У сквері Жовтневому заспіває фонтан

15.05.2010, 08:46 Просмотров: 2 074
Із прийняттям бюджету, у Кременчуці визначаться, що цього року будуватимуть та ремонтуватимуть у місті. Втім, головні об’єкти, на які підуть кошти, вже названі..

Гроші виділять на реконструкцію у сквері «Жовтневий», на нове приміщення онкодиспансеру та будівництво дитсадка-школи.Цього року знову почнуться роботи у сквері «Жовтневий», що біля «Зебри». Позаминулого року там поклали дуже «зручну» для жіночих туфель бруківку.

Цього ж року візьмуться за реконструкцію фонтану. Очікується, що на це піде 400 тисяч гривень.

– Ми подумали, що на ці кошти велику дорогу у сквері не прокладеш, тому взяли об’єкт, який дуже важливий для відпочинку кременчужан, – пояснив мер Микола Глухов.

За проектом, розробленим ще у 2008 році, фонтан має бути «співочим» та з підсвіткою. Також він  має змінити свій вигляд, та стати каскадним. Щоправда, чи вистачить коштів, аби виконати все, що заплановано проектом, не зрозуміло. Це, як і дата початку реконструкції, з’ясується лише після ухвалення бюджету міста.

 

Підкинуть коштів і на будівництво дитсадка-школи у районі вул. Радянської Армії. На неї цього року виділять трохи більше двох мільйонів гривень. Вочевидь, вона таки стала довгобудом – її теж почали зводити у 2008 році і планували здати до вересня цього року. Однак, знов таки, через кризу роботи йшли повільно, а минулого року взагалі припинились. Усього ж на школу потрібно майже 20 мільйонів гривень, тож, якщо даватимуть по два, будівництво розтягнеться, щонайменше, на 10 років. На підтримку згори у цьому питанні зараз розраховувати не доводиться:

– Держава не передбачила кошти на підтримку соцпрограм по регіону, – пояснює мер міста. 

Поміж тим, не видно й обіцяної допомоги від Президента Януковича. Адже під час передвиборчої кампаній він підписав з Кременчуком договір, за яким мав виділити кошти на будівництво школи.

 А от приміщення колишнього військового шпиталю, куди збираються переселити онкодиспансер, навряд чи буде у цьому році відремонтовано. Гроші є на розробку робочого проекту реконструкції – на це передбачається 350 тисяч гривень. Самостійно Кременчук ремонт не здолає, на це потрібен не один десяток мільйонів, а з обласного бюджету коштів цього року – зась! Тож ще, принаймні, рік у екс-шпиталі, де господарює занепад та розруха, все залишиться без змін. Через це страждатиме й онкодиспансер, який розташований у напіврозваленому приміщенні при першій міськлікарні і ніяк звідти не переїде.

Поміж тим, кременчужани починають побоюватись, що тишею на «ремонтному фронті» скористаються бізнесмени, які спробують «прихватизувати» будівлю екс-шпиталю. Перший віце-губернатор Полтавщини Володимир Онищенко заспокоює – це заборонено розпорядженням Кабміну, яким шпиталь передано з власності Міноборони на баланс міста.

Дійдуть руки і до багатостраждального краєзнавчого музею. Його розібраний фасад вже два роки псує вигляд центру міста. У економічно вдалому 2008 році там розпочали реконструкцію вартістю близько шести мільйонів гривень, однак через кризу грошей не вистачало навіть на те, щоб упродовж двох років залатати дірки, що «сяють» замість вікон. Нарешті, будівлі перепаде 500 тисяч гривень на ремонт фасаду. Розпочати роботи планують вже влітку, а завершити – до початку опалювального сезону, каже віце-мер Василь Хоменко

Не дивлячись на кризу, у Кременчуці будуватимуть стелу вартістю у мільйон гривень. Її зараз зводять у парку Миру. Вона потрібна для того, щоб почепити на неї Гонг Миру – велику металеву тарілку, – який у знак дружби дарує нам Індонезія. Доволі дивна розтрата коштів під час кризи. Але у мерії лише розводять руками, мовляв, домовленості ведуться давно, Гонг вже везуть до нас, тож відмовляти у останню мить якось незручно… 

P.S. Всі ці плани можуть так і залишитися на папері. Адже якщо міський бюджет буде наповнюватися погано, і кременчужанам не вистачатиме на зарплату, всі надходження спрямовуватимуть туди. А немає коштів – немає й будівництва. 
Автор: editor
Теги: фонтан
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх