Про будівництво Біланівського ГЗК: «Це буде ще одне Запоріжжя – погіршення екологічної ситуації неминуче!"

11.03.2013, 15:07 Просмотров: 6 782 Комментариев: 41

Про будівництво Біланівського ГЗК: «Це буде ще одне Запоріжжя – погіршення екологічної ситуації неминуче!"

Ми – заручники двох магнатів: Ferrexpo та «Укртатнафти»

Будівництво поруч із Кременчуком Біланівського гірничо-збагачувального (ГЗК) комбінату – третього у Кременчуцькому районі – стає майже невідворотнім. Райдержадміністрація потроху здає позиції – відповідно, ризик екологічної катастрофи в районі підвищується. Відбулися зміни, про які кременчужани мають знати.

 

13 лютого «ТелеграфЪ» надрукував оптимістичний матеріал «Села під кар’єри поки не знесуть. Громада виграла бій у Жеваго!». Дійсно, 13 лютого громада таки виграла бій у пана Жеваго (нардеп, головний акціонер компанії Ferrexpo PLC (Великобританія), яка володіє Біланівським ГЗК, а також Полтавським та Єристівським). Та фокус у тому, що бій цей має статус «вічного». Він вибухне наново 13-го березня – в середу. Бо на сесію Кременчуцької районної ради знову винесуть питання про затвердження «Схеми планування території Кременчуцького району». Схема передбачає будівництво Біланівського ГЗК – він стане третім у районі (Полтавський та Єристівський вже діють) і, на думку вчених, серйозно погіршить екологічну ситуацію. Крім того, заради будівництва нового ГЗК мають знести 14 сіл і відселити кудись їх мешканців. Люди, звісно, протестують проти такого грубого втручання у їхнє життя. І протестують так завзято, що саме через їхні протести місяць тому, 13 лютого, депутати зняли з розгляду скандальне питання про затвердження «Схеми планування території Кременчуцького району».

 

Головний надихач народних протестів – депутат Кременчуцької районної ради Ганна Капустян. Вона пропонувала не лише зняти «Схему планування...» з розгляду, а й назавжди виключити з неї ідею будівництва Біланівського ГЗК. Та депутати райради її пропозицію не підтримали. Наразі повертається не лише «Схема планування...», а й ідея будівництва Біланівського ГЗК.

 

«ТелеграфЪ» звернув увагу на те, що кременчужани досить нейтрально сприйняли драматичну історію знищення 14 сіл та поневіряння їхніх мешканців. Між тим, не лише селянам, а й кременчужанам є чим перейматися. І це «чим» має назву «локальна екологічна катастрофа». Городяни, звісно, співчувають селянам, які втратять домівки, та втішаються тим, що це ж не їхні домівки. А втішившись, залишають поза увагою ті ризики, на які вказують науковці, і які не обмежуються територією одного чи навіть 14-ти сіл.

 

Сьогодні резонансним є питання руйнації ставка-випаровувача «Укртатнафти». Він потрапляє у зону майбутнього Біланівського ГЗК. Цей ставок сам по собі – річ страшна. Років п’ять тому «ТелеграфЪ» їздив туди робити репортаж – ми побачили нещасних чапель, які по п’ять діб вмирали мученицькою смертю, бо хлюпнувшись у ставок, вже не могли злетіти – бо там не вода, а токсичні фенольні стоки, які природоохоронне законодавство не дозволяє скидати у ріки (тому і створений ставок). Між тим вчені кажуть: щойно почнуться вибухові роботи на Біланівському ГЗК, як буде пошкоджений або повністю зруйнований ставок-випаровувач АТ «Укртатнафта». Високотоксичні фенольні води з випаровувача інфільтруються у підземні водоносні горизонти, що призведе до знищення підземних джерел, струмків, малих річок – вода в них стане непридатною не лише для пиття, а й для купання. поливу та інших господарчих потреб. І торкнеться це не лише малих потічків, а й загальної улюблениці – ріки Псел, де розташована купа дитячих таборів, баз відпочинку та дачних ділянок.

 

Треба віддати належне кременчуцькій райдержадміністрації – спершу, у 2012 році – вона вимагала від замовників будівництва Біланівського ГЗК перенесення ставка-випаровувача «Укртатанафти» на безпечну відстань. Та це дуже-дуже дорога справа. І «ТелеграфЪ» має інсайдерську інформацію, що компанії Ferrexpo та «Укртатнафта» ніяк не могли домовитись, хто ж платитиме за перенесення небезпечного ставка? А якщо компанії не домовляються, у нашій країні завжди існує ризик, що спершу буде, як буде, а потім вигрібатимемо те, що станеться. Через це «ТелеграфЪ» і пішов до кременчуцької райради, щоб дізнатися – чого це «Схема планування території Кременчуцького району» знову виноситься на сесію? Адже були неузгодженості, не існувало рішення, куди ж подіти ставок «Укртатнафти», то невже проблеми вирішені?

 

Нам надали купу документів та коментарів, і ми дізналися, яким чином вирішені проблеми. Виявляється, у Пояснювальну записку до «Схеми планування території Кременчуцького району» розробники (ДНДІ «Діпромісто» ім. Ю. М. Білоконя) внесуть правку. Наразі замість жорсткого пункту «ліквідація відстійників АТ «Укртатнафта» стоятиме м’якеньке побажання про «ліквідацію негативного впливу на навколишнє середовище ставка-випаровувача АТ «Укртатнафта».

 

Замість «ліквідації відстійників АТ «Укртатнафта» – «ліквідація негативного впливу на навколишнє середовище ставка-випаровувача АТ «Укртатанафта».

Хто ліквідуватиме наслідки? Часом, не кременчужани?

 

Офіційної відповіді на ці запитання «ТелеграфЪ» не отримав. Не отримали ми відповіді ще на два запитання: «Куди скидатимуть солоні кар’єрні води Біланівського ГЗК – часом, не у Псел? Показник радіоактивності залізистих кварцитів, що видобуватимуть на Біланівському ГЗК? Де зберігатимуть відходи видобутку залізистих кварцитів?»

 

Таким чином, у середу Кременчуцька райрада збереться, щоб прийняти все-таки «Схему планування...», а ми не маємо жодної офіційної відповіді на жодне запитання, яке стосується екологічної безпеки. Зате один із посадовців на умовах конфіденційності надав «Телеграфу» такий коментар:

 

– Що ви мене душите? Думаєте, ми не розуміємо, що це буде ще одне Запоріжжя?! Ніхто не хоче жити біля такого потужного промислового вузла. Як би нам солодко не розповідали, що це буде сучасний красень із суперфільтрами, це все одно призведе до погіршення екологічної ситуації в районі. Та якщо цього взагалі не буде – комбінатів, маю на увазі – то через 25 років Україна купуватиме залізну руду за кордоном. А цього собі дозволити не можуть навіть такі багатії, як Сполучені Штати! А де через 20 років працюватимуть робітники Полтавського ГЗК? 50 тисяч мешканців Комсомольську що, стануть безробітними? Адже запаси ГЗК не безкінечні. Ми – заручники Кременчуцької магнітної аномалії, державних інтересів та інтересів двох магнатів – Ferrexpo і «Укртатнафти». Бо саме ці дві компанії вирішуватимуть технічний бік справи. Ви думаєте, ми зможемо на це вплинути?!

Ми думаємо, що вплинути зможемо. Бо існує законна процедура, яка дає громадянському суспільству шанс. У середу, на сесії райради, можливо, буде затверджена «Схема планування території Кременчуцького району». Тому, що відповідно п.5 ст.14 ЗУ «Про регулювання містобудівної документації» та п. 3.15 ДБН Б.1.1-6:2007 «Схема планування...» віднесена до проектів, які не передбачають проведення громадських слухань, а затверджуються рішенням відповідних районних рад за умови отримання позитивного висновку державної експертизи.

 

А от другий етап процесу – затвердження «Схеми гірничо-металургійного промислового району з освоєння залізорудних копалин Кременчуцької магнітної аномалії в Полтавській області» – передбачає погодження з територіальними громадами та проведення громадських слухань.

 

Тож маємо шанс – треба зрозуміти, що це проблеми не лише тисячі селян, а всіх кременчужан, і не прогавити затвердження «Схеми гірничо-металургійного промислового району...», узяти участь в обговореннях і вимагати чіткої відповіді на запитання:

 

– що буде зі ставком-випаровувачем?

– куди скидатимуть кар’єрні води?

– які показники радіоактивності мають залізисті кварцити Біланівського родовища?

 

Якщо зможемо це зробити, значить маємо в Кременчуці громадянське суспільство. Не прокинемось – значить: кожному своє.

 

«Воронка Біланівського ГЗК і ставок-випаровувач не можуть існувати поруч»

 

 5 березня 2013 року начальник відділу містобудування та архітектури Кременчуцького райвиконкому пан Чернишов зазначив:

 

– На одній з робочих нарад ми дійшли висновку, що 800-метрова декомпресіонна воронка Біланівського ГЗК та ставок-випаровувач «Укртатнафти» не можуть мирно існувати поруч, вони не сумісні. Не може сьогодні інженерна думка вирішити це питання. Тому спершу прийняли рішення виключити ставок-випаровувач. Наразі це рішення дещо змінене – мова тепер йтиме не про ліквідацію ставка, а про ліквідацію шкідливих наслідків.

 

А раніше, 25 серпня 2011 року відомий гідролог пан Демьохін розповів «Телеграфу» таке:

 

– Сьогодні можу вам сказати, що ми разом з головним екологом нафтопереробного заводу Бєсєдіним вже зробили деякі розрахунки. На нашу думку, якщо Біланівський ГЗК почне діяти, весь ставок-випаровувач «Укртатнафти» інфільтрується у тіло кар’єра. Стоки, що надходитимуть до ставка, не очищуватимуться. Зате вони потраплятимуть в кар’єр – адже між ставком та кар’єром небезпечно мала відстань. А там вестимуться вибухові роботи. Виникне проблема відкачування кар’єрних вод. Кар’єрні води – це дуже солоний розчин, ропа. З ними змішаються насичені фенолами води ставка-випаровувача. Куди їх скидати? Тут варіантів кілька. Можна будувати новий ставок-відстійник – це дуже дорого. Можна скидати води в Дніпро чи Псьол. Та у такому випадку солона ропа та феноли винищать все. Куди їх діватимуть на Біланівському ГЗК – поки незрозуміло. Ми інформації не маємо.

25 серпня 2011 року

 

Більше читайте в матеріалі "Мертва ріка і хворий регіон".

Автор: Лариса Артеменко Источник фото: tov_tob.livejournal.com

Комментарии: 41

4 736
11 марта 2013 15:25

У меня просто шок от всего происходящего...

0
165
11 марта 2013 15:32

КАПУША, придете 13го к райраде?

0
1 600
11 марта 2013 15:38

Идёт обычное «продавливание» антинародного проекта. Если хоть одна такая попытка из десяти не встретит адекватного сопротивления (теория вероятностей, народу надест бороться, и т.д...), она станет успешной, и все народные возмущения потом будут до лампочки.

0
0
11 марта 2013 15:39

Живаго и Беня К. живут в Швейцарии им до народа и экологии далеко...у них своя экосистема альпийских альп...так что правильно подмечено надо не давать принимать решений по поводу строительства этого комбината... и вопрос тут не государственный так как эти компашки частные

0
346
11 марта 2013 15:39

сколько еще не барахтайся в *овне..мы уже в этой темной луже ... бесполезно все

0
4 736
11 марта 2013 15:47

Gambler,
я бы пришла, если бы была надежда на то, что нашему правительству хоть какой-то процент не плевать на народ... Какой смысл? На верху (не у нас, а в Киеве) уже давно все решили... Правильно сказал "источник" - надежда только на общественные слушанья, но, будет сидеть дяденька, с затравленными глазками и клипать, что мол, конечно, это все вредно, это все низзя... Но он уже будет знать, что подписи уже в договорах поставлены...

0
0
11 марта 2013 15:57

Не давайте его строить!

0
0
11 марта 2013 15:59

Пускай строят на здоровье, плюсов тоже много, не только минусы.... Это большой бизнес и простым людям этому не помешать. ГОК будет построен 100% и все это прекрасно понимают...

0
605
11 марта 2013 16:13

так мир построен, что все крупные собственники живут на Канарах, а предприятия ихние расположены там, куда они инвестировали свой капитал.
а то, что мы до сих пор требуем, чтоб Жеваго жил и пил с нами в деревне под Еристовкой, говорит о том, какого мы роду-племени и способны ли мы вообще трезво рассуждать.

0
373
11 марта 2013 16:14

Відомий гідролог пан Демьохін розповів «Телеграфу» таке:Можна скидати води в Дніпро чи Псьол. Та у такому випадку солона ропа та феноли винищать все.
Скажите нормальный человек может вообще такое говорить!!Еколог ты е... Демехин!!

0
165
11 марта 2013 16:21

Так все на площадь?

0
0
11 марта 2013 16:57

Сралін, прийди і протестуй проти забудови, разом з ВО "Свобода")

0
0
11 марта 2013 17:22

платить протестующим будут?

0
0
11 марта 2013 17:23

Гнилая страна, гнилая нация. Как всегда "моя хата с краю". Задроты.

0
0
11 марта 2013 17:45

13.03.2013 о 9:00 на площі Незалежності (біля будинку торгівлі). Не будьте бидлом - прийдіть захистити своє майбутнє.

0
1 676
11 марта 2013 17:48

всё ради собственной наживы angry промышленники хреновы

0
0
11 марта 2013 17:55

Ви думаєте, ми зможемо на це вплинути?!

А набіса, в такому разі, ви потрібні? Начорта вас годувати? Набагато кориснішим для здоров`я і екології буде просто видавити вас як клопів всих разом!!!!! angry Тут вже не протести, а показові страти пора проводити!!!!!!!!!!!!!!!!

0
0
11 марта 2013 18:14

еристовский гзк на землях Пришибской с/р устроили селу помогают -крутая ЖОСТКО школа,дет.садик,больница,воду ведут,еврозаборы пичкают везде,люди довольны одни а то что на хатах всех куча трещен от взрывов об эом не думают и сносить никто их не будет,задавит пыль.Зато они радуются какое хорошее село что нет хат продажных.ИДИОТЫ-ПРИШЫБЛЫЕ))))

0
0
11 марта 2013 18:24

Головне,щоб якомога більше людей зрозуміли,що все залежить від кожного з нас.А не так:Я краще вдома посиджу, чи:все рівно я нічого не зроблю,вони і так збудують і таке інше.Зберіть своїх рідних,друзів,дітей і приходьте!!!Звичайно, якщо Вам не байдуже чим будуть дихати Ви і ваші діти в недалекому майбутньому,а г.Жеваго підніметься у рейтингу Forbes значно вище. Мені не байдуже,я прийду.

0
569
11 марта 2013 18:37

В единстве наша сила, нужно требовать полный запрет на подобного рода проэкты, нужно создавать КРЕМНИЕВЫЕ ДОЛИНЫ а не лунные пейзажи. Кроме Свободы всем начхать, все кто тут будет жить, выходим не ленимся, свежий воздух и общение хорошее времяпрвождение

0
0
11 марта 2013 19:23

как в старой притче. Собрал отец сыновей, велел им по одному прутику принести. Взял один и поломал, взял пучок и дал каждому сломать, никто не сломал.
Сидя на диване перед телевизором, ой не много сделаешь. Чтоб чтото изменить, надо, для начала начать менять!

0
165
11 марта 2013 19:30

Это не касалось Тебя, пока Ты смотрел в теленовостях о вырубке лесов в Западной Украине или повышенной смертности в копанках на Донбасе. Это было далеко. Это было по телевизору и это никого не волновало.
Сегодня беда пришла в Твой дом.
Люди! Где Ваш инстинкт самосохранения?! Вас убивают. Тысячами. Под благородными лозунгами, но с одной простой целью – набить карманы.
Ты скажешь, что голос простого человека ничего не решает? Пока ты так думаешь, власть планомерно уничтожает место Твоего существования.
Чтобы услышали Твое мнение, не обязательно кричать. Не обязательно размахивать флагами. Не обязательно верить или не верить политикам.
Просто защищай себя!
Просто верь своему сердцу!
Просто не поленись и приди на площадь Независимости во среду 13го марта в 9.00. Просто убеди так сделать своего друга, родных, соседей. Ведь неравнодушных к этой проблеме большинство.
Просто начни хоть что-то делать, и результат не заставит себя ждать.
Все просто.

0
0
11 марта 2013 19:40

кременчуг в финансовой заднице, смысл протеста? выйди и представь альтернативу ВО "Свобода" и остальные, с чего людям жить? селянам и пенсионерам жить? детям кушать? А протестовать на пустой желудок вредно. Что бы что-то отстаивать, нужно понимать последствия и перспективу своих требований.
Всем охота иметь здоровье, только у кого его больше и лучше, у кременчужанина с з\п хватающей на пачку аспирина дарница, или работника ГОКа имеющего 5-10 з\п или мед.страховку дающую уже при простуде медикаментов на 50-100 баксов?

0
0
11 марта 2013 19:41

Сталин,Вождь,отправь пожалуйста Живаго в Сибирь!

0
0
11 марта 2013 20:01

Огги,Вы лично являетесь работником ГОКа, откуда у вас такие цифры? Зачем писать бред. 2-3 тыс. в лучшем случае. И ещё поинтересуйтесь статистикой онкозаболеваний, это так чтоб жизнь мёдом не казалась.

0
0
11 марта 2013 20:21

огги,
Если в этом проблема,я тебе куплю пирожок или хот-дог,только приходи. smile

Цитата: кеп
Ви думаєте, ми зможемо на це вплинути?!
А набіса, в такому разі, ви потрібні? Начорта вас годувати? Набагато кориснішим для здоров`я і екології буде просто видавити вас як клопів всих разом!!!!! Тут вже не протести, а показові страти пора проводити!!!!!!!!!!!!!!!!

Я згоден з цим!

0
0
11 марта 2013 20:22

огги,
так нехай на СВОЄМУ КрАЗі зробить з/п 10000 і соцпакет, хто йому дохтор?

0
0
11 марта 2013 20:47

насчет высказывания госслужащего, которого "душат" то можно заниматься не только добычей природных ресурсов - это, кстати, самое простое. Есть и другие виды деятельности, то же сельское хозяйство...
А толку думать про перспективы предприятия, где собственники живут даже не в Украине и прилетают сюда даже не во все рабочие дни.

0
540
11 марта 2013 21:06

Цитата: огги
кременчуг в финансовой заднице, смысл протеста? выйди и представь альтернативу ВО "Свобода" и остальные, с чего людям жить? селянам и пенсионерам жить? детям кушать? А протестовать на пустой желудок вредно. Что бы что-то отстаивать, нужно понимать последствия и перспективу своих требований.


Как тут выразились - надо требовать создания Силиконовой долины, а не гетто для голодных рабов! Зачем нам такой город, в котором рай для токсикоманов будет?

0
0
11 марта 2013 22:25

Всем охота иметь здоровье, только у кого его больше и лучше, у кременчужанина с з\п хватающей на пачку аспирина дарница, или работника ГОКа имеющего 5-10 з\п или мед.страховку дающую уже при простуде медикаментов на 50-100 баксов?

Так ось кому виявляється вигідно будівництво ГЗК – найманому працівнику ГЗК. Це виходить заради нього ми, громада, заберемо примусово землю і домівки у селян та загробимо екологію. Зате в нього буде зарплата 10000 грн. та гарна медицинська страховка.
А ми, селяни, чомусь думали, що метою створення цього підприємства є отримання прибутку його власниками, тобто акціонерами Ferrexpo PLC. І чомусь були впевнені, що доля заробітної плати та податків, що будуть утримані з неї, буде складати лише декілька процентів від чистого прибутку, який отримають власники ГЗК в результаті розробки родовища, яке належить всьому народу України.

0
0
11 марта 2013 22:42

огги: "...кременчуг в финансовой заднице.." Не согласен в корне - Украина в финансовой заднице! И пока мы рассиживаемся на диванах перед телеком или сидим за компами, строча камменты - владельцы вот таких "ГОКов" распоряжаются НАШЕЙ землей, НАШИМ временем, НАШИМИ деньгами!!! Им плевать на то, что будет на этой земле, на НАШЕЙ земле. Земле, которую возделывали НАШИ деды-прадеды, отдавая свою душу, самих себя во благо НАС - потомков. Земле, которую защищали деды и отцы для НАС, живущих ныне, ибо понимали, что без земли не будет НАС. А МЫ допускаем, что бы кучка людишек, возомнивших себя сверхчеловеками, попирая НАШИ права, отобрали НАШИ земли. Взяли и отобрали ради своего личного обогащения.

"смысл протеста?" - прекратить БЕСПРЕДЕЛ! пока МЫ сидим и молчим - они действуют:отбирают земли, заводы, фабрики, образование, медицину, но стоит НАМ подняться, выйти на улицы и площади, они испугаются, как тараканы боятся яркого света, внезапно включеного на кухне и разбегутся по своим щелям! Не нужно молчать - промолчим все!

0
0
11 марта 2013 23:31

poznavatelnoe.tv/fritzler_germany

0
0
11 марта 2013 23:44

селянин,
не будут платиться налоги вообще. Зачем? Проще продавать на оффшор по себестоимости.

0
0
12 марта 2013 01:31

Какие налоги? Кампания где зарегистрированна?

0
0
12 марта 2013 02:03

Разве Жеваго не жалко свой город? И так куча денег, зачем тебе ещё?
Население Кременчуга и так стремительно падает каждый год, а с постройкой этого комбината мне страшно представить, что будет дальше.

0
54
12 марта 2013 09:13

Біланівське родовище залізистих кварцитів детально вивчене ще у 1975-1979 рр. геологічною розвідкою Кременчуцької ГРЕ «Южукргеологии». Розвідники пробурили 160 свердловин, у центральній частині дослідили родовище на глибину 700 м, на флангах – на 500 м. Підрахували запаси родовища та склали детальний звіт.
У 1981-1988 рр. провели додаткову розвідку родовища. Знову склали звіт. Тобто потринькали державні кошти: 15 років розвідки, 160 пробурених свердловин. Але родовище не розробляли.
Чому?
Екологічна картка Біланівського родовища містить погодження за умови регулярного проведення радіаційно-гігієнічної оцінки видобуваємої сировини. У спеціальному дозволі на користування надрами Біланівського родовища також встановлений обов’язок проводити щорічний радіаційний контроль за породами в кар’єрі та готовою продукцією.
Чому?

Джерело: стаття Телеграфа 2010 року. www.telegraf.in.ua/kremenchug/2010/06/11/pastka_10419.html P.S. перед потрійним дабі вставити http://

0
0
12 марта 2013 09:59

Зате один із посадовців на умовах конфіденційності надав «Телеграфу» такий коментар: ...Та якщо цього взагалі не буде – комбінатів, маю на увазі – то через 25 років Україна купуватиме залізну руду за кордоном..

Это чистая демагогия, данный комбинат практически полностью работает на экспорт.Они или зомбированы там или замазаны по самые уши ,эти депутаты..Глядишь в эти сытые ..лица и видишь,что они так и думают
А де через 20 років працюватимуть робітники Полтавського ГЗК?

Их философия в изречении одного деятеля на собрании кооператива- "Колхоз,пошумят и разойдутся"

0
569
12 марта 2013 11:59

Цитата: mim1
А де через 20 років працюватимуть робітники Полтавського ГЗК?

УКраинские компьюторщики вошли в ТОП 100 мира, на них надежда такие как они молодые и энергичные могут сотворить МАСШТАБНЫЙ прорыв, а на чиновников и олигофренов надежды нет, чем скорее мы свернем с пути сырьевого предатка мира, тем лутьше, ибо разрыв все больше и больше.

0
0
12 марта 2013 18:23

В прошлом году Украина экспортировала максимальное количество железорудного сырья за всю историю своей независимости. Однако это не привело ни к росту денежных поступлений, ни к увеличению объемов перевозок.
И в этом году может произойти то же самое. А собственно рост объемов экспорта ЖРС будет обеспечен преимущественно компанией Ferroxpo plc. за счет ввода в эксплуатацию дополнительных мощностей по добыче руды на подконтрольном ей Еристовском ГОКе".
cfts.org.ua/articles/52070

0
0
12 марта 2013 19:10

да уж.) Торговать по демпинговым ценам много ума не надо.) Что же будет, когда Китай перейдет на свои ресурсы по добыче руды ? :) кому Неня будет его втюхивать ?

0
0
12 марта 2013 22:10

А чем котик с бабайкой раньше занимались? Скупляли акции УкраинскихЪ предприятий и продавали их своим иностранным хозяевам! А сейчас чем занимаются? В котика дети учатся в школе Лондона семья и он и его работа - там же. Счета и фирмы там, в оффшоре. Холуй его, смотрящий, пока нас разводит и внимание от ГОКа отводит. Сделает свое дело и тоже, туда же. Да никакой радиации в Лондоне для них не будет!

"Ничего личного - ОДИН футбол"

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх