Виклич міліцію – отримай штраф: як у Кременчуці відбивають бажання телефонувати на «102»

9.04.2013, 09:58 Просмотров: 14 664 Комментариев: 29

Виклич міліцію – отримай штраф: як у Кременчуці відбивають бажання телефонувати на «102»
Кременчужанку Людмилу оштрафували за те, що вона викликала міліцію через шумних сусідів. Правоохоронці вважають, що жінка зробила «завідомо неправдивий виклик», бо сусіди, на яких вона скаржилася, коли приїхали міліціянти, вже вгомонилися. Це дуже схоже на такий собі спосіб позбавитися набридливих викликів громадян та не витрачати зайвий бензин

Пані Людмила обурена – її оштрафували просто за те, що вона викликала міліцію через буйних сусідів по поверху. Тепер треба тричі подумати перед тим, як набрати «102»

 

Одного січневого вечора Людмила, що мешкає у будинку на вул. Радянській, викликала міліцію.


– Сусіди із під'їзду, що поруч, дуже шуміли, а у нас з ними спільна стіна, – розповідає жінка. – Моя дитина постукала їм, щоб вони схаменулися. І тут почався такий гуркіт, ніби хтось нам у стіну молотком гепає. Я не витримала і викликала міліцію. Ті приїхали через дві години, вже вночі (у міліції стверджують, що приїхали через 10 хвилин – ред.).


Звісно, у цей час вже всі спали: і сім'я пані Людмили, і шумні сусіди. Спросоння жінка пояснила, чому викликала міліцію. Правоохоронці задокументували те, що розповіла скаржниця, та попросили залишити кілька автографів.


– Мене запитали, чи розумію я, що несу відповідальність за дачу неправдивих показів, – каже Людмила. – Звісно, я погодилась, бо розповіла все як воно було. До сусідів (на яких скаржилися – ред.) міліція так і не зайшла, бо в них на під'їзді стоїть кодовий замок.


Міліціонери поїхали собі, а жінка пішла спати. Вона і не згадувала про цей випадок аж до кінця березня. Новина, котру Людмила почула від знайомого, ледь не збила її з ніг.


– Зустрічаю сусіда, а він мені й каже: «А ти знаєш, що тебе оштрафували?». «За що?» – запитую. «За хибний виклик міліції», – відповідає він мені. Я в шоці! Спочатку не повірила, – розповідає збентежена Людмила вже в редакції «Телеграфа». – Пішла до райвідділу, а там кажуть, що мене дійсно оштрафували за хибний виклик міліції! Чому? Виходить, не можна викликати правоохоронців?


В Автозаводському райвідділі міліції кременчужанці сказали, що на неї дійсно 26 січня складений протокол за статтею 183* Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб». Сума штрафу – 85 грн. Зазвичай за це карають телефонних хуліганів, які розважаються викликами пожежних, «швидкої», міліції, аварійних служб. Сума штрафу за цією статтею – від 51 до 119 гривень. Але чому правоохоронці вирішили покарати пані Людмилу? Невже скарги на шумних сусідів вже прирівняні до телефонного хуліганства? Із цими запитаннями жінка звернулася до прокуратури Кременчука та написала заяву.

 

*Ви ще не викликали міліцію?


«Завідомо неправдивий виклик пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (51-119 грн).
(Стаття 183 КУпАП)

 

Вірним шляхом ідемо, товариші?

 

За логікою, якою керуються кременчуцькі правоохоронці, виходить, що будь-який виклик на правопорушення може стати завідомо неправдивим. Для цього достатньо, щоб міліціонери не побачили самого правопорушення, коли приїдуть на місце. Зважаючи на те, що міліцію буває доводиться чекати довгенько, то можна зробити висновок, що краще їх й не викликати. Ось уявіть собі: ви йдете по вулиці та бачите, як кілька бевзів лупцюють перехожого. Ви як порядний громадянин телефонуєте на «102». Доки міліція приїжджає, нападники тікають, а потерпілий йде (чи відповзає) подалі від того місця. Правоохоронці приїхали, а нікого немає! Лише ви, свідомий громадянин. І на вас складають протокол про хибний виклик. Запитуємо: чи будете ви наступного разу телефонувати до міліції, якщо знову на вулиці когось битимуть?


– Звісно, 85 гривень – це не такі вже й гроші, – каже Люмила, – але ж тепер щоразу будеш думати – телефонувати в міліцію чи ні.


Наші люди не особливо переймаються долею співгромадян. Часто кременчужани гинуть через байдужість – то сусіди не зателефонували в міліцію, хоч і чули бійку, стогони чи крики, то перехожі пройшли повз чоловіка, якого злочинці залишили лежати на морозі... А при такій позиції правоохоронців люди взагалі можуть перестати набирати номер «102».

 

Коментар міліції

 

«Ми діємо в межах закону»


У Кременчуцькому міському управлінні міліції вважають, що їх співробітники все зробили правильно та за законом. У відповіді, яку дали «Телеграфу» через прес-службу, зазначено, що дійсно на жінку склали протокол про адміністративне правопорушення, а саме через завідомо неправдивий виклик міліції. Чому він вважається хибним, якщо кременчужанка викликала правоохоронців через те, що сусіди шуміли і заважали їй спати? Міліціонери кажуть, що діяли за законом, і заперечують, що їхали за адресою довго.


– О 22.50 був зафіксований виклик, – кажуть у прес-службі міськуправління міліції. – А о 23.00 опергрупа вже була на місці. Шуму не було. Міліція опитала свідків, жінку, яка телефонувала, та сусідів, на яких вона скаржилася. О 23.50 в Автозаводському райвідділі інформація про складений протокол щодо неправдивого виклику вже була внесена до реєстру.


Тобто міліція діяла просто блискавично. Протокол на жінку пояснюють просто: якщо на час приїзду слідчо-оперативної групи порушення немає, міліціонери вважають, що викликали їх хибно, а той, хто викликав, має відповісти за свої дії.


– Ми нікого не караємо, – кажуть у міліції, – цього від нас вимагає закон, і ми діємо в його межах. Громадянка сама розписалася у протоколі, також були підписи свідків.


Правоохоронці кажуть, щоб не виникало подібних суперечливих ситуацій, скарги на сусідів краще передавати дільничному міліціонеру, щоб звернення не вважалося екстреним викликом.

 

Поради юристаЗвертайте увагу на документи, які підписуєте


Однією з причин, чому Людмилу оштрафували, стало те, що вона неуважно читала документи, які їй дали підписати. Жінку можна зрозуміти – була ніч і вона ніяк не очікувала отримати штраф за виклик.


– По-перше, ніколи, ні при яких обставинах, не потрібно підписувати документи без ознайомлення з їх змістом, особливо вночі, – радить адвокат Ірина Осадча. – Працівники міліції повинні допитати не тільки особу, яка викликала, але й «винуватців» такої поведінки, сусідів, свідків, і тоді скласти протокол допиту (який, можливо, і підписала жінка).


Адвокат зазначає, що при неможливості вночі або за іншими обставинами зробити письмові протоколи допиту працівники міліції повинні викликати людей для складення документів до себе. Після збору всіх показів (заявниці, сусідів-свідків, «винуватців») та вивчення ситуації складається Протокол про адміністративне правопорушення.


– Протокол складається у двох екземплярах, один мали  вручити жінці, – каже Ірина Осадча. – У даному випадку складно сказати, що вона підписувала. Можливо, це був і протокол її допиту, і заразом протокол про адміністративне правопорушення.


Адвокат зазначає, що після складення протокол направляється на розгляд до адміністративної комісії, яка і вирішує, штрафувати людину чи ні (наша штрафниця про це нічого не чула, її нікуди не викликали – ред.).


– Якщо жінка дізналася випадково про те, що її притягнули до відповідальності за завідомо неправдивий виклик, їй потрібно звернутися до кваліфікованого юриста та з його допомогою витребувати або ознайомитися з матеріалами адміністративної справи, – каже Ірина Осадча. – Та оскаржувати протокол і винесену по ньому постанову у виконавчому комітеті ради (при якому засідає адміністративна комісія) або в суді.

 

"Кременчуцький ТелеграфЪ" від 4 квітня.

Автор: konstantinov

Комментарии: 29

1 887
9 апреля 2013 10:19

Страна не пуганных идиотов! Или как говорит Задорнов - мандалаев! (о "формачах")

0
678
9 апреля 2013 10:22

мусора, такие мусора..

0
540
9 апреля 2013 10:23

Покращення в действии!
Скоро и скорую, пожарную нельзя будет вызвать! Глядишь - какая экономия для последующего разбазаривания по карманам бабла!

0
2 957
9 апреля 2013 10:27

Ну що, шановні жіночки, тепер хоть кричіть, хоч не кричіть, коли на вас полюватиме гвалтівник в темному провулку - свідки знаючи цю новину скоріш НЕ викличуть міліцію щоб вас врятувати, а в шоколаді буде міліція - п"ятий сон в цей час бачитимуть

0
373
9 апреля 2013 10:44

да наша милиция нас бережет))))))))))))

0
3 212
9 апреля 2013 11:02

вызвал пожарных, а пока те приехали - дом сгорел... вот и повод выписать штраф за ложный вызов...

0
0
9 апреля 2013 11:03

Моих родителей так оштрафовали. Ночью квартиранты с соседней квартиры не давали спать. Позвонили в милицию. В скорости пришел наряд ППС. Они были свидетелями шумного поведения соседей, еле дозвонились в дверь что бы им открыли, поговорили, но протокол не составили. Потом около 3 ночи приехала милиция - а уже тихо. Тоже дали на подпись бумаги. 2 экземпляр не оставили. В скорости пришел штраф.
Родители подают в суд, а участковый просит забрать заявление.
И почему то мне кажется, что справедливость может не восторжевать, замнут дело и все...
Больше желания звонить в 102 не возникнет ни у нас, ни у всех знакомым, которым рассказали эту проблему

0
411
9 апреля 2013 11:18

Правоохоронци в своем репертуаре. А кто-то еще верит, что наша милиция нас бережет. Телеграф, в данной ситуации, как мне кажется, должен помочь довести дело до логического конца. Все рычаги влияния у него есть. Теперь осталось желание чтобы было.

0
0
9 апреля 2013 11:21

Добрый день всем ! я тоже вызвал 102 и получил штраф в размере 119грн!! вот и доверяй им теперь

0
316
9 апреля 2013 11:27

Цитата: anka13
Больше желания звонить в 102 не возникнет ни у нас, ни у всех знакомым, которым рассказали эту проблему

А вот это очень зря. Вывод неправильный. Нужно звонить, требовать защиты своих прав. А вот то что подписываете, нужно изучать.

0
0
9 апреля 2013 12:50

наверное эта статья первоапрельская шутка. Или неправильно изложен материал.

0
0
9 апреля 2013 13:00

ну ну ... пани адвокат очень грамотный, но сомневаюсь что услуга ее бесплатная, и скорее всего куда больше чем 85 грн., как в данном случае.

0
0
9 апреля 2013 13:29

у меня тоже так знакомого оштрафовали... поздно опомнился ЧТО подписал... так что не торопитесь подписывать все, что вам подсовывают, даже если намеренно торопят...

0
195
9 апреля 2013 13:42

они с нами так поступают,потому что мы им позволяем!!!!
вон посмотрите: азиаты и те когда что то не так хватаются за палки,камни!!!
неужели мы хуже?...или трусливее?...

0
0
9 апреля 2013 14:11

Slav, я думаю, к сожалению, за последние лет сто, особенно при Сталине, всех, кто высовывался, выбили, убили, сгноили, посадили! и теперь мы имеем. то что имеем. выживали, те, кто не был героем. увы.

0
413
9 апреля 2013 15:29

fuf4eno4ek,пускай торопят,они на службе так что пусть ждут пока я не ознакомлюсь с тем что они дали на подпись,выспаться они и дома смогут!

0
0
9 апреля 2013 16:28

На самом деле со стороны работника милиции доказать заведомо ложный вызов очень сложно. Надо четко осознавать (и доказать), что человек, который заявляет в милицию, ОСОЗНАННО дает ЗАВЕДОМО ЛОЖНУЮ информацию. То есть, если человек видит, что двое избивают одного, а, оказывается, это просто молодежь "дурачится" (наприм. снимают на мобилку постановку про драку), или телек через окно вытаскивают, а оказалось, что замок сломался, - то эти сообщения не будут "ложными вызовами". То есть, если человек, на момент вызова, имел все основания полагать, что совершалось противоправное деяние, то он не несет ответственности за ложный вызов милиции. ТЕМ БОЛЕЕ, ЕСЛИ ПРАВОНАРУШЕНИЕ ДЕЙСТВИТЕЛЬНО СОВЕРШАЛОСЬ, но на момент прибытия милиции оно прекратилось.
А через сколько времени прибывает милиция, - это уже совсем особая проблема для другой публикации.

0
0
9 апреля 2013 17:16

Для громадян у міліції є два варіанта:
1 штраф за хибний виклик
2 злочинна бездіяльність
насолоджуйтесь покращанням am

0
0
9 апреля 2013 17:22

кеп,
задолбал покращенням, бандеровец. При твоем Ющере было не так разве?

0
0
9 апреля 2013 17:40

Kaltenbrunner,
1 я тебе не знаю
2 мені 30 років
3 у мене немає "Ющера"

0
316
9 апреля 2013 18:41

Цитата: Kaltenbrunner
задолбал покращенням, бандеровец. При твоем Ющере было не так разве?

электорат вылез в интернет :)

0
0
9 апреля 2013 19:53

Девочки не сорьтесь...

0
0
9 апреля 2013 20:08

Цитата: Kaltenbrunner
задолбал покращенням, бандеровец. При твоем Ющере было не так разве?

При Ющенко (хотя я в нем потом разочаровался) мы все узнали, что у нас есть хоть кое какие права и свободы. В тот период, например, водители перестали бояться гаишников, прошел тот период, когда водители считали, что если остановили, то уже должен (бабла)! Люди по всем вопросам начали обращаться в суды за своими правами и добивались их.
Сейчас возвращается бесправие.

0
0
9 апреля 2013 23:30

ednik,
До того периода что ты говоришь все давали 10 грн и ехали дальше без вопросов.. Ну может это и не правильно зато дешевле и быстрее.
А вообще я тоже вызывал сказал соседи шумят.Приехали через несколько часов - стучались мне мол подпишите бумаги.. Открыл прочитал - послал нах , закрыл дверь и пошел спать. Нету ни штрафа ничего.

0
215
10 апреля 2013 07:47

Слава "проффесору" ! Хотели порядка ? Получите ...

0
195
10 апреля 2013 09:42

были радостные звери мы,
стали мерзкие рептилии -
я люблю тебя империя
царство грязи и насилия...

вот придет японец с роботом
немец прибежит с компьютером -
выпьют шнапс и с диким хохотом
по осколкам разберут тебя

И тогда к чертям собачьим я
разгрызу себе артерии
и полягу сдутым мячиком
на развалинах империи
... Чушь к чертям, прости мне Родина
Всплеск минутного неверия
Все получится уверен я
Будет новая идиллия
Я люблю тебя империя
Царство грязи и насилия...

0
671
10 апреля 2013 23:10

Долбодятелы !

Просто нету слов, простите за грубость.

0
0
12 апреля 2013 20:11

Справедливости нет и не будет.. Вы посомтрите в какой стране мы живем и кто у власти?

0
0
14 апреля 2013 15:37

Я вызвал милицию в 12.30. Пришли втроем в 22.10.Один старший лейтенант и два лейтенанта.Естественно, что никаких документов не предоставили.Копий составленных протоколов и объяснения не дали. Никого больше не опрашивали. Ну ответа пока никакого не получил.
Конечно, никогда не хватит бюджета для содержания таких "специалистов".
Это работа для сержанта со средним специальным образованием. А тут для получения объяснения аж три офицера!!! Большая для меня честь!

+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх