Парк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонів

24.02.2013, 08:14 Переглядів: 6 412

Парк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонів
Реконструкція парку Воїнів-Інтернаціоналістів під регіональний ландшафтний парк «Кагамлицький» затягнеться на три-чотири роки

Парк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонів  

Григорій Брижаха каже, що в Україні вони вперше об’єднали в одному проекті парк відпочинку, ландшафтну та заповідну зони


Реконструкція парку Воїнів-Інтернаціоналістів під регіональний ландшафтний парк «Кагамлицький» затягнеться на три-чотири роки. Там планують зробити зону стаціонарного відпочинку з кафе, спортмайданчиками та атракціонами, зону регульованого відпочинку з пірсом для водних розваг та «стежкою розвідника» і заповідну зону.

 

Міська влада погодила проект облаштування регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький». До його складу увійдуть парк Воїнів-Інтернаціоналістів, територія навколо річки Сухий Кагамлик та страшенно захаращена територія неподалік колісного заводу. Загальна площа – 28 га.

 

– Ми вже погодили проект у місті, передаємо його на експертизу до «Укрінвестпроекту». Фінансуватимуться роботи за рахунок держави, а не за кошти Кременчука. Це вперше в Україні об’єднані в одному проекті парк відпочинку, ландшафтна та заповідна зони, тому він викликав інтерес Мінекології. На облаштування потрібно 36 мільйонів. Зараз маємо мільйон на проектування та першочергові заходи, – каже заступник голови Автозаводського райвиконкому Григорій Брижаха.

 

За його словами, регіональний парк буде поділений на три зони.

 

Перша зона – стаціонарного відпочинку. До неї увійде парк Воїнів-Інтернаціоналістів (площа – 9,4 га). Там встановлять атракціони, облаштують спортивний майданчик, дитяче кафе «Фортеця». Його збудують поруч з ігровим майданчиком, який минулого року відкрив нардеп Жеваго. Окремо будуть встановлені флагштоки, біля пам'ятника афганцям, та з'явиться алея, присвячена воїнам, які брали участь у бойових діях в інших країнах – їх назви будуть написані на стелі із зазначенням дати проведення військових операцій, каже голова громадської організації «Об'єднання ветеранів війни та військових конфліктів «Бойове братство» Олег Фещенко.

 

У першій зоні також має з’явитися господарчий двір. У парк додатково проведуть електрику, воду та каналізацію. Трохи збоку, на майданчику перед входом, встановлять постамент з БТР. Цікаво, що в проекті не передбачено кафе біля річки Сухий Кагамлик, яке зараз розташоване поблизу пляжу. На його місці планують зробити дитячий майданчик. Сам парк обнесуть парканом, але вхід буде вільним. Заплановане і облаштування пляжу.

 

Друга зона – регульованого відпочинку. Це територія навколо річки Сухий Кагамлик. Її площа – 11,55 га. На водоймі планують облаштувати пірс з водними атракціонами, зону рибальства, місця для лебединих хатинок, колодязь забору води для поливу та гідроспоруду з мостом для транспорту. Гідроспоруда регулюватиме рівень води в річці. Навколо неї збираються прокласти «стежку розвідника».

 

– Уздовж Кагамлика хочемо заасфальтувати доріжку, щоб люди могли гуляти, бігати, а не ходили болотом. Якщо вистачить бажання та енергії, зробимо «стежку розвідника» – на зразок смуги перешкод. Це може бути лабіринт, стінка, яку треба подолати, – розповідає Олег Фещенко.

 

Третя зона – заповідна (ближче до кварталу 304). Її площа – 6,15 га. Зараз це хащі та поля. Там висадять рідкісні види дерев та кущів.

 

– Цього року реально можна провести електрику, воду. Атракціони та водний пірс з'являться вже наступного року. Якщо до того мільйона, що вже є за підсумками півріччя чи дев’яти місяців, нам додадуть ще щось – тоді зробимо більше. Загалом, думаю, на створення парку піде три-чотири роки, – підсумував пан Брижаха.

 

"Кременчуцький ТелеграфЪ", №8 від 21 лютого

Парк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонівПарк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонівПарк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонівПарк на Молодіжному хочуть «покращити» на 36 мільйонів

Автор: bulashev
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх