Німці таки йдуть на наш смітник

18.06.2009, 09:15 Просмотров: 873
Кременчук стане першим містом в Україні, де реалізовується довгостроковий екологічний проект на кошти інвестора.

17 червня у Києві мер Микола Глухов підписав фінансовий договір із німецьким національним банком KFW. Йдеться про пробне буріння свердловин на міському звалищі, що на Деївці. Мета – дізнатися, скільки біогазу (метану) можна буде звідти добути. Роботи проводитиме німецька компанія «ХААЗЕ Енергітехнік», яка виграла міжнародний тендер.

Наступним етапом стане санація звалища. А саме: біогаз планується спалювати і використовувати для виробництва електроенергії. При цьому він перетворюється на вуглекислий газ, який є менш шкідливим парниковим газом – це вже екологічний ефект. Санація передбачає і зниження забруднення шкідливими речовинами ґрунтових і поверхневих вод – за рахунок дренажу.

Заключний етап – будівництво сміттєпереробного заводу.

Нагадаємо, домовленість із федеральним урядом Німеччини про надання гранту через банк KFW була досягнута ще у березні. Йшлося про 750 тисяч євро на перший етап робіт. Як підкреслював віце-мер Микола Порицький, місто не вкладе жодної копійки з бюджету у реалізацію проекту. Він здійснюється у рамках німецької інвестиційної «Програми із захисту навколишнього середовища у комунальному секторі» в Україні. Окрім Кременчука, до участі відібране також місто Чернівці – там реалізується проект із вдосконалення водопостачання. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх