Продаж горілки у нічний час збираються заборонити. Міліція – проти

29.05.2010, 17:01 Просмотров: 2 076
У Кременчуці збираються повернутись до часів Горбачова і запровадити мало не сухий закон. Зараз розглядається місцевий закон, за яким слабоалкоголка, пиво та цигарки можуть зникнути із кіосків..

Поки що це лише проект, однак і  посадовці, і  кременчужани «підливають» масло у вогонь, підкидаючи  все  нові  пропозиції. Найрадикальнішу з них озвучив мер Микола  Глухов. Він пропонує після 22-ї години заборонити у Кременчуці продаж горілки. 

– Треба з цим боротися всім разом. Хіба це нова ініціатива? За радянських часів горілку продавали з 11-ої години ранку і до вечора. Такі закони діють і в інших країнах. Ось ми  були  в  Англії,  зайшли  в кафе. Попросили пиво. Нам сказали, що продаж дозволений тільки з дев’ятої години ранку і нам пиво не продали, – розповів мер.

З  цією  пропозицією  не згодні в міському управлінні міліції. Керівник міської міліції Анатолії Кононенко,  який виступає  за  обмеження  продажу  спиртного  каже, що  це потрібно робити розумно і не рубати з плеча.

– Обмежувати слід, але якщо продаж повністю заборонити вночі, то знову з’являться ті, хто буде торгувати підпільно. Вони  вдень куплять, а вночі втридорога продадуть. Той, хто захоче придбати, знайде де це зробити, – пояснює свою позицію Анатолій Кононенко і запевняє, що міліція подасть свої міркування  з  цього  приводу  до мерії.

Від  кременчужан  пропозицій  поки що небагато,  не дивлячись на  те, що обговорення проекту місцевого закону триває вже більше місяця. Зокрема, мешканці пропонують боротися «із зеленим змієм», насамперед, у кафе, що працюють у гуртожитках.

Кіоскери – проти

А от власники кіосків, звичайно  ж,  проти  таких  нововведень. Ще б пак, це суттєво відіб’ється на їхньому бізнесі.

–  Лист  підписали  близько трьох  десятків  підприємців  – власників кіосків та оптових реа-лізаторів пива. Вони виступають проти  заборони  на  реалізацію пива в кіосках. В іншому випадку кажуть, їхня діяльність буде збит-ковою.  Також  вони  виступають проти того, аби пиво заборонили продавати в комп’ютерних та Інтернет-клубах, – каже начальник управління розвитку торгівлі  та  підприємництва Людмила Жорняк.

Великий екран знов покаже нам

Місцевий закон щодо обмеження продажу  спритного  та цигарок  настільки  резонансний,  що  його  обговорення будуть  проводити  в  он-лайн режимі.  Кременчужани,  що захочуть висловити свою думку,  зможуть  це  зробити  31 травня о 15-й годині на площі Незалежності.  Там  працюватиме великий екран. Завдяки йому,  думки  кременчужан почують у мерії, де у цей час засідатиме робоча група. 

– Люди можуть висловлювати свої думки з площі, а в залі їх пропозиції слухатимуть і розглядатимуть, – каже віце-мер Олександр Биков. Він додає, після обговорен-ня відбудеться ще кілька засі-дань робочої групи і документ винесуть на розгляд депутатів. Імовірно це станеться у липні. 

За розпиття у пакеті – подвійний штраф

Штрафувати можуть не тільки за вживання алкоголю в громадському місці (штраф за це 50-85 грн, за повторне порушення – 119 грн), а й за приховування правопорушення (до 102 грн), – говорить в інтерв’ю «Газеті по-київськи» співробітник прес-служби столичної міліції Володимир Дмитренко.

За його словами поки за це мало штрафують, адже основна функція міліції в цьому питанні  – профілактична. Видання нагадує, що український Кодекс про адмінпорушення дозволяє міліціонерові перевіряти особисті речі, щоб присікти порушення, коли інші методи впливу не допомагають. І це не буде розцінюватися як невиправдане втручання в особисте життя. Газета також звертає увагу на той факт, що на незнанні закону українцями хтось дуже добре продовжує заробляти. Десятки компаній пропонують підприємцям оптові закупівлі паперових пакетів. Наприклад, фірма «ПівПакет» продає «універсальні паперові пакети для пива та інших спиртних напоїв». Ціна 9-15 копійок за штуку. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх