Супермаркети порожніють

12.03.2009, 19:16 Просмотров: 792
Покупців стає менше, асортимент зменшується, а приміщення зачиняються або здаються в оренду. Однак ціни на товари збираються повзти вверх..
Перші ластівки: «Фокстрот» у Центральному ринку вже закрився

Таблички із написом «Оренда» все частіше зустрічаються на будівлях міських магазинів. Бізнесмени не витримують кризи і змушені закривати свій бізнес. Це стосується не лише дрібних підприємців, але й великих супермаркетів. Так, мережа супермаркетів «Фокстрот» була змушена зачинити два своїх магазини – на Молодіжному та на Центральному ринку.

– Купівельна спроможність впала у два-три рази, – пояснює директор регіонального представництва мережі супермаркетів«Фокстрот» Юрій Шаповалов. – На мою думку, зараз мережам взагалі достатньо мати у місті по одному такому об’єкту.

Кременчужани ж кажуть: зменшується не лише кількість магазинів, але й асортимент товарів:

– Мешкаю на Молодіжному, тож і покупки роблю у супермаркеті, що поруч із домом, – ділиться із нами кременчужанка Лариса Анатоліївна. – Раніше там було усе. А тепер зайшла – немає того дорогого туалетного паперу, який я зазвичай купую. Пошукала солодощів – зефір зник, асортимент цукерок маленький, а брати їх взагалі якось боязко: хтозна скільки вони там пролежали. А на 8 Березня хотіла там купити своїй донці якийсь подарунковий набір із шампунем, бальзамом…Так і вибрати ж ні з чого! Тож тепер покупки роблю у невеличкому магазині – там, принаймні, вибір ще є.

– Та ці супермаркети взагалі пусті стоять, особливо велетні! – приєднується до неї сусідка. – Порожньо. Краще б ковзанку усередині зробили, і то люди б туди пішли.

Начальник відділу торгівлі міськвиконкому Людмила Жорняк каже, що дійсно-таки асортимент зменшується:

– Ми вже спостерігаємо зменшення кількості деяких імпортних товарів, це стосується як продовольчих продуктів, так і побутової техніки. Переважно стає менше дорогого товару, адже він розходиться погано, підприємці не закуповують його, бо бояться не продати.

Ціни на товари виростуть

Із березня розтаможування імпортних товарів зросте на 13%. Відповідно, очікується, що і ціни на ці товари також збільшаться:

– Звичайно ж, це призведе до подорожчання імпортних товарів, можливо, до зменшення їхньої кількості, – каже пані Жорняк.

– Протягом півтора-двох місяців ціни на імпортні товари зростуть. Зараз у магазинах ще багато товарів старого завозу, – вважає пан Шаповалов.

Продавці очікують, що черезце певний прошарок населення зачекає із придбанням нових більш-менш цінних товарів. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх