На ринку квітів більше, ніж у лісі

14.03.2008, 15:00 Просмотров: 1 621
Напередодні Міжнародного жіночого дня місцеві активісти провели акцію на квітковому ринку..
Першоцвіти – рідкісні квіти, деякі з них занесені до Червоної книги.
Фото: Дмитрий Бабец

Вони закликали покупців не купувати першоцвіти, частина яких занесена до Червоної книги. Однак покупці закликів так і не почули.

7 березня. 16 година. Квітковий ринок на Першотравневій розрісся до небувалих  розмірів. Торговки вишикувалися уздовж вулиці у два ряди. Усе завалено весняними квітами: пролісками, крокусами, нарцисами…У середині ринку яблуку ніде впасти – натовп чоловіків вештається туди-сюди, вишукуючи найліпші букетики  для своїх коханих. Серед люду з’являється купка молоденьких дівчат із плакатами «Ми  не купуємо першоцвіти!». Дівчата «пролітають» повз квіткові ряди, а продавці продовжують обговорювати диваків.

– Покажіть, що там написано, нам не видно! Навіщо ви це робите? І який даун записав весняні квіти до Червоної книги? Ви підіть у ліс та й подивіться! Та повно там тих пролісків! Може, колись і були з цим проблеми, тоді їх і занесли до Червоної книги. Але зараз їх повно, то навіщо ж забороняти продаж? – лунають крики продавців.

– Та як же  це –  весняними квітами не торгувати?! Вони зараз розходяться краще, ніж троянди. Троянди ж трохи постояли і зів’яли, а ці можуть довгенько стояти, – каже продавець Микола.

І хоча дівчата з плакатами вперто демонстрували покупцям квітів свою позицію, бажаючих придбати коханій свіжу весняну квітку не поменшало.

– Це перша акція, яку ми проводимо, – розповідає організатор заходу Світлана Пищита. – Ми виставили наших людей на п’яти точках. Вони розповідають людям, що не можна купувати першоцвіти. Але цього року, звичайно ж, акція не дасть стовідсоткового результату. Та ми плануємо і надалі продовжувати цю справу.  

Коментар
Проліски до нас везуть із Криму

– Із першоцвітів до Червоної книги занесені крокус сітчастий та бран душка, – розповідає заступник директора регіонального парку «Кременчуцькі плавні» Надія Гальченко. – Ці рослини у нас дуже рідко зустрічаються. Крокус у незначній кількості можна знайти у північній частині Кременчуцького району. Проліски ж занесені до регіонального списку рослин, що охороняються на території області. У нас вони ростуть у районі Кам’яних Потоків та Чикалівки, зустрічаються також у Світловодських лісах. Не можна сказати, що їх дуже багато. Коли ці квіти зрізають на продаж – це, звичайно, зменшує їх кількість. Білі проліски, якими торгують у нас, взагалі не ростуть на території області. Найближчі місця, де вони є,  – гирло Ворскли та  Черкаська область. Проліски, які ми купуємо, везуть, переважно, з Криму, адже їх навіть продають разом із плющем, що росте лише у Криму.

У рейд на квіитковий ринок вийшли і правоохоронці. 5 березня, разом із екологічною інспекцією, вони склали адмінпротоколи на двох продавців, що торгували пролісками. Втім, торговцям за зірвані квіти загрожує не таке вже й значне покарання:  суд може присудити їм штраф у розмірі від 17  до 85 гривень. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх