Храм “соватимуть” по площі

28.07.2005, 15:07 Просмотров: 951
Питання побудови багатоповерхівки біля площі Перемоги розглядатиметься на наступній сесії міськради. Цього вівторка депутати не затвердили організації “Житлоінвест” місце розташування цього об’єкту і відповідно – проектування. Цьому передувало довготривале обговорення..

Серед прибічників відстрочити будівництво багатоповерхівки був депутат Стасюк та протоієрей Свято-Миколаївського собору (української православної церкви київського патріархату) отець Володимир. Вони аргументували свою точку зору тим, що домінантою площі має бути Свято-Успенський собор, зведений у центрі площі ще 1816 року і зруйнований у минулому столітті. Їхні опоненти вказували, що за планом розвитку міста архітектурний ансамбль головної площі міста передбачалося доповнити так званими вежами-близнюками, отож слід його дотримуватися. Вони пропонують поставити храм на центральній алеї парку.
Міський голова Микола Глухов доручив своєму заступнику з будівництва Сергію Бутку зайнятися макетом, щоб можна було, за словами мера, “посовати” його по площі та знайти найкраще місце. Як стало відомо, одразу після сесії Сергій Бутко провів робочу нараду з головним архітектором міста Вікторем Трушем, на якій вирішили, що той хто будуватиме, той і робитиме макет церкви.
Мер поставив питання і про те, кому буде належати ця святиня. Адже зруйнований храм належав московському патріархату, і дивно, що його відновлення ініціює київський патріархат.
Настоятель Свято-Покровської церкви (московського патріархату) у Кам’яних Потоках протоієрей Сергій Панчук каже, що власноруч збирав численні підписи та дозволи на будівництво Свято-Успенського собору. Один із музеїв Італії в 1998 році передав Кременчуку фотографії споруди. По них “Міськбудпроект” зробив ескіз, прив’язку до місцевості. За словами отця Сергія є навіть дозвіл міськвиконкому на будівництво. Але, за словами єпископа полтавського і Кременчуцького Української православної церкви московського патріархату Філіпа влада сьогодні прихильна більше все ж до київського патріархату і, кажуть, що прем’єр особисто має наміри сприяти у побудові храму.
Цікаво, якщо затвердять і багатоповерхівки, і церкву, і ще й залишать пам’ятник Леніну, на що стане схожою одна з найпросторіших площ Європи? У Києві вже поекспериментували... 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх