Канада розгромила Росію і стала чемпіоном світу

18.05.2015, 09:49 Переглядів: 1 562

Через 8 років канадці виграли світову першість

17 травня збірна Канади виграла чемпіонат світу з хокею 2015 року, що відбувся у Чехії.

У фінальному матчі канадці обіграли чинного чемпіона - збірну Росії, з рахунком 6:1.

З перших же хвилин Росія абсолютно прогнозовано віддала ініціативу канадцям, які взялися планомірно розхитувати оборону суперника, повідомляє isport.

Форвард кленових кинув з розвороту з півзони, а шайба рикошетом від Ікіна, проскочила до Бобровського - 1:0. Перша ж нестандартна дію Канади в атаці призвела до закинутої шайби. Червоно-чорні це відчули, і через хвилину хтось із партнерів Енніса вирішив повторити схожий трюк, але його кидок з розвороту невдало зіскочив з гака ключки.

На старті другого періоду Енніс знову зважився на нестандартний трюк, на цей раз став автором ще й закинутої шайби. Нападник Канади розігнався по лівому бортику, викотився з-за воріт, і відправив шайбу в кут воріт - 2:0. Буквально відразу Мозякин міг скорочувати розрив у рахунку, але шайба потрапила не то в каркас воріт не то в Сміта. Ще один хороший шанс втратив Малкін, що вискочив на воріт під гострим кутом - кидок пішов над поперечиною. Мабуть, це і були два моменти за весь період, коли росіяни доїхали до воріт Канади. Стастика кидків у ворота за період тут розповість краще будь-яких слів - 14:1.

Канада ж продовжила побиття суперника, і до другої перерви ще двічі засмутила Бобровського з інтервалом менш ніж за хвилину. Еберле в боротьбі біля борту за воротами зумів віддати передачу Кросбі, який залишившись сам перед воротами, в дотик відправив каучуковий диск під поперечину - 3:0. Беррі відправив у забіг Жиру, а той переадресував шайбу Сегіну, який також у дотик завершив шикарну контратаку червоно-чорних.

Лише у третьому періоді Росія змогла активізуватися і провести кілька більш-менш небезпечних атак на володіння Сміта, але при цьому Тоффолі в контратаці втретє за матч перевірив на міцність штангу воріт суперника при грі в форматі чотири на чотири після обопільних вилучень. Незабаром вже в більшості п'яту шайбу у сітку Бобровського оформив Жиру, який замкнув на дальній штанзі передачу Кросбі через п'ятак. Ще через пару змін Маккіннон кинув з-під захисника, а змучений атаками канадців Бобровський не зумів зафіксувати шайбу, яка рикошетом від пастки опустилася йому за спину в сітку - 6:0.

І лише потім росіянам вдався гол престижу, який зіпсував шатаут Майку Сміту. Мозякин вистрілив від синьої лінії, а Малкін вдало підставив ключку - 6:1.

Канада - Росія - 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

1:0 - Ікін (Енніс, Мадзіні) - 18:10

2:0 - Енніс (Ікін, Кутюр'є) - 21:56

3:0 - Кросбі (Еберле, Хем'юс) - 27:22

4:0 - Сегін (Жиру, Беррі) - 28:06

5:0 - Жиру (Кросбі, О'Райллі) - 48:58 (5x4)

6:0 - Маккіннон (Савар) - 49:50

6:1 - Малкін (Мозякін, Куліков) - 52:47

Таким чином, Канада вперше з 2007 року виграла світову першість.

У матчі за 3-тє місце збірна США перемогла Чехію з рахунком 3:0 і здобула бронзові медалі.

Автор: Альона Душенко Джерело фото: Getty images Джерело відео: IIHF Worlds 2015