Ігри скінчились

14.05.2009, 09:35 Просмотров: 2 395
Із ігровими автоматами більше «не граються»: розважальні заклади закрили на місяць..
Ігрові заклади зачинені на місяць

Зараз їх перевіряють на безпеку: держслужбовці потрапили лише до 13-ти закладів з 85-ти, бо всі інші – зачинені. Після місячного мораторію «одноруких бандитів» можуть прибрати з житлових будинків або взагалі переселити за межу міста.

Для ігроманів настали важкі дні – всі ігорні заклади зачинені. Це сталось через трагедію у Дніпропетровську, де вщент вигорів гральний клуб і загинуло 9 чоловік. Вони не змогли залишити приміщення – запасний вихід був заблокований, вікна теж. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко припустила, що ледь не всі гральні холи в Україні працюють з порушеннями правил пожежної безпеки. Вона наказала на місяць призупинити ліцензії всіх ігрових закладів. Тож гральні холи тепер не працюють, власники «ігрового бізнесу» та їхні працівники у збитках, а шанувальники «одноруких бандитів» бідкаються, що ніде пограти:

– Не можу сказати, що я прямо такий вже ігроман, але інколи туди заходив. А як все закрили, то у комп’ютерні клуби став ходити, там граю. Або до приятеля ходжу додому, у нього комп є. Звісно, це інше, грошей не виграєш, але також іграшка. Якщо автомати зовсім закриють або перевезуть кудись далеко, що й не дістанешся, буде прикро, – каже кременчужанин Денис.

Хочеш як краще, виходить як завжди…

У Кременчуці, як і в інших містах України, відповідно до урядового розпорядження розпочали перевірку ігрових закладів на безпечність. Комісії, до яких увійшло декілька відомств, вийшли в рейд вже 8 травня. Результати маловтішні: виявилось, що указівка Тимошенко зачинити заклади на місяць на руку власникам ігрових холів. Бо ті, хто приїжджав до цих закладів аби їх перевірити, в основному «цілували замок» – двері зачинені, табличка «Не працює». Підстав вдиратися силою не було, тож комісії поїхали ні з чим. У Кременчуці більше 80-ти закладів, з них «попали під роздачу» лише 13, що не поквапились і не закрились вчасно. І в цих 13-ти установах пожежні знайшли 61(!) порушення. Серед них і те, через що загинули люди у Дніпропетровську – гральні автомати стоять близько один до одного, нормативна відстань не витримується, зазначає начальник кременчуцьких МНСників Олег Горбенко. Також не було пожежної сигналізації, вогнегасників, а в одному клубі повністю заборонили використовувати ділянку електромережі. Скільки ж порушень у тих інших 70-ти закладах Кременчука, потрапити до яких не змогли, залишається тільки гадати.

– Колись же вони відкриються, ми їх перевіримо, – каже Олег Горбенко. – Будемо періодично навідуватись до цих закладів.
Також у ігрових закладах, які не встигли вчасно зачинитись, знайшли й інші порушення: два нелегальні автомати, неправильні розрахунки через касовий апарат (штраф виписали на 5 тисяч гривень), санітарні порушення. Крім того правоохоронці виявили, що у деяких підприємств не було ліцензій або інших документів, що дозволяли займатися підприємницькою діяльністю.

Далі у місті проводитимуть інвентаризацію гральних закладів. А потім на місцевому рівні (звісно, якщо уряд не прийме своє рішення, скажімо, про винесення гральних закладів за межі міст) визначать, що надалі робити з «однорукими бандитами». Як зазначає віце-мер Олександр Биков, зараз виконком збирає пропозиції, серед них вже є «виселення» ігрових закладів з житлових будинків. Громадяни можуть подавати до мерії свої пропозиції з цього приводу. Потім буде підготовлене та винесене на розгляд сесії міськради відповідне рішення. Його винесуть незалежно від того, чи прийме Верховна Рада новий Закон щодо впорядкування грального бізнесу, чи ні, каже пан Биков.

Гральний мітинг

12 травня перед будівлями Верховної Ради і Кабінету міністрів із мітингами виступили представники грального бізнесу. Вони прийняли відкритий лист до депутатів. У ньому зазначено, що нещодавні трагічні події в Дніпропетровську спричинили політичні спекуляції, в результаті яких без роботи можуть залишитися 200 тисяч зайнятих у галузі осіб. У листі пишуть, що ігровий бізнес хочуть знищити, почалися масові перевірки гральних закладів з боку всіх контролюючих органів. Метою цих перевірок, за словами працівників грального бізнесу, «є тільки одне – за будь-яку ціну, не дивлячись на наявність дозвільних документів, припинити діяльність гральних закладів». Протест мітингувальників, схоже, не почули – влада до них так і не вийшла. 
Автор: yaremko
Теги: автомати
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх