Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 02.06.2020 22:30
Підтверджені:
Україна24340
Кременчук110
Хворі:
Україна13535
Кременчук5
Одужало:
Україна10078
Кременчук101
Померло:
Україна727
Кременчук4

Врятувати бізнес. Все про заходи підтримки бізнесу на період карантину.

1.04.2020, 15:00 Переглядів: 1 658

 

Блог Ганни Тимофієнко, власниці малого бізнесу, членкині ГО "Інша Жінка"


 

Що саме ти можеш зробити для своєї справи, коли всі навколо кажуть - все погано.


Україна, як інші країни СНД, з початку самостійного шляху, переживає свою не першу кризу, і увесь час живе у вихорі турбулентності. Кожні 4-7 років в нашій країні відбуваються події різного ступеня важкості, що тим чи іншим чином впливають на бізнес. Тож, власники своє справи звикли вирішувати складні задачі, приймати швидкі рішення, роботи непопулярні, проте, вкрай необхідні для бізнесу дії.


Але вірус, криза та призупинення економіки в країні, вимушене тимчасове припинення роботи багатьох підприємство малого та середнього - через такий розвиток подій ми не проходили жодного разу. Жоден тренер, коуч або економіст не прогнозував такий стан подій, а отже - не має готового плану дій, що дає гарантований результат для кожного за нас.


І саме тому, такий стан речей - неймовірна можливість швидко піти вгору там, де інші опускають руки, закривають справу та бідкаються на обставини.


Насправді, можливості для твоєї справи відкривають будь-які зміни. Твоя задача, як власника бізнесу, тактика та стратега свого бренду - розгледіти ці можливості та втілити їх в життя.


 


Під час кризи та соціальної ізоляції, багато речей втрачають сенс (в першу чергу - будь-яке надмірне споживання: одягу, їжі, контенту, речей побуту). Життя (маю на увазі в першу чергу побут) стає дуже простим, змінюються акценти, цінності, відлущується дуже багато зайвого, що ще вчора здавалось надважливим. І це - чудово! Адже саме зараз у вас є час для того, щоб зрозуміти - що ваш споживач не цінує (і це можна безболісно прибрати) і чого потребує (підсилити це або створити). Ідея економії грошей не виключає ідеї бути винахідливими та надавати нові можливості.


Тож, я рекомендую наступні найпростіші та найефективніші дії підприємця під час вимушеної паузи:

  1. Глибоко вдихнути, видихнути, повторити 15 раз (це надважливо, адже кисень збагачує наш мозок, розум прояснюється, и у тебе з'являється здатність ясно мислити). Повторювати - кожного дня :)
  2. Опанувати себе та зрозуміти - все вже сталося. Ти - в стані економічної паузи, яка триватиме невизначний час.
  3. Зрозуміти (а краще - порахувати) - кожен день без дії та рішень - це втрата грошей, своєї долі ринку та клієнтів. Адже, поки ти щовечора дивишся фільми, та частуєш себе келихом алкоголю, хтось працює, змінює ринок, зміцнює свої позиції, створює нові послуги, займає новий простір, вивчає нові програми, та швидко рухається вперед. Отже - не спи! Пристосовуйся! Завтра може бути запізно.
  4. Прокинувся від апатії?! Круто! До роботи! Оптимізуй витрати (хоча б про відстрочку орендної плати домовся з власником приміщення).
  5. Припини підтримувати ті напрямки справи, які потребують багато уваги та сил, а грошей приносять не багато. Такі напрямки потрібно або заморозити, або ліквідувати.
  6. Не інвестуй, доки криза не скінчиться, та економіка не почне прокидатися. Візьми паузу на 1 рік, та спостерігай. Адже криза не тільки в Україні, економічна криза торкнулася кожної країни в світі. Тож прогнозувати перерозподіл ресурсів, фінансових потоків, та лідерів ринку (як у напрямках, так і у брендах) вкрай важко.
  7. Уважно передивись портфель своїх послуг.
  8. Те що робиш також, як і усі - ліквідуй.
  9. Сконцентруйся на меншій кількості послуг (зменшуй асортимент), проте роби це бездоганно. В умовах жорсткої економії ресурсів у більшості населення в країні, купувати послугу або товар будуть лише там (тобто - голосувати своїм гаманцем), де можна отримати 100% якості, вау-ефект (за ту ж саму вартість, що і у конкурентів). Тож, зараз роби все, щоб голосували за тебе. Важко? Так. Але цілком можливо.
  10. Пропиши щоденний план дій. Якщо робити навіть 1 крок кожного дня, вже через тиждень ти будеш на 7 кроків попереду інших. Навіть не на 7. На 14 кроків. Адже якщо зараз не робити нічого, та чекати, то ти рухаєшся назад. Кожного дня бездія - крок назад. Тож - дій!


Ти впораєшся!


Автор: на правах реклами
Теги:
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНША ЖІНКА»

Інша жінка

Ми - громадська організація «Інша Жінка», що була народжена задля того, аби популяризувати сучасну освіту та доступ до неї в межах України та за її кордонами. Інший вектор нашої діяльності - це досягнення гендерної рівності, в тому числі і за допомогою просвітницько-освітніх проектів.

Як ми будемо досягати поставлених цілей та в який спосіб, чому вам варто бути з нами та які переваги ви отримаєте, хто вона - інша жінка - про це ми обов`язково розкажемо пізніше.

А зараз дозвольте вас ще раз привітати у нас на сторінці та побажати нам спільних перемог! Все тільки починається! У нас зовсім скоро буде цікавий та інформативний сайт, а зараз долучитися до нашої ініціативи можна у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм за посиланням:

https://www.facebook.com/divergentwoman/

З повагою,

Голова

ГО «Інша Жінка» Юлія Цибульська

Схожі матеріали:Вверх