Нардеп Жеваго подав законопроект про «спецдозвіл» на розслідування незаконного збагачення та брехні в деклараціях

15.02.2018, 12:38 Просмотров: 2 448 Комментариев: 9

Якщо даний законопроект приймуть, це істотно ускладнить антикорупційні розслідування

Народний депутат України Костянтин Жеваго в співавторстві з народним депутатом Яковом Безбахом подав Проект закону про внесення змін до статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України (щодо особливостей початку досудового розслідування по окремим категоріям правопорушень).


Йдеться про правопорушення за статтями Кримінального кодексу 366-1 (декларування недостовірної інформації) і 368-2 (незаконне збагачення). Зокрема, законопроект передбачає, що відомості в ЕРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань) за цими статтями вноситимуться лише після висновків про ознаки наявності даних злочинів. Висновок має зробити центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізує державну антикорупційну політику (тобто НАЗК) після повної перевірки декларації.


«…органи досудового розслідування вибірково порушують кримінальні провадження за ст.ст. 366-1, 368-2 КК України, без отримання будь-яких висновків НАЗК, що свідчить про їх упередженість», - йдеться у пояснювальній записці законопроекту Жеваго-Безбаха.


По суті, цей законопроект забороняє Національному антикорупційному бюро (НАБУ) розслідувати незаконне збагачення (і взагалі будь-що на основі електронних декларацій), аж доки не дозволить НАЗК. Про це йдеться в програмі Олександри Дрік «Антикорупційний майдан», що виходить на 24-му каналі. Автор і ведуча наголошує, що законопроект та інші спроби заблокувати антикорупційні розслідування з’явилися якраз після того, як НАБУ оголосила про завершення першого розслідування «брехні» у деклараціях та оголосила підозру в незаконному збагаченні голові Держаудитслужби.



- У той самий час, ініціатори багаторівневої кампанії за блокування розслідувань НАБУ самі є фігурантами справ бюро, - зазначає ведуча.

Зокрема, за даними «Антикорупційного майдану», Костянтин Жеваго, який подав законопроект, теж є фігурантом розслідування НАБУ.


НАБУ і так не завжди поспішало відкривати  провадження в антикорупційних справах. Що стосується Жеваго, то НАБУ відкрило провадження за рішенням суду, до якого звернулася фізична особа за скаргою на бездіяльність антикорупційного бюро. Таку інформацію ми знайшли в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Сама ж справа стосується привласнення (розтрати) майна та зловживання службовим становищем акціонерами - власниками істотної участі АТ «Банк «Фінанси та кредит» (банк-банкрут входив до фінансової групи Жеваго) та Головою Національного банку України (на той час – Валерія Гонтарєва).


Також НАБУ порушило кримінальне провадження стосовно Жеваго за статтею 366-1 (незаконне збагачення). Про це у вересні 2017 року повідомив на своєму сайті журналіст Олександр Дубинський, навівши на підтвердження інформації лист НАБУ. За даними журналіста, причина відкриття кримінальної справи - приховування нардепом Жеваго в декларації даних про кредит, який він узяв у власному банку «Фінанси та кредит».


Комментарии: 9

3 638
15 февраля 2018 13:04

>>Якщо даний законопроект приймуть, це істотно ускладнить антикорупційні розслідування<< Ну тогда можно не сомневаться, что примут. И очень скоро. На днях смотрел зомбоящик и там сказали прямо: За два года Украина стала самой коррумпированной страной в СНГ и одной из самых в мире.Здобули!

+10
1 563
15 февраля 2018 13:33

Жеваго стал первым олигархом-фигурантом уголовного дела после Революции Достоинства. Причина его открытия - сокрытие олигархом в декларации данных о кредите, который он взял в собственном обанкротившемся банке.

 


+10
745
15 февраля 2018 15:51

До тех пор, пока "низы" не поймут что голосовать за олигархов это очень плохо, перспектив побороть коррупцию нет.
Этого выбрал в четвертый раз комсомольск с аргументами - а кого еще? Ну все правльно, зачем выяснять, кто остальные фамилии в бюлетене, выберем сразу наихудший вариант для себя и других.
То же самое и по другим олигархам, контролирующих страну.
Ахметова выбрали в который раз в составе рыгоблока как раз те, то громче всех сейчас орет о проблемах. Суммарное состояние "дипутатов" рыгоблока в ВР больше, чем всех остальных дипутатов в раде.
То же самое и двух партиях, набравших большинство голосов - антинародный фронт и бпп. Неужели сложно в инете посмотреть список рыл, входящих в эти партии? Милионеры через одного, и абсолютное большинство сидит в раде не первый созыв..
Что они сами за себя проголосовали?? Нет, их ВЫБРАЛ тот народ, который следующие 5 лет скулит и ноет от тяжелой жизни.


+5
1 563
15 февраля 2018 16:20

Цитата: стабільний пкращувач

До тех пор, пока "низы" не поймут что голосовать за олигархов это очень плохо, перспектив побороть коррупцию нет.
Этого выбрал в четвертый раз комсомольск с аргументами - а кого еще? Ну все правльно, зачем выяснять, кто остальные фамилии в бюлетене, выберем сразу наихудший вариант для себя и других.
То же самое и по другим олигархам, контролирующих страну.
Ахметова выбрали в который раз в составе рыгоблока как раз те, то громче всех сейчас орет о проблемах. Суммарное состояние "дипутатов" рыгоблока в ВР больше, чем всех остальных дипутатов в раде.
То же самое и двух партиях, набравших большинство голосов - антинародный фронт и бпп. Неужели сложно в инете посмотреть список рыл, входящих в эти партии? Милионеры через одного, и абсолютное большинство сидит в раде не первый созыв..
Что они сами за себя проголосовали?? Нет, их ВЫБРАЛ тот народ, который следующие 5 лет скулит и ноет от тяжелой жизни.

НЕ ну вы то точно знаете за кого нужно голосовать.Может поделитесь опытом.

 


0
848
15 февраля 2018 16:31

Цитата: стабільний пкращувач
До тех пор, пока "низы" не поймут что голосовать за олигархов это очень плохо, перспектив побороть коррупцию нет.
- а ті, кого раніше вибирали від Кременчука були прямо таки "пухнасті зайчики"? А вибирали все ті ж "низи"...


0
377
15 февраля 2018 17:26

Я не хочу, щоб мій Молодіжний голосував за якогось... хзщ..., яке не має ніякого відношення до мого міста. Чи не пора повернути виборчі дільниці в місто, а не район?


+2
745
15 февраля 2018 18:34

Цитата: wolf

НЕ ну вы то точно знаете за кого нужно голосовать.Может поделитесь опытом. 


Канешно же знаю. Да за кого хотите, главное не за олигарха. Или без олигархов в раде никак?
За кого ж еще, как не за олигарха, действительно, что это я пургу несу..
Цитата: Andrik.r

 - а ті, кого раніше вибирали від Кременчука були прямо таки "пухнасті зайчики"? А вибирали все ті ж "низи"...


Відкрию таємницю, раніше також вибирали тих самих зайчиків. Ахметових живаг ваші "низи" вибирають вже більше 10 років! Ви не знали?)


+1
1 563
15 февраля 2018 19:29

Цитата: стабільний пкращувач

Цитата: wolf

НЕ ну вы то точно знаете за кого нужно голосовать.Может поделитесь опытом. 


Канешно же знаю. Да за кого хотите, главное не за олигарха. Или без олигархов в раде никак?
За кого ж еще, как не за олигарха, действительно, что это я пургу несу..
Цитата: Andrik.r

 - а ті, кого раніше вибирали від Кременчука були прямо таки "пухнасті зайчики"? А вибирали все ті ж "низи"...


Відкрию таємницю, раніше також вибирали тих самих зайчиків. Ахметових живаг ваші "низи" вибирають вже більше 10 років! Ви не знали?)

Так имя этого достойного назовите -Мы ждем


+3
215
15 февраля 2018 20:09

А вот олигарх и шатнулся, видать Жеваго боится, скоро и крысы побегут от него и все опрычники писаки кормушки лишатся, *** придется нового инвестора искать


-28