Як закопують гроші кременчужан

18.04.2013, 11:44 Просмотров: 4 625 Комментариев: 33

Як закопують гроші кременчужан
З кожним роком кременчуцька влада витрачає все більше бюджетних коштів на купівлю посадкового матеріалу

З кожним роком кременчуцька влада витрачає все більше бюджетних коштів на купівлю посадкового матеріалу. Цього року витратять 1,5 мільйони гривень. Між тим Кременчук все ще не вкрився буйною зеленню. Чому так? Де ж та зелень зникає? За версією «Телеграфа», така ситуація склалася через те, що міська влада не забезпечує необхідний контроль та догляд за зеленими насадженнями. Натомість вона зацікавлена лише в тому, щоб купувати все більше – адже посадковий матеріал постачає фірма «Голландські троянди», створена свого часу чинним віце-мером Кременчука паном Погрібним

 

Де зариватимуть гроші у 2013 році


1 млн. 359 тис. грн. витратять на посадковий матеріал у 2013-му році. Про це «Телеграфу» повідомив директор КП «Благоустрій Кременчука» пан Богдан – саме його підприємство займається посадками. Цього року вартість одиниці посадкового матеріалу значно вища – апетити у постачальника – ТОВ «Голландські троянди» – зростають.

 

Наприклад:

500 грн. коштує одиниця туї Смарагд (контейнер) у 2013 році

287,5 грн. коштувала одиниця туї Смарагд (контейнер) у 2012 році.

 

330 грн. коштує одиниця туї Brabant (контейнер) у 2013 році

184 грн. коштувала одиниця туї Brabant (відкрита коренева система) у 2012 році.

Цього року кременчуцька влада, не зважаючи на сутужну ситуацію з грошима у місті, дала добро на купівлю великої кількості саджанців-«крупномеров» у контейнерах (така позиція товару завжди дорожча). Звідки така щедрість у розтринькуванні бюджетних коштів можна здогадатися. Втім, це лише здогадки, тож повернемось до фактів. «ТелеграфЪ» запитав керівника «Благоустрою Кременчука» пана Богдана, де саджатимуть найдорожчі рослини, які щедро закупили сотнями. Щоб не замучити вас до смерті підрахунками, покажемо лише три об’єкти, які чітко визначив пан Богдан.

 

Пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій»

Як закопують гроші кременчужан
(вул. Леніна)

Тут мають висадити навесні:

40 одиниць туї західної Brabant (по 330 грн. кожна)

5 одиниць ялини звичайної (по 450 грн. кожна)

Ми навіть реконструкцію насаджень зробили. Затісно виходить, правда? А це ж лише саджанці заявлених розмірів. Між тим, туя виростає до 3 метрів заввишки, а ялина звичайна – взагалі до 30 м (такі велетні, до речі, прикрашають площу перед «Кредмашем»). Дивно, що ніхто із щедрих провладних покупців не подумав про розміри дорослої рослини. Чи вони не сподіваються, що щось та виросте?

 

Бульвар Пушкіна

Як закопують гроші кременчужан
Тут мають висадити:

80 одиниць туї західної Brabant (кожна по 330 грн.)

Оце напхають туй – більше, ніж на римських кладовищах. Круто.

 

Братська могила, парк МЮДа

Як закопують гроші кременчужан
Тут мають висадити:

52 туї Смарагд (кожна по 500 грн.) висадять тут навесні.

Уявити це складно, місця, наче, немає. Та пан Богдан запевнив «ТелеграфЪ», що все висадять. Чекатимемо. І рахуватимемо. Бо це – наші гроші.

 

Як закопують гроші кременчужан
А це – вже не реконструкція, а реальність 8–9 квітня. На території кременчуцької прокуратури повним ходом саджають дерева. Ми побачили там дорогий ялівець «Скайрокет», тую західну «Danika», тую «Смарагд», ялину звичайну тощо. Роботи виконують хлопці у спецодязі з написом «Квіткова група «Гарди». «Гарди» – зареєстрована торгова марка, яка належить ТОВ «Голландські троянди».

 

 

Грамотний хід – озеленювати прокуратуру такими солідними саджанцями. Після цього прокуратурі наче й незручно цікавитись якимись тендерами.

 

Де зарили гроші у 2012 році

 

Давайте подивимось, чи йдуть на користь Кременчуку саджанці, отримані від сімейної фірми Погрібних? Чи усі вони висаджені, а не зникли? Чи прижилися? Все-таки гроші на них витрачені значні – у минулому році мільйон гривень, цього року – півтора мільйони. Тож «ТелеграфЪ» ще восени 2012 року направив запити до комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» – ми цікавились, скільки та яких рослин висадили у міських парках та скверах. Бо посадкою займався саме «Благоустрій Кременчук». Певну кількість рослин отримали Автозаводський та Крюківський райони, і завзято закопали їх на суботниках. Нам надали відповідь на запити, і 8-9 квітня ми пішли дивитись та порівнювати цифри, вказані на паперах з реальними саджанцями. Для порівняння ми обрали три об’єкти, які мають офіційно визначені межі – парк «Ювілейний», сквер Ентузіастів та клумбу «Євро-2012».

 

Парк «Ювілейний»

Як закопують гроші кременчужан
Де 265 одиниць самшиту?

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році у парку «Ювілейному» посадили:

400 одиниць самшиту

158 одиниць бірючини

«ТелеграфЪ» знайшов на рабатках центральної алеї:

127 одиниць самшиту життєздатного

8 одиниць самшиту посохлого

Де ще 265 одиниць самшиту?

15 237,5 грн. коштують 265 одиниць самшиту за цінами 2012 року. Причому ми узяли найнижчу ціну – 57,5 грн. за одиницю товару. Бо у 2012-му також купувалися і самшити по 74,75 грн.

 

Де 158 кущів бірючини?


Заявлену бірючину ми взагалі не знайшли. Ми баражирували парк по периметру, вздовж центральної алеї та боковими алеями і набережною – ані посадок бірючини, ані слідів масової посадки ми не побачили. Між тим, 158 кущів – не голка у сіні. Кожен з них обійшовся міському бюджету у 46 грн., уся купа коштувала 7268 грн. Де вони?

 

Сквер Ентузіастів

Як закопують гроші кременчужан
(район залізничного вокзалу, біля проїзду під міст)

Де черемха?

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році у сквері висаджено:

70 одиниць бірючини

80 одиниць спіреї Вангутта

10 одиниць черемхи

«ТелеграфЪ» знайшов по периметру скверу:

70 одиниць бірючини

80 одиниць спіреї Вангутта

2 одиниці черемхи життєздатні

2 одиниці черемхи сухі

Де ще 6 черемх? Ми не знайшли навіть ям від них. Між тим, кожен саджанець коштував міському бюджету 92 грн. Шість, відповідно, коштували 552 грн. Де дерева? Вони, до речі, у прайсі були заявлені, як «крупномеры» висотою 200-220 см. Як бачите на фото, саджанці й через рік до такої висоти не доросли. То за що ми платили?

 

Кущі бірючини та спіреї прижилися дружно і виглядають дуже пристойно.

 

Клумба «Євро-2012» (район зупинки «Водоканал»)

Як закопують гроші кременчужан
Хто з’їв барбариски?!

 

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році на клумбі висадили 40 кущів барбарису Тунберга. «ТелеграфЪ» досліджував клумбу двічі – восени 2012-го та 8 квітня 2013-го. Барбарису ми там жодного разу не бачили. Замість нього знайшлося 30 кущів самшиту та однорічну цинерарію морську восени і тюльпани навесні.

 

Ну, і хто з’їв барбариски? До речі, за офіційним прайсом, за бюджетні кошти купили не барбарис Тунберга, а барбарис Red Carper. Причому у контейнерах, із закритою кореневою системою – а це завжди дорожче, тож одиниця товару коштувала 94 грн. А 40 зниклих кущів обійшлися бюджету у 3760 грн. Ну, і чию садибу вони прикрасили? Знаєте, садженці у контейнерах – дуже зручна штука, зберігаються довго, транспортуються добре, коренева система практично не травмується.

 

Це – звичайний барбарис Тунберга. Як бачите, на клумбі його немає.

 

(Ціни на одиницю товару вказані згідно з Додатком №1 до Договору про закупівлю за державні кошти № 1701-04/12 від 17.04.2012р.)

Можливо, ви втомилися разом із «Телеграфом» рахувати кущі і гривні, та воно того варто. Бо, на нашу думку, прогулянка трьома об’єктами озеленення наочно показує, чому Кременчук за останні два роки не вкрився спіреями, самшитами, трояндами та черемхами. Хоча міська влада минулого року витратила на озеленення мільйон гривень.

 

А ми ж ще навіть не намагалися з’ясувати, де позакопували бідолашні саджанці, які сотнями розбирали під час суботників. До речі, суботник – чудова можливість розтягти дерева у невідомих напрямках. Купа організацій подає заявки на саджанці, потім усі з піснями і танцями саджають дерева перед телекамерами. А потім за них ніхто, фактично, не відповідає. І більш-менш точно відстежити шлях цих закопаних дерев дуже проблематично. Усі на суботник, товариші! Нам треба зарити ще силу-силенну дорогущих саджанців.

Теги:

Комментарии: 33

0
18 апреля 2013 11:50

Артеменко как всегда в своем стиле..браво!

но только почему в статье столько вопросов? читателям?

лучше задайте их кому следует (прокуратуре тоже) и напишите (или видео) их ответы. Это куда интересней будет.

0
0
18 апреля 2013 11:57

Можно конечно прожрать и проср@ть - хрюкнуть по Эвроппейски. Так пусть лучше растет и радует глаз эта растительность...

0
0
18 апреля 2013 11:58

Стастья может и хороша,но фото для примеров сделаны тяп-ляп. В реальности можно и больше посадить, пропорции не соблюдали видимо.

0
0
18 апреля 2013 12:47

Все проблемы в городе давно решены: пришло время сажать цветочки и тую, для радости глаза электората и кармана чиновников. Уродство какое-то.

0
0
18 апреля 2013 13:07

крендель,
А вопросы именно нам жителям! Чтобы задумался каждый (кто может думать) про работу дядей и тетей горисполкома. Это дом торговли достал уже не слабо.

0
0
18 апреля 2013 13:50

Спасибо за статью! Улыбнула и прослезила одновременно... Кушаем, кременчужане, кушаем... Еще не накушались...
GaRRik,
да каждый и так знает кто и как работает... Вот в том то и проблема, что все только думают, а больше никаких действий не в силах предпринять!

Можно задать вопрос комментаторам Телеграфа? А что нужно каждому из нас сделать, чтоб такого не было? У кого какие мысли?

0
0
18 апреля 2013 14:07

что тут думать-размышлять? так будет и дальше до выборов ... хотя и после так же будет если и придут другие то начнется тоже самое

просто у журналистов с корочкой в отличии от простых граждан больше прав имеется задать им любые вопросы и даже снять на видео

в городе и визит и телеграф и др. чаще только власть поливают с тв и газет (хотя и проводят всякие расследования что и как) но дальше дело никуда не движется. То ли боятся то ли лень пристать и не слезать с чиновника пока все не обьяснит.

0
0
18 апреля 2013 14:09

озеленять город надо, просто следить за саженцами, например присваивать каждому номер и контролировать состояние, те же дармоеды из природоохранной прокуратуры могли бы заниматься. Ну конечно должно быть желание, властей чтобы саженцы выросли, если его нет, "бочка будет бездонной" и наполнять ее можно вечность.

0
0
18 апреля 2013 14:27

Антей, Ваша наивность умиляет smile

если власти все сделают по чеснаку и совести как надо без воровства и с умом(саженцы, дороги, ремонты, постройки и т.д.) то в ближайшем будущем им придется жить на одну зарплату. И в мерию потом работать никого не загонишь метлой.

но это фантастика sad

0
659
18 апреля 2013 14:31

автор молодец, так держать, не слазить с них, долбить и долбить, подключать визит другие газеты. А то *** земли под ногами не чувствуют. С этого года начните вести фотосъемку, после того как высадят, а потом раз в месяц.

0
4 735
18 апреля 2013 14:38

оказывается, таки не только "вражеский" "Визит" видит в действиях власти негатив и коррупционные действия, еще, все-таки, и здравомыслящие люди на это обращают внимание...

0
307
18 апреля 2013 14:38

Разве прокуратура будет заниматься злоупотреблениями после такого щедрого подарка-озеленения родной территории.Сегодня по каналу Украина сказали чистую правду- самую большую прибыль приносит воровство при прокладке дорог и при озеленении городов.В этом кременчужане тоже убедились.Осталось открыть оплывшие глазки прокуратуры.

0
4 735
18 апреля 2013 14:39

Антей,
ага, по вооруженному охраннику к каждому деревцу приставить lol

0
307
18 апреля 2013 14:41

А показанный проект-ну чисто тебе кладбище.лучше бы посадили сакуру.Между прочим 70 гривень за дерево в питомнике Бережнюк.

0
0
18 апреля 2013 14:42

Действительно кто мастер таких шедевров что за пропорции взяты. Перед тем как рисовать нужно хоть перспективу посмотреть. Не стоит дольше рисовать таких жутких ескизов

0
0
18 апреля 2013 15:33

Пані та панове! Критика без активних дій ні до чого не призведе! Всі ми знаємо, як розкрадають бюджет, хочемо, щоб притягали порушників та корупціонерів до відповідальності, а притягати нікому! Всі ми перекидаємо ініціативу на когось. Може, варто уже громадськості встати на захист своїх прав? Давайте уже об'єднуватися у громадські організації, займатися самоврядуванням, відстоювати свої права, контролювати всі процеси та витрати! А то сидітимем і самі собі під носа бубоніти будемо, доки країна не розвалиться! УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З КОЖНОГО ІЗ НАС!

0
0
18 апреля 2013 17:40

Svita
Согласен полностью,ПРОКИНЬСЯ,ТИ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ !

0
0
18 апреля 2013 18:03

РЕБЯТА ПОТРАТИЛИСЬ НА ВЫБОРАХ ТЕПЕРЬ ОТБИВАЮТ)))НЕ НАДО БЫЛО ГОЛОСОВАТЬ ЗА БАБЛО)))КАЖДЫЙ НАРОД ДОСТОИН ТОЙ ВЛАСТИ КОТОРУЮ ОН СЕБЕ ВЫБРАЛ))))

0
0
18 апреля 2013 18:16

Дааа туї у нас буде...
багато

0
0
18 апреля 2013 18:56

чиновники совсем оТуели:

Туей вокруг все "засадили"
Отрапортовались: "Озеленили"
Глянули все: "Гдеж та туя?"
А вокруг ни...чего
(так и не смог рифму приличную подобрать)

0
1 230
18 апреля 2013 19:04

Народ вже не купує квіти в "Гарді" - підтримаємо бюджетними грішми!

0
0
18 апреля 2013 19:18

От знакомого прокурора услышал.
- Время нынче благодаря "Гардам" сократилось. Вот раньше: Вор должен сидеть в тюрьме. А теперь все просто: ВОР ДОЛЖЕН! Прекрасное "Озеленение" и всем хватает.

0
307
18 апреля 2013 20:59

Справка: Туя западная Брабант пользуется популярностью из-за быстрого роста.Достигает 10-21 м высоты и 4 метра в диаметре кроны.Сколько влезет на бульваре Пушкина?.
А сколько в штате надо стригунов держать,чтобы обрезать постоянно до такого состояния,как на представленном кладбищенском шедевре?

0
0
18 апреля 2013 21:28

Цитата: шиш
А показанный проект-ну чисто тебе кладбище.лучше бы посадили сакуру.Между прочим 70 гривень за дерево в питомнике Бережнюк.

А де це?

Цитата: Svita
Давайте уже об'єднуватися у громадські організації

Це зрозуміло.Я за!Куди приходити?

0
3 711
18 апреля 2013 22:02

Чому ж у Погрібного руки не червоні? Чи ці рученята не вміють красти, чи фарби не хватило?

0
0
18 апреля 2013 23:06

Хорошая статья автору бы копнуть глубже как 45га земли на которых находится питомник Гарди отошел Голландским розам. winked

0
0
19 апреля 2013 03:48

Не, ну от сколько им(***) ещё нужно?

0
1 230
19 апреля 2013 07:26

Цікаво, - самі чиновники приховалися, і навіть Бабайкін відповідає у своєму блозі раз на місяць!

0
307
19 апреля 2013 15:42

***
Почитайте на здоровье.Пересылка *** почтой. а могут и привезти

0
307
19 апреля 2013 22:43

ol,Наберите в поисковике указанную фамилию, потому что забанили адрес.Там такие цены,что администрации нашей тошно станет.Поэтому телеграф их пожалел.

0
0
20 апреля 2013 01:39

Туя "Smaragd" (0,25м)
Наша ціна: 25.00 грн.
Один з найкращих конусовидних сортів.Тіневинослива,не вибаглива до ґрунтів.Хороший сорт для живої огорожі.Густота насаджень між рослинами 0,5-0,9м.

Туя "Brabant" Контейнер Р9
Наша ціна: 22.00 грн.
Один із швидкорослих сортів колоновидної форми,висотою до 3,5м при діаметрі 1,2-1,5м.Надає перевагу родючим,зволоженим грунтам.Хвоя світло-зелена.Рекомендується для живих огорож.Відстань між рослинами 0,5-0,7м.

Ялина "Iseli Fastigiate" (Привита форма) 
Наша ціна: 65.00 грн.
Цікава форма ялини колючої,зі стрункою кроною.Форма крони вузько конічна. Пагони розташовані вертикально.Росте досить швидко.Хвоя синя,голки загострені.

При попередній оплаті пересилка обходиться 10%-12% від суми замовлення

Мда, почитал я садоводческие сайты, поглядел на цены у них и на те по которым наша власть "закупает", задумался... Видать у нас будут деревья из чистого золота.

0
0
20 апреля 2013 11:18

ol,
приходите на митинг 23 апреля в 9:30 к мэрии, там будет общественная организация "Громадський контроль та допомога". Можете присоединиться в группу "Ми за ЯКІСНІ дороги у Кременчуці" в ВК или мероприятие "АКЦІЯ "ЗА ЯКІСНІ ДОРОГИ"!!!"

0
0
20 апреля 2013 11:45

ol,
приходьте у громадську організацію "Громадський контроль та допомога". Долучайтеся до групи вконтакті "Ми ЗА якісні дороги у Кременчуці". Приходьте на акцію 23.04 "РУХ ЗА ЯКІСНІ ДОРОГИ" до міськвиконкома, поспілкуєтеся з нами вживу.
А також у кожному секторі треба створювати громадські організації, рухати всю цю застарілу корумповану систему з мертвої точки! Змінити владу, відправити її у відставку-немає сенсу! Прийдуть такі самі "чесні" люди на їхнє місце. Партії, депутати, міністри,мери- це лише верхівка айсбергу. Систему треба міняти ЗСЕРЕДИНИ! Тобто братися самим за справи! Показувати, що народ у нас зацікавлений у якісному житті! У світлому майбутньому! ДАВАЙТЕ САМІ БУДУВАТИ СВОЮ КРАЇНУ!

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх