет 28%( при заработке 20,000-25,000 евро в год, если 30,000 - 40,000 процент будет 32-35%, и могу тебя заверит ,что здесь видно куда налоги идут !!!

З.Ы. Умный человек,не считает себя умнее остальных!А в Вашем случае могу сказать, что вы из тех людей у которых всего ДВА мнения : Одно мое , а другое не правильно !

0
0
18 мая 2013 14:38

куда налоги идут ? Сколько людей живет в Финляндии ? ) И сколько предприятий приносит доход ? Сколько безработных ? долг страны 50 % ВВП. /необоснованные высказывания/

0
0
18 мая 2013 15:45

Налоги идут на бесплатное образование ( не только для местного населения) , строительство дорог, повторюсь ДОРОГ, социальные выплаты , медицина , могу много еще перечислить... Официально живет 5,4 мил. человек; Доход меньше чем у НАШИХ предприятий , даже наверно меньше нашего Кременчуга, но деньги идут на благо государства, а не в зарубежные банки,на личные счета народных избранников.Нам читал лекцию один депутат из парламента, так он озвучил что,в бюджете Финляндии 54 милиар. евро (на 2012 год), а долгов у всех хватает ,не так ли Кто такая Олэнка, вы наверно читать не умете =), у меня написано Олега ( кириллицу читать умеете, надеюсь?) А за что учусь, повторяю для особо, особо..., за счет финских налогоплательщиков.

0
0
21 мая 2013 12:41

КременЪ,
daad.de например
Европа заинтересована в хороших специалистах, *** надо ведь кормить за чей-то счет. Так что бесплатно поучиться в магистратуре в той же Германии очень реально. Было бы желание и время.

КременЪ,
Я тут чо, один такой умный ?

По ходу так и есть, кэп winked

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх