Грітися та митися – тільки з лічильниками

31.01.2013, 10:19 Просмотров: 4 697 Комментариев: 13

Грітися та митися – тільки з лічильниками
Споживачів зобов’яжуть рахувати реальні витрати тепла та води

Що краще: платити за опалення за лічильником чи без нього? При нашому комунгоспі з неефективними системами теплопостачання, втратами тепла у самих будинках, на це, здавалося б, просте питання відповідь неоднозначна. Приклад – багатостраждальний Занасип, де впровадили пілотний проект обліку. Три роки поспіль частина мешканців мікрорайону вимагала перерахунку: люди не вірили лічильникам і не хотіли платити за опалення більше, ніж за міським тарифом (без обліку). За даними «Теплоенерго», торік економії не вийшло у третині будинків Занасипу із 28, обладнаних приладами обліку. Що буде цьогоріч – покаже кінець сезону.

 

У жовтні «ТелеграфЪ» публікував матеріал про те, чи можна відмовитися від теплового лічильника. У принципі, це поки що можливо, якщо прилад не пройшов повірку.

Та незабаром грітися та митися без обліку води й тепла заборонять. Так, нещодавно Кабмін вніс відповідний законопроект. Згідно з ним, установка  лічильників стане обов’язковою для всіх категорій споживачів. Зважаючи на тарифну політику в державі, ймовірно, проект закону ухвалять: раніше українців  уже зобов’язали встановити газові лічильники максимум до 2018 року.

 

З квартирними лічильниками води все більш–менш зрозуміло (їх уже встановлюють самі споживачі).

 

А от із лічильниками тепла не все так просто, бо вони встановлюються на весь будинок (а потім показання розбиваються на всіх жителів). Якщо це ОСББ, то, зрозуміло, витрати перекладуть на самих мешканців. А якщо будинок комунальний?

 

– Ще зо два роки тому ми віддали заявку до обласного УЖКГ: обрахували вартість встановлення лічильників на кожен будинок. Наше підприємство обслуговує близько 200 будинків, загальна вартість обладнання їх лічильниками – близько 2 млн грн. Це мала бути державна програма, і кошти повинні виділятися з Держбюджету, але вони не виділялися, – коментує ситуацію Дмитро Питулько, директор КП «Теплоенерго», яке обігріває Крюків та Занасип.

 

Проте, за його словами, є приклади, навіть у комунальних будинках, коли споживачі самі «скидалися» на теплові лічильники. Нині прилад з установкою обійдеться у 15–20 тис грн.

 

Коли хочуть «поставити на лічильник»


Облік води 

До 1 жовтня 2014 року – усі бюджетні установи та підприємства.

До 1 жовтня 2017 року – населення.

 

Облік тепла

До 1 січня 2014 року  – усі  в бюджетні установи та підприємства.

До 1 січня 2018 року – населення.

Автор: Татьяна Донченко Источник фото: vichivisam.ru
Теги: счетчики

Комментарии: 13

2 861
31 января 2013 11:00

В принципі, лічильники на будинок доцільно ставити при умовах що:
1. Не буде мостів холоду через двері в під"їзд і вікнах що на сходах між поверхами
2. Будинок буде утеплений
3. Кожна квартира буде забирати однакову кількість тепла від теплоносія в залежності від температури того ж теплоносія і потужності радіатора опалення.
4. Слідкувати щоб "криси" не добавляли секції в радіаторах або не замінювали на більш потужні

Це така моя думка

0
2 657
31 января 2013 13:42

як це зрозуміти -
Цитата: почемучка
3. Кожна квартира буде забирати однакову кількість тепла від теплоносія в залежності від температури того ж теплоносія і потужності радіатора опалення.
4. Слідкувати щоб "криси" не добавляли секції в радіаторах або не замінювали на більш потужні


1. Квартири в будинку різні за площею, що вже вказує на те, що однакова кількість "забраного" тепла відпадає...
2. А скільки потрібно встановлювати секцій та яка потужність радіатору?
З іншим згоден, але це важливі пункти, які потрібно прорахувати. Та хто і як буде вимірювати кількість Джоулів на певну квартиру чи будинок.

0
0
31 января 2013 14:07

Насчет разных площадей, то здесь все просто: тепло будет оплачиваться "количество денег за квадратный метр".
А вопрос в другом:
Кто то заделал себе евроремонт и поставил 20 секций батарей + отапливаемые полы. А у кого то старая батарея (по типу на горизонтальную трубку нанесены вертикальные металлические пластины). Вопрос: как рассчитать отдачу тепла в квартире с евроремонтом, если ее хозяин ДАЖЕ НА ПОРОГ НЕ ПУСТИТ комиссию, что бы посмотреть, какие там батареи? А кто пустит к себе показать, как он утеплил лоджию, и провел на неё отопление?
При таком раскладе при коллективной оплате отопления жильцами многоквартирного дома бедные будут платить за богатых!

0
0
31 января 2013 14:42

Цитата: почемучка
4. Слідкувати щоб "криси" не добавляли секції в радіаторах або не замінювали на більш потужні

Ага. И как вы это отследите? Будете ходить по домам? Щаз васпустят. Моя собственность, могу и не пустить. Короче утопия проконтролить. Опять же, у кого-то восемь секций чугунной батареи, а у кого-то две секции биметалла на одинаковую комнату. Как вы будете делить, даже если узнаете у кого какой радиатор? Выход один -уравниловка по квадратным метрам, другого выхода не вижу. Еще нюанс, у меня в доме 90% пенсионеров, каждый раз когда вижу объявления о задолженности по теплу и комуслугам, они у всех должников начинаются с тысяч, даже не сотен гривен. А общая уже давно перевалила за 200 тыс. грн. Насколько я знаю, установка счетчика тепла на дом возможно только при отсутствии долга по дому, как собираемся избавляться от долга? :)

0
447
31 января 2013 15:42

почемучка,Eviterno, и еще все будет иметь смысл, когда будет в каждом доме человек, котор. будет регулировать подачу тепла на дом в зависимости от температуры на улице (как в ряде ОСББ). А то дома поутепляли, к батареи рукой не каснешься,на улице +5, в квартире +29. Соотв. окна открыты.... Вот вам и экономия по Кременчугски...

0
0
31 января 2013 18:11

закон можно принять какой угодно, проблема с исполнением и соблюдением.Человек или ЖЭК может сказать что у него нет денег на приобретение счетчиков - и все свободны. С другой стороны теплокомпании открывают для себя ящик Пандоры: люди начнут судится за качество теплоносителя.

0
375
31 января 2013 20:11

Счетчики тепловые в каждую квартиру только ЗА ,Счетчики тепловые на дом ПРОТИВ

0
587
31 января 2013 20:40

Существуют счетчики тепла с автоматической регулировкой подачи тепла на дом (процессорное управление). Естественно стоят они дороже чем проточные и теплокомпании не хотят с ними работать из-за сильного снижения потребляемого теплоносителя и следовательно недополученных прибылей. Ну, а про установленную цену на гигакалории потребляемого тепла и говорить страшно, насколько она не обоснована.

0
2 657
1 февраля 2013 08:37

Цитата: ednik
Насчет разных площадей, то здесь все просто: тепло будет оплачиваться "количество денег за квадратный метр".

как я понял из самой статьи: А от із лічильниками тепла не все так просто, бо вони встановлюються на весь будинок (а потім показання розбиваються на всіх жителів). - то есть будут делить поровну на всех жителей дома... А согласно площади мы и сейчас платим.

0
2 861
1 февраля 2013 09:08

bodyny, в такому випадку ідеальним варіантом був стояк на 150 мм, і від нього через лічильник тепла запитувать систему опалення квартири по принципу автономки

0
0
1 февраля 2013 13:27

Цитата: bodyny
Счетчики тепловые в каждую квартиру только ЗА

А нету к сожалению таких. Это бы решило всю проблему - жарко - перекрыл себе батареи - и не платишь :-) Но, единого входного стояка в квартиру нету, а счетчик на каждое ответвление батареи не поставишь...

0
375
1 февраля 2013 17:20

Для Акакий Сванидзе: в Эстонии на каждой батареи стоит датчик фиксирующий температуру и это в каждой квартире Если захотеть то все можно зделать,а так всякие (энерго)будут на нас наживаться

0
66
3 февраля 2013 20:06

Если подачу тепла будут регулировать в зависимости от температуры на улице или по каким-то другим соображениям,жильцы просто пересорятся. Всем не угодиш.Да, у каждой квартире разные батареи. Для каждого своя комфортная температура. Кому то и при +18 уже тепло, а мне например и при +25-27 ещё прохладно. А потом еть в каждом доме алкаши, наркоманы и тд. Они платить не будут. Кто будет оплачивать то тепло? Раскинут на всех остальных жильцов? Или в один "прекрасный момент" весь дом отключат за долги? Проблем И вопросов будет целая куча.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх