Обережно, фейк! Як фільтрувати інформацію в інтернеті

25.10.2019, 10:30 Просмотров: 997

Сьогодні вивчаємо способи боротьби та захисту від фейків та маніпуляцій

  

Чи знаєте ви, що, за даними британських аналітиків, лише 4% людей здатні розрізнити фейк від правди?

Чи знаєте ви, що інформація буває таких типів:
- неправдива інформація (misinformation) - найбільш позитивна у цьому списку, це неправдива інформація, яка подається під певним кутом зору та заангажована в залежності від мети, яку переслідує
- дезінформація - це НЕ інформація, вимисел, повністю неправдива інформація, поширення якої задовольняє певної шкоди суб’єкту, на якого вона спрямована
- ворожа інформація - правдива інформація, якій надається максимальне розповсюдження для політичних цілей

Чи знаєте ви, що немає відповідальності у політиках соц. мереж за розповсюдження фейковоі інформації та квазі-новин?

Живемо у суспільстві пост-правди. Тому маємо знати, як з цим працювати


 


Отже, як захистити себе від фейку, неправди та квазі-новин (несправжніх новин, виготовлених на замовлення та з метою маніпуляцій)? Ми пропонуємо вам інструкцію у вигляді "шкідливих порад" зі створення фейків, аби ви змогли зрозуміти всю логіку спотворення інформації та могли розібратися в цьому.


1. Фейк імітує справжню новину і створюється за оповідними стандартами журналістики – є посилання на джерела або статистичні дані, використовуються прості речення і факти.
2. В основі фейка – глибинна історія, яка може нагадувати сюжет відомих казок з героями, лиходіями і драматичними перипетіями; фейки завжди емоційно насичені та провокативні, у них приваблює розважальний елемент, як-от гумор чи несподіванка.
3. Фейки мають швидко розлітатися мережею – їх дублюють багато ЗМІ, а в соціальних мережах такі «новини» спеціально рекламуються.  


Сподіваємось, ця інформація стане для вас корисною. Поділіться нею з друзями та озброюйте рідних корисним та правдивим контентом.


Більше корисного у нас на сторінці тут www.facebook.com/divergentwoman/
Автор: прес-служба ГО Інша Жінка
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНША ЖІНКА»

Інша жінка

Ми - громадська організація «Інша Жінка», що була народжена задля того, аби популяризувати сучасну освіту та доступ до неї в межах України та за її кордонами. Інший вектор нашої діяльності - це досягнення гендерної рівності, в тому числі і за допомогою просвітницько-освітніх проектів.

Як ми будемо досягати поставлених цілей та в який спосіб, чому вам варто бути з нами та які переваги ви отримаєте, хто вона - інша жінка - про це ми обов`язково розкажемо пізніше.

А зараз дозвольте вас ще раз привітати у нас на сторінці та побажати нам спільних перемог! Все тільки починається! У нас зовсім скоро буде цікавий та інформативний сайт, а зараз долучитися до нашої ініціативи можна у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм за посиланням:

https://www.facebook.com/divergentwoman/

З повагою,

Голова

ГО «Інша Жінка» Юлія ЦибульськаВверх