У Кременчуці розгорівся черговий церковний скандал

1.11.2012, 09:38 Просмотров: 5 301 Комментариев: 20

У Кременчуці розгорівся черговий церковний скандал

Настоятеля Свято-Троїцького храму отця Олександра, який будував і облагороджував церкву, владика Миколай 23 жовтня звільнив з посади і заборонив йому служити у Кременчуцькій єпархії

Офіційна причина – несумлінне виконання обов'язків, непокора єпископу, збентеження парафіян, заклик до бунтарських дій і наклеп. Частина прихожан із діями владики не згодна, люди готові захищати свого настоятеля до кінця. Вони вже заблокували входи до храму бетонними блоками, бо не хочуть впускати до будівлі нового настоятеля.

 

 

Свято-Троїцька церква, яку збудували у середині 90-х у сквері «Космос», має нелегку долю. Спочатку віряни боролися за її відкриття, а тепер – за те, хто буде її настоятелем.

Так, із настанням незалежності в Кременчуці постало питання будівництва храму в сквері «Космос». Проте влада дуже довго не давала на це дозвіл, бо вважала, що місту достатньо однієї церкви – у Крюкові. Остаточно питання вирішилося під натиском людей, які в жовтні 1991 року прийшли до будинку мерії з вимогою відновити храм. Вони майже цілий день співали на головній площі міста – доти, поки до них не вийшов тодішній голова міськвиконкому Іван Пономаренко. Чиновник повідомив, що питання зведення храму погоджене.

 

Згодом у сквері «Космос» почалися будівельні роботи. Так з’явилася церква. Поруч планували звести  і собор – навіть привезли будматеріали, які до цього часу «прикрашають» святе місце.

 

На початку 2010 року єпископ Тихон оголосив, що зробить храм кафедральним, тобто головним, і збирався у ньому проводити служби. Тоді ж він відсторонив настоятеля церкви отця Олександра від виконання обов’язків. Але за нього вступилися парафіяни. Вони заблокували двері бетонними блоками, пообіцяли замкнутися всередині. В конфлікт втрутився мер міста Микола Глухов. Тоді вирішили звести на березі Дніпра новий кафедральний собор. Настоятель повернувся на посаду, конфлікт був вичерпаний.

 

– Ніхто не відбиратиме храм у священика, який багато років свого життя і здоров'я вклав у будівництво Троїцької церкви, – повідомив тоді секретар єпархії отець Олександр.

 

Тепер отця Олександра відсторонив владика Миколай

 

23 жовтня єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай відправив за штат єпархії настоятеля Свято-Троїцького храму отця Олександра. Офіційна причина: несумлінне виконання обов'язків, непокора, збентеження парафіян, заклик до бунтарських дій і наклеп.

 

У прес-службі єпархії повідомили, що скарги на отця Олександра були і раніше. Він навіть не пустив до храму інспекцію з єпархії.

 

– З ним багато разів говорили на цю тему, але він все одно поводиться так, як вважає за потрібне, – сказав представник прес-служби, не розкриваючи подробиць конфлікту.

Також у єпархії нам показали лист від парафіян, які погоджуються з діями єпископа та звинувачують відстороненого отця Олександра в різних гріхах:

 

«Останнім часом в нашому храмі немає місця любові! За кілька років пішли шановані прихожани, священики… Настоятель часто опускається до принизливої покори, догідництва. У церкві є щоденні літургії і... ніякої іншої роботи. Немає навіть недільної школи.

 

Протягом останніх років склалося так, що після настоятеля та бухгалтера найшановніші люди в храмі – «бабусі-крикухи» і продавці в лавці, а вже потім священики. Півчі платять гроші на рівні з усіма іншими прихожанами.

 

Зарплата священнослужителів до недавнього часу була принизливо низькою, а регенти отримують зараз менше офіційної. Настоятель міг не видати зарплату священику, якщо він своєчасно не покосив траву, а регенти мали стежити за порядком на грядках.

 

Скільки працює церква, стільки ми економимо гроші на електриці, теплі, зарплаті прибиральниць та іншому.

 

Тому ми згодні з вашим рішенням – нам слід рятувати храм і приход».

 

«Єпископа Миколая супроводжують чисельні церковні скандали»

 

Інша частина прихожан не погоджується з діями єпископа і готова захищати отця Олександра до кінця. Таку заяву оприлюднили на зборах прихильники колишнього настоятеля:

«Єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая супроводжують чисельні церковні скандали. То він розбурхав весь Градизьк, відправивши монаха Нектарія у відставку без пояснень. Монаха підтримало більше 500 парафіян, мер міста, меценати. Єпископ з парафіянами спілкуватися відмовився. Монах Нектарій, завдяки Богові, залишився працювати в церкві.

 

Потім єпископ хотів зняти з посад ще кількох настоятелів. Тепер він добрався до нас. Зокрема, він звинувачує отця Олександра у несумлінному виконанні обов'язків і заклику до бунтарських дій.

 

Ми не чули від отця Олександра бунтарських закликів, не бачили несумлінного виконання обов'язків. Ми пережили таке раніше, але змогли відстояти батюшку. Відстоїмо і зараз!».

Сам отець Олександр був відсутній на зборах – він потрапив до лікарні з серцевим нападом.

 

Парафіяни повідомили, що не пускатимуть до храму новопризначеного настоятеля отця Анатолія – служби проводитимуть священики, які служать в церкві не перший рік.

Наразі віряни заблокували двері храму бетонними блоками. Кажуть, що шукатимуть правди у Києві – у Митрополита Володимира.

Автор: sokolov
Теги: церковь

Комментарии: 20

0
1 ноября 2012 10:37

Кидалово в среде служителей культа.

0
315
1 ноября 2012 10:57

Московский патриархат в действии.

0
0
1 ноября 2012 11:07

Почему сейчас и сомневается много народа а стоит ли вообще туда ходить !!!!!

0
325
1 ноября 2012 11:10

Капец! Ну да, конечно, место бойкое, в середине города, тупых баранов ходит много. Естественно к кормушке своего бы...

Монах Нектарій, завдяки Богові, залишився працювати в церкві.

Аэто вообще феерический 3.14-здец. Это что, бог пришел, Николке по чурбану дал и велел оставить? Как?

0
3 212
1 ноября 2012 11:28

да приходы сейчас - лакомый кусочек иначе бы батюшки не катались на таких тачках... от Бога осталась одна свечка да и то скоро погаснет, если только за индульгенциями будут ходить...

0
0
1 ноября 2012 11:31

Вы тупые ушлёпки, что вы мелете своими безбожными языками! Если ничего не понимаете идите обсуждать политику!

0
4 735
1 ноября 2012 11:48

Бад,
такой праведный?

0
3 212
1 ноября 2012 11:54

Бад, если у тебя святость в большом и золотом кресте, в трапезной и в прочем то ты поклоняешься "золотому тельцу"... святость должна быть в сердце прежде всего, а ходили 2000 лет назад в церковь лишь для того чтобы укрепиться духом и не быть казненным за веру при людях...

0
198
1 ноября 2012 13:08

печально всё это. Но кто верит Госпоу--выдержит эти испытания. А Троицкому храму --выстоять! Отец Анатолий призван быть священником. Пусть там и будет. Не надо собирать подписи у бабулеток....

0
0
1 ноября 2012 13:25

чую у джетера скоро звнову монітор замироточить lol

0
0
1 ноября 2012 13:33

Бад,
Так тут божественностью и не пахнет, одна политика, отсев неугодных. Выборы то прошли.

0
315
1 ноября 2012 13:56

Цитата: Бад
Вы тупые ушлёпки

А вот и истинное лицо прихожанина московского патриархата. Чему удивляться?

0
374
1 ноября 2012 15:11

Разборки между церковниками - это лучшее шоу.
Прочитав пару строк, понял, что тут без попкорна не обойтись. Надо устроиться поудобнее и насладиться.

Всем, кто хочет что-то сказать о хуле - уважаемые, поедьте в стольный град Киев и посмотрите, на чём ездят ваши святые отцы. Кабинет Министров завистливо курит в сторонке, ибо церковники даже не стесняются. Вот в чём прелесть.

0
0
1 ноября 2012 23:10

Да чего в Киев ездить. Посмотрите на чем ездит сам Николай, где живет и куда летает отдыхать, и все станет ясно)

0
158
2 ноября 2012 11:21

Православие головного мозга.

0
0
2 ноября 2012 13:29

Я что-то пропустил? am

0
0
3 ноября 2012 10:51

мзду перестал платить...

0
768
4 ноября 2012 12:47

То, что вернулся отец Анатолий в Троицкую церковь - это истинная благодать для храма. Люди, подите и послушайте его проповеди!!! их можно слушать бесконечно!!! В этом плане отец Александр был послабее. Кстати, отец Анатолий живет скромно, ездит на отеч.авто своего отца.

0
0
5 ноября 2012 17:36

SaraS:
Истинная вера и благородство не в длинных проповедях, а в их сути!!!Ведь отец Александр построил эту церковь, с ноля и всегда отстаивал её интересы ....боюсь что отец Анатолий пришёл не создавать свою благодать, а воспользоваться чужой!!!А то что он живёт скромно...вы наверное давненько у него не бывали!!!

0
0
8 ноября 2012 21:05

Скажите спасибо о.Иоанну Багаудинову ! Это все с его подачи.По его приказу ночью в храме болгаркой навесные замки спиливают.В епархии владыка не руководит.Руководит Багаудин,Коваленко,и о.Петр.Все с их подачи.Там только и орудут деньги и власть.Багаудин очень коварен.Он даже мужу родной дочери добился запрет дать.А всех не угодных ему священников выжил с епархии.Список перечислять не буду...

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх