Президент пообіцяв гроші вчителям і інфаркт Мінфіну

27.05.2005, 09:05 Просмотров: 979
Віктор Ющенко вислухав пропозиції, роздав обіцянки вчителям та доручення Кабміну. З першого вересня середня вчительська зарплата має сягнути 763 гривні, в 2007 році – досягти середнього рівня оплати праці в промисловості..
Фото: Дмитрий Бабец

Засідання Всеукраїнського форуму  працівників освіти “ Турбота про вчителя – надія на майбутнє” 24 травня почалося з приємних речей. Президент України Віктор Ющенко вручив відзнаки кращим вчителям України, переможцям всеукраїнського конкурсу “Вчитель року”.  В президії були кращі вчителі та представники влади – Президент, віце-прем’єр Микола Томенко, міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, губернатор Полтавщини Степан Бульба та інші. З трибуни говорили про неприємне: низький рівень якості освіти та престижу праці педагога, незадовільне фінансування галузі. “При ставці в 369 гривень важко виховувати почуття успішності в учнях”, - сказав переможець конкурсу “Вчитель року” з історії Олександр Худобець.
Виступи були звернені  до Президента. Віктор Ющенка.  “Все, що вигідне українському вчителю, вигідне Україні”, - сказав  Президент. Він щедро роздав обіцянки освітянам:
- кошти на виплату заборгованості по надбавках вчителям по ст. 57 за 1997-1999 роки;
- зростання середньої зарплати освітян до 763 грн. з 1 вересня поточного року;
- з 2006 року, протягом 18 місяців – зростання зарплати до рівня середньої в промисловості;
- розробити механізм виплати одноразової грошової допомоги молодим спеціалістам, що їдуть працювати за розподілом у сільську місцевість;
- Розробити механізми забезпечення житлом вчителів, надання кредитів.
З свого боку Президент вимагає запровадити з наступного року незалежне тестування випускників шкіл. Президент дав Кабміну низку доручень із створення концепції освіти, системи оцінювання її якості, забезпечення шкіл обладнанням та комп’ютерами, моніторингу доступності вищої освіти, контролю за наданням педагогами платних послуг (репетиторство) та їх прозорості.
Наостанок він попросив учасників форуму розробитипроект указу, врахувавши всі потреби і… поки що не показувати його Мйнфіну “Потім, для інфаркту, ми їм передамо”, - сказав Ющенко. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх