Як закопують гроші кременчужан

18.04.2013, 11:44 Переглядів: 5 471

Як закопують гроші кременчужан
З кожним роком кременчуцька влада витрачає все більше бюджетних коштів на купівлю посадкового матеріалу

З кожним роком кременчуцька влада витрачає все більше бюджетних коштів на купівлю посадкового матеріалу. Цього року витратять 1,5 мільйони гривень. Між тим Кременчук все ще не вкрився буйною зеленню. Чому так? Де ж та зелень зникає? За версією «Телеграфа», така ситуація склалася через те, що міська влада не забезпечує необхідний контроль та догляд за зеленими насадженнями. Натомість вона зацікавлена лише в тому, щоб купувати все більше – адже посадковий матеріал постачає фірма «Голландські троянди», створена свого часу чинним віце-мером Кременчука паном Погрібним

 

Де зариватимуть гроші у 2013 році


1 млн. 359 тис. грн. витратять на посадковий матеріал у 2013-му році. Про це «Телеграфу» повідомив директор КП «Благоустрій Кременчука» пан Богдан – саме його підприємство займається посадками. Цього року вартість одиниці посадкового матеріалу значно вища – апетити у постачальника – ТОВ «Голландські троянди» – зростають.

 

Наприклад:

500 грн. коштує одиниця туї Смарагд (контейнер) у 2013 році

287,5 грн. коштувала одиниця туї Смарагд (контейнер) у 2012 році.

 

330 грн. коштує одиниця туї Brabant (контейнер) у 2013 році

184 грн. коштувала одиниця туї Brabant (відкрита коренева система) у 2012 році.

Цього року кременчуцька влада, не зважаючи на сутужну ситуацію з грошима у місті, дала добро на купівлю великої кількості саджанців-«крупномеров» у контейнерах (така позиція товару завжди дорожча). Звідки така щедрість у розтринькуванні бюджетних коштів можна здогадатися. Втім, це лише здогадки, тож повернемось до фактів. «ТелеграфЪ» запитав керівника «Благоустрою Кременчука» пана Богдана, де саджатимуть найдорожчі рослини, які щедро закупили сотнями. Щоб не замучити вас до смерті підрахунками, покажемо лише три об’єкти, які чітко визначив пан Богдан.

 

Пам’ятний знак «Жертвам сталінських репресій»

Як закопують гроші кременчужан
(вул. Леніна)

Тут мають висадити навесні:

40 одиниць туї західної Brabant (по 330 грн. кожна)

5 одиниць ялини звичайної (по 450 грн. кожна)

Ми навіть реконструкцію насаджень зробили. Затісно виходить, правда? А це ж лише саджанці заявлених розмірів. Між тим, туя виростає до 3 метрів заввишки, а ялина звичайна – взагалі до 30 м (такі велетні, до речі, прикрашають площу перед «Кредмашем»). Дивно, що ніхто із щедрих провладних покупців не подумав про розміри дорослої рослини. Чи вони не сподіваються, що щось та виросте?

 

Бульвар Пушкіна

Як закопують гроші кременчужан
Тут мають висадити:

80 одиниць туї західної Brabant (кожна по 330 грн.)

Оце напхають туй – більше, ніж на римських кладовищах. Круто.

 

Братська могила, парк МЮДа

Як закопують гроші кременчужан
Тут мають висадити:

52 туї Смарагд (кожна по 500 грн.) висадять тут навесні.

Уявити це складно, місця, наче, немає. Та пан Богдан запевнив «ТелеграфЪ», що все висадять. Чекатимемо. І рахуватимемо. Бо це – наші гроші.

 

Як закопують гроші кременчужан
А це – вже не реконструкція, а реальність 8–9 квітня. На території кременчуцької прокуратури повним ходом саджають дерева. Ми побачили там дорогий ялівець «Скайрокет», тую західну «Danika», тую «Смарагд», ялину звичайну тощо. Роботи виконують хлопці у спецодязі з написом «Квіткова група «Гарди». «Гарди» – зареєстрована торгова марка, яка належить ТОВ «Голландські троянди».

 

 

Грамотний хід – озеленювати прокуратуру такими солідними саджанцями. Після цього прокуратурі наче й незручно цікавитись якимись тендерами.

 

Де зарили гроші у 2012 році

 

Давайте подивимось, чи йдуть на користь Кременчуку саджанці, отримані від сімейної фірми Погрібних? Чи усі вони висаджені, а не зникли? Чи прижилися? Все-таки гроші на них витрачені значні – у минулому році мільйон гривень, цього року – півтора мільйони. Тож «ТелеграфЪ» ще восени 2012 року направив запити до комунального підприємства «Благоустрій Кременчука» – ми цікавились, скільки та яких рослин висадили у міських парках та скверах. Бо посадкою займався саме «Благоустрій Кременчук». Певну кількість рослин отримали Автозаводський та Крюківський райони, і завзято закопали їх на суботниках. Нам надали відповідь на запити, і 8-9 квітня ми пішли дивитись та порівнювати цифри, вказані на паперах з реальними саджанцями. Для порівняння ми обрали три об’єкти, які мають офіційно визначені межі – парк «Ювілейний», сквер Ентузіастів та клумбу «Євро-2012».

 

Парк «Ювілейний»

Як закопують гроші кременчужан
Де 265 одиниць самшиту?

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році у парку «Ювілейному» посадили:

400 одиниць самшиту

158 одиниць бірючини

«ТелеграфЪ» знайшов на рабатках центральної алеї:

127 одиниць самшиту життєздатного

8 одиниць самшиту посохлого

Де ще 265 одиниць самшиту?

15 237,5 грн. коштують 265 одиниць самшиту за цінами 2012 року. Причому ми узяли найнижчу ціну – 57,5 грн. за одиницю товару. Бо у 2012-му також купувалися і самшити по 74,75 грн.

 

Де 158 кущів бірючини?


Заявлену бірючину ми взагалі не знайшли. Ми баражирували парк по периметру, вздовж центральної алеї та боковими алеями і набережною – ані посадок бірючини, ані слідів масової посадки ми не побачили. Між тим, 158 кущів – не голка у сіні. Кожен з них обійшовся міському бюджету у 46 грн., уся купа коштувала 7268 грн. Де вони?

 

Сквер Ентузіастів

Як закопують гроші кременчужан
(район залізничного вокзалу, біля проїзду під міст)

Де черемха?

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році у сквері висаджено:

70 одиниць бірючини

80 одиниць спіреї Вангутта

10 одиниць черемхи

«ТелеграфЪ» знайшов по периметру скверу:

70 одиниць бірючини

80 одиниць спіреї Вангутта

2 одиниці черемхи життєздатні

2 одиниці черемхи сухі

Де ще 6 черемх? Ми не знайшли навіть ям від них. Між тим, кожен саджанець коштував міському бюджету 92 грн. Шість, відповідно, коштували 552 грн. Де дерева? Вони, до речі, у прайсі були заявлені, як «крупномеры» висотою 200-220 см. Як бачите на фото, саджанці й через рік до такої висоти не доросли. То за що ми платили?

 

Кущі бірючини та спіреї прижилися дружно і виглядають дуже пристойно.

 

Клумба «Євро-2012» (район зупинки «Водоканал»)

Як закопують гроші кременчужан
Хто з’їв барбариски?!

 

За відповіддю, отриманою на запит, у 2012 році на клумбі висадили 40 кущів барбарису Тунберга. «ТелеграфЪ» досліджував клумбу двічі – восени 2012-го та 8 квітня 2013-го. Барбарису ми там жодного разу не бачили. Замість нього знайшлося 30 кущів самшиту та однорічну цинерарію морську восени і тюльпани навесні.

 

Ну, і хто з’їв барбариски? До речі, за офіційним прайсом, за бюджетні кошти купили не барбарис Тунберга, а барбарис Red Carper. Причому у контейнерах, із закритою кореневою системою – а це завжди дорожче, тож одиниця товару коштувала 94 грн. А 40 зниклих кущів обійшлися бюджету у 3760 грн. Ну, і чию садибу вони прикрасили? Знаєте, садженці у контейнерах – дуже зручна штука, зберігаються довго, транспортуються добре, коренева система практично не травмується.

 

Це – звичайний барбарис Тунберга. Як бачите, на клумбі його немає.

 

(Ціни на одиницю товару вказані згідно з Додатком №1 до Договору про закупівлю за державні кошти № 1701-04/12 від 17.04.2012р.)

Можливо, ви втомилися разом із «Телеграфом» рахувати кущі і гривні, та воно того варто. Бо, на нашу думку, прогулянка трьома об’єктами озеленення наочно показує, чому Кременчук за останні два роки не вкрився спіреями, самшитами, трояндами та черемхами. Хоча міська влада минулого року витратила на озеленення мільйон гривень.

 

А ми ж ще навіть не намагалися з’ясувати, де позакопували бідолашні саджанці, які сотнями розбирали під час суботників. До речі, суботник – чудова можливість розтягти дерева у невідомих напрямках. Купа організацій подає заявки на саджанці, потім усі з піснями і танцями саджають дерева перед телекамерами. А потім за них ніхто, фактично, не відповідає. І більш-менш точно відстежити шлях цих закопаних дерев дуже проблематично. Усі на суботник, товариші! Нам треба зарити ще силу-силенну дорогущих саджанців.

Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх