Астрономія на тротуарі

9.04.2009, 00:27 Просмотров: 1 192
Кременчужани змогли безкоштовно подивитися на Луну та Сатурн через телескоп..
Кременчужани Станіслав Наумов (дивиться у телескоп) та Віталій Крамар вперше побачили Місяць зблизька і були у захваті. Вони радять вуличним астрономам частіше виставляти телескопи для огляду зірок.

– Ого, яка черга! Де саме можна побачити привіт з Місяця? А за це кошти треба платити? – саме такі запитання найчастіше лунали на причалі річкового вокзалу після 20-ої години 5 квітня. У цей вечір двоє кременчужан – власники телескопів – винесли свої інструменти і пропонували всім бажаючим подивитися на небо. У Кременчуці цей захід проходив вперше. Він зібрав чергу охочих подивитися на планети та зірки.

Як розповів журналістам ініціатор заходу Олексій Щегельський, в ці дні в країнах СНД проходять вечори тротуарної астрономії, яка зародилася в США в 1968. У її витоків стояв Джон Добсон – один із найзнаменитіших будівників телескопів. Наразі в СНД такі вечори тротуарної астрономії влаштовують напередодні Дня космонавтики – 12 квітня.

– Я придбав свій телескоп півтора роки тому за 400 доларів, а зараз він коштує більше 500. За його допомогою я часто спостерігаю за небом, кометами. Це мене вражає та дає натхнення. Можна побачити, як зірки закривають астероїди. Ось зараз люди дивляться на Місяць. Сьогодні фаза Місяця 0,83, тобто 83% його сторони освітлено Сонцем. Я думаю, що всі побачать кратер Коперніка та інші, а потім можна порівняти це із картою Місяця. До речі, відстань від Землі до Місяця 373 тисячі кілометрів, але через телескоп ми все гарно бачимо, – розповідає пан Щегельський.

Після того, як більшість бажаючих подивилася на Місяць, любителі-астрономи налаштували один із телескопів на Сатурн.

– О, там прямо кільця Сатурна можна побачити. Це просто неймовірно! – каже студент Стас Наумов, відходячи від телескопа. – Раніше я такого ніде не бачив. А яка відстань від Землі до Сатурна?

– До Сатурна 1 мільярд 200 мільйонів кілометрів, – каже Олексій Щегельський.

– А часто ви будете влаштовувати такі покази? – цікавиться стиліст-перукар Віталій Крамар.

– Сьогодні це зроблено вперше. Якщо людям сподобається, то ми можемо влаштувати покази ще у наступному році, а то й раніше, – відповідає пан Олексій.

Він також розповів, що мріє відкрити нову зірку чи комету і назвати її на свою честь. А от купувати ділянки на Місяці або інших планетах не збирається – каже, що їх продаж незаконний і заборонений Міжнародним астрономічним Союзом. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх