Бути чи не бути: питання проводового радіо

13.01.2013, 09:30 Просмотров: 4 059 Комментариев: 9

Бути чи не бути:  питання проводового радіо

Хоча мережа проводового мовлення за останні роки значно зменшилася, проте слухачі, для яких радіо – одне з небагатьох джерел інформації, ще є

Питання роботи чи відключення проводового радіо актуальне для українців вже давно. У квітні 2012 року ЗМІ повідомили новину: «Укртелеком» може припинити трансляцію програм Національного радіо у проводовій мережі. Ця послуга не потрапила до обов'язкових і є збитковою для провайдера». І хоча мережа проводового мовлення за останні роки значно зменшилася, проте слухачі, для яких радіо – одне з небагатьох джерел інформації, ще є.

 

На сьогодні існує й інша проблема – не тільки можливість припинення трансляції, але й просто звичайне від’єднання від електроопори дроту радіо через стихійне лихо або банальне непідключення після заміни опори.


Нещодавно до редакції газети «ТелеграфЪ» зателефонувала жителька Кременчука пані Єфтісова. Вона скаржилась на те, що майже з початку осені, а точніше з вересня 2012 року, проводове радіо в її будинку не працює.


- Восени наше проводове радіо перестало працювати, а як у грудні проводили заміну лінії електромереж, його взагалі відключили. Після цих подій я, в телефонному режимі, подала заяву на відновлення і побувала на прийомі у депутата районної ради. І хоча рахунки за послугу продовжувала сплачувати вчасно, радіо й досі не відновили, – розповіла пані Єфтісова.


Влітку Кременчуччину атакували шквали, буревії і зливи, взимку – дощ, мокрий сніг, морози. Така погода завдає значної шкоди лініям електромереж. Ремонтують пошкодження та проводять заміни старих електроопор працівники РЕСу.


Як стало відомо «Телеграфу», зміна опор електроенергії відбувається поступово, і якщо стається розрив лінії радіо, РЕС протягом трьох місяців має її усунути.
Проте з різних причин не вся робота виконується вчасно, тож після трьох місяців очікування за ремонт радіолінії беруться працівники радіовузла, в штаті яких на сьогодні нараховується лише 3 монтери. Згідно пункту 31 постанови Кабміну про затвердження правил користування проводовим мовленням від 1997 року, підприємства зв'язку, відповідальні за радіоточки, «зобов'язані усувати пошкодження радіотрансляційних мереж у мінімально короткі терміни» (п'ять діб). Також, згідно пункту 50 цієї ж постанови, «підприємства зв'язку несуть матеріальну відповідальність перед споживачами послуг за невиконання чи неналежне виконання послуг». Тобто при усуненні пошкоджень з порушенням контрольного терміну абонплата за час пошкодження не нараховується. Але для цього потрібно сповістити радіовузол – прийти на прийом із документами (паспортом та кодом) і написати заяву на перерахування, дія якого триватиме максимум до трьох місяців.


Що ж до ремонту, то радіоточки відновлюватимуть, але коли це буде – невідомо. Для цього потрібні працівники і техніка, а їх занадто мало, до того ж сам радіовузол у вересні 2012 року постраждав внаслідок пожежі, тому робота буде проводитися у міру сил.

Автор: editor

Комментарии: 9

0
13 января 2013 14:01

моя бабулька панически боиться остаться жить без радио.

0
172
13 января 2013 16:34

А я, когда у меня бодун, только его и слушаю..

0
472
13 января 2013 18:13

У радіоточки є одна прекрасна особливість - можна щось робити і одночасно слухати. Крім того там ідуть місцеві передачі. А головне - українське радіо працює для українців - там звучать народні пісні. Коли ви останній раз чули народну пісню по ТВ? На моє запитання я вже чув і таку відповідь - фу, не хватало еще етой гадости! А це вже симптом деградації у місті, де живуть 83% українців. А що ви хотіли? Ця влада відключила радіостанції на ДВ-СВ, українське радіо у нас можна почути тільки на старому УКВ-діапазоні, на якому вже немає слухачів, а радіоточки відтворюють голос неякісно (гірше, ніж воно звучало в 60-70 роках), і керівництво укртелекому явно зацікавлене, щоб їх кількість зійшла до нуля. На ФМ діапазоні чути пісні на 3-х мовах: російські, англійські і останнім часом ще якісь азіати. Азіати в моді, а українське - фу! Ось до чого ми дожились. А по російському радіо регулярно звучать їх народні пісні, навіть у новорічних вогниках, бо народна пісня, це те, що присуще лише даному народу і могутній засіб самоідентифікації і патріотизму. Влада практично знищила український ефір і добиває радіотранслчцію. Чи українська це влада?

0
732
13 января 2013 20:06

Отключил уже как пару лет назад и не жалею,платил но самого радио не было в розетке.Оно себя уже отжило как и в принципе сама система,провода и аппаратура,так как ни копейки не вложили за последние 20 лет.Жаль только работников.

0
0
13 января 2013 20:33

«Мы, к сожалению, не смогли уберечь проводное радиовещание. В советское время это был основной способ доведения информации. Сегодня идет планомерное уничтожение сети со стороны «Укртелекома». Предприятие считает, что ему радио не выгодно поддерживать. Задания сберечь вещание у компании тоже нет», - заявил «Комментариям» заместитель генерального директора по вопросам развития сетей радиовещания Национальной Радиокомпании Украины Валерий Юрченко.
В последнее время услуга проводного радио является для «Укртелекома» убыточной. За 2010 год потери компании составили 73,9 млн грн, за первое полугодие 2011 года — 41,7 млн грн.

IMHO Жить ему максимум до президентских выборов 2015г

0
2 868
14 января 2013 08:26

qwertyu, а радіо Ера.FM? Воно є на УКВ в пристойній якості, і передачі там теж гарні, хоч і має відмінний від 1 українського радіо стиль

0
472
14 января 2013 11:46

Чомучко, ЕраФМ - гарне радіо, ніхто не проти. Але це приватна компанія, і в будь-який момент воно може змінити орієнтацію, або взагалі пропасти з ефіру. Перед виборами Ера раптом зменшила потужність і не у всіх точках Кременчука її можна було приймати. Зараз прийом відновився. Зрозуміло, що це були витівки куплених відомо ким місцевих спеців. А ви коли-небудь чули на Ері нашу народну пісню? Низькоякісний американський джаз 30-50 років з подачі Куликова там вже порядком набрид.

0
0
14 января 2013 12:27

но нельзя же целый день только Матвиенко крутить, у неё столько песен нету. А остальных слушать противно... Так что не в редакциях дело, а в качестве материала. Слушая всякую гадость, мы будем деградировать ещё больше.

0
472
14 января 2013 21:00

Анеле! А ви певні, що ви зараз слухаєте не всякую гадость? Ми слухаємо те, що нам нав*язують, і коли пару років підряд будуть крутити пісні африканських племен, ми їх полюбимо. А наше стане для багатьох "всякой гадостью", чим воно вже стало для вас.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх