Кобу видворили з України

23.04.2009, 17:58 Просмотров: 1 753
Відому у кримінальних колах Кременчука людину на прізвисько Коба днями видворили на Батьківщину до Грузії. Однак і звідти він мститься правоохоронцям..

31-річного громадянина Грузії, що має в кримінальних колах прізвисько Коба і вважається кандидатом на звання «крадій у законі», днями, за рішенням Полтавського окружного адміністративного суду, видворили з території України. Цьому сприяла робота правоохоронців із зібрання доказів його причетності до здійснення правопорушень. Виявилося, що Коба час від часу «спливав» у зведеннях правоохоронців. Так, ще в 2001 році він був засуджений в Чернівцях до трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією майна за скоєння злочину проти здоров‘я неповнолітнього. Покарання відбував у Чернівецькому СІЗО.

Потім він давав знати про себе й у Кременчуці.

Як вже писали міські газети у 2007 році, тоді, 19 квітня, патруль правоохоронців з двох міліціонерів та одного козака у районі залізничного вокзалу Кременчука зацікавився підозрілою компанією. Близько 17.00, коли п’ятеро чоловіків у «Жигулях» під’їхали до колонки на АЗС, що навпроти вокзалу, правоохоронці перекрили дорогу автомобілю і попрохали вийти. Подробиці затримання не повідомлялися, але відомо, що двоє з підозрюваних чекали на міліцейське підкріплення у наручниках. Під час затримання в одного з чоловіків було вилучено пістолет «ТТ» 1937 року з шістьма набоями, яким він не встиг, якщо й хотів, скористатися. Також було вилучено декілька ножів та 500 євро. Сьогодні в міліції кажуть, що тоді затриманих лише оштрафували і не вдаються до коментарів, хоча ст. 263 Кримінального кодексу за незаконне носіння чи зберігання вогнепальної зброї людина карається позбавленням волі на строк від двох до п‘яти років.

– Ми тоді так і не встановили, чий то був пістолет. Відтак затриманого оштрафували на 1000 грн, – заявило джерело в міськуправлінні міліції.

За порушення громадського порядку він знову таки підданий адмінарешту і в 2008 році. В міліції кажуть, що Коба час від часу то з’являвся, то зникав з Кременчука. Останній раз він прибув в Україну в лютому 2009 року з Молдови.

Третього квітня він був затриманий правоохоронцями «шостого» відділу в районі мосту через Дніпро в автомобілі «ВАЗ». При затриманні чинив опір правоохоронцям, за що був притягнутий до адмінвідповідальності і Крюковським судом на нього накладено 5 діб адмінарешту.

– Його затримали за підозрою у здійсненні крадіжок та розбоїв, – сказав на прес-конференції начальник слідчої частини міськуправління міліції Юрій Лаврик.

В прес-службі міліції повідомили, що після затримання керівництво міськуправління ухвалило рішення про його видворення за межі України відразу після відбуття адмінпокарання. Однак Коба отримувати рішення міськуправління про видворення його за межі України відмовився, тому воно було оголошено йому в присутності свідків. Пізніше правоохоронці звернулися до Полтавського окружного адмінсуду з проханням примусово видворити Кобу за межі України.

Як розповіла «Телеграфу» начальник ВГІРФО міськуправління міліції Тетяна Печериця, в ході суду Коба позов не визнав і просив суд дати можливість добровільно поїхати з України. При цьому він покладався на допомогу родичів при організації його виїзду та придбання квитка.

– Однак у суду це твердження викликало сумнів, зважаючи на його попередні заяви, де він казав, що рішення міськуправлівння про видворення виконувати не буде. Крім того суд встановив, що добровільне залишення території України неможливе, оскільки у нього не було закордонного паспорта – він його втратив. До того ж, в тому паспорті немає відмітки про продовження терміну перебування в Україні, що дозволило б йому безперешкодно залишити країну.

– Враховуючи ці обставини суд постановив Кобу затримати, примусово видворити з України та заборонити йому в’їзд до нашої країни терміном на 5 років, – сказано в постанові суду, що зачитує пані Печериця.

Однак навіть з Грузії він знає як «насолити» кременчуцьким правоохоронцям. За даними з міліції, співробітникам, які вели справу Коби, постійно дзвонять з телефонів-автоматів із погрозами, а одному з них навіть розтрощили в машині стекла.

За нелегальних гостей відповідатимуть господарі

З 6 по 15 квітня в Україні проводилася загальнодержавна операція «Мігрант». У ході операції правоохоронці намагалися розкрити і припинити злочини, що вчиняють іноземці. На обліку у відділі ВГІРФО Кременчуцького міськуправління міліції перебуває 1186 іноземних громадян. З них постійно проживають у місті 880, прибули у приватних справах – 306.

У ході операції паспортними підрозділами в Кременчуці виявлено15 правопорушників-іноземців, 5 нелегальних мігрантів, скорочено термін перебування в Україні 5-м іноземцям.

– Відпрацювання ще раз показало, що людям уважно треба ставитися до іноземців, а в разі виникнення питань звертатися у відповідні служби. Тим паче зараз внесено зміни до діючого законодавства, а саме: невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства у приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації тягне за собою попередження або накладення штрафу від 340 до 680 грн.

Стаття 206 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за надання громадянами іноземцям та особам без громадянства житла, транспортних засобів, сприяння їх незаконній реєстрації, оформленню документів на проживання та навчання, прийняття на роботу тягнуть за собою накладення штрафу від 1020 до 1700 грн, – повідомила «Телеграфу» начальник міського відділу громадянства, імміграції, реєстрації фізичних осіб Тетяна Печериця.

Мешканців Кременчука просять звертатися до відділу ГІРФО за тел. 2-05-12 чи 2-45-93, аби отримати всю інформацію, що стосується роботи відділу, і зокрема роботи з іноземцями. 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх