Медики про ступінь відповідальності батьків за здоров’я і життя дітей

3.06.2005, 11:06 Просмотров: 1 209
Олександр Ватульов, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні:
“Майже всі випадки, що призводять до реанімації внаслідок отруєння дітей медикаментозними засобами, лаками, кислотами, лугом, я вважаю наслідком недбалого ставлення дорослих, які залишають ці речовини в доступних для дітей місцях. Хочу застерегти від використання розрекламованих жарознижуючих препаратів і передозування їх. За останні три роки в місті два випадки летального кінця дітей внаслідок отруєння парацетамолом. Це недбалість чи безграмотність батьків? Мені важко визначити.

Олександр Ватульов, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні:
“Майже всі випадки, що призводять до реанімації внаслідок отруєння дітей медикаментозними засобами, лаками, кислотами, лугом, я вважаю наслідком недбалого ставлення дорослих, які залишають ці речовини в доступних для дітей місцях. Хочу застерегти від використання розрекламованих жарознижуючих препаратів і передозування їх. За останні три роки в місті два випадки летального кінця дітей внаслідок отруєння парацетамолом. Це недбалість чи безграмотність батьків? Мені важко визначити. Буквально нещодавно ми ледве умовили матір лікувати дитину віком рік і два місяці з важкою формою пневмонії. І такі випадки не рідкість. Батьки пишуть розписки про відмову від лікування дітей. Останнім часом це стало модним. Батьки беруть відповідальність на себе, але це – не на користь дітей”.

Юрій Попенко, головний лікар дитячої лікарні:
“Я вважаю, державі потрібні закони, які передбачили б більш жорстку відповідальність батьків за життя та здоров’я дітей. На даний час батьки забирають дітей, недолікувавши, і медики не мають юридичного права цьому перешкодити. Ми можемо лише пояснювати і умовляти. Витрачаємо на це дорогоцінний час і зусилля. Недбалість батьків призводить до інвалідності дітей, перехід хвороб у хронічну форму або й до летального кінця. Вважаю, що недбалість – це теж жорстоке ставлення до дитини, як і випадки з насесенням фізичних ушкоджень”. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:Вверх