Кременчук рятується від потопу на вулицях

23.02.2010, 15:30 Просмотров: 930
Ситуація офіційно визнана надзвичайною.
І навіть вулиця Леніна тоне
Фото: Дмитрий Бабец

Спочатку кременчужани падали на слизьких вулицях, тепер – «тонуть». У потенційній зоні підтоплення майже третина території міста. Щодня у виконкомі збирають штаб, де обговорюють, які вулиці рятувати в першу чергу.

У місті вже є перші жертви танення великого снігу. Минулої неділі тонула приватна оселя на вулиці Кузнєцова, 13, що в Крюкові. Як свідчать очевидці, вода дісталася хати. Відкачували її всю ніч силами спеціалізованого загону аварійно-рятувальної частини (СВАРЧ).

– Цей приватний будинок знаходиться десь на метр нижче, ніж усі інші, розташовані на цій же вулиці. І тому вся вода почала стікати на подвір’я, – розповідає Валентин Шафорост, командир СВАРЧ.

Управління МНС склало список районів і вулиць, де можливе підтоплення, якщо сніг різко почне танути. Це Лашки, Чередники та 2-й Занасип. Центр міста (вулиця Першотравнева, бульвар Пушкіна та інші вулиці), а також район першого Занасипу, Ревівки, Щемилівки, а на правобережжі – центральна частина Крюкова. Загальна площа підтоплених ґрунтовими водами територій  у Кременчуці сягає 2,8 тис гектарів – майже третина міста. А це означає, що танення снігу та дощі можуть перетворити вулиці на річки. Власне, на початку тижня ми це вже спостерігали. Особливо активно кременчужани черпали чоботами воду на периферійних вулицях. Але, навіть у центрі, ледь звернувши з вулиці Леніна, скажімо, на вулицю Квартальну або на Карла Маркса, вже підмочиш ноги.

Цифра

591 будинок у Кременчуці (приватний сектор) може бути підтоплений, із них 498 – в Крюківському районі, 133 – в Автозаводському. У будинках, що в зоні підтоплення, мешкає 2813 чоловік.

22 січня у міськвиконкомі відбулося засідання штабу, де вирішували, які вулиці в першу чергу «пробивати» технікою від талого снігу та льодяної кірки. Юрій Пастух, керівник міського управління з надзвичайних ситуацій, підкреслив, що, враховуючи кількість опадів, що випали з 5 по 12 лютого, Полтавська облдержадміністрація визнала ситуацію в регіоні надзвичайною.

– Це дає нам підстави вжити всі заходи і максимально задіяти кошти, щоб уникнути підтоплення, – зазначив пан Пастух.  
А саме: сніг таки вивозять з міських вулиць. Щоправда, йдеться лише поки що про центр міста. А от чистити вирішили й периферію: йшлося про низку вулиць у тих районах, де можливе підтоплення. Віце-мер Микола Порицький звернув увагу на під’їзди та підходи до шкіл і кінцеві зупинки маршрутних таксі та насварив управляючі компанії за снігове «місиво» у дворах будинків.

– Двори майже не чистяться! І нарікання з боку мешканців – правильні, – наголосив він. Комунальники вирішили збиратися щодня, аби координувати свої дії. У першу ж чергу приведуть до ладу зливову каналізацію – адже деякі решітки опинилися під купами нагорнутого снігу. Перекачувальні станції теж перевірили – вони працюють.

Ціна питання

774 тис грн складає резервний фонд для ліквідації надзвичайних ситуацій на перший квартал цього року.
250 тис грн вже використано на боротьбу з наслідками стихії, решта коштів ще є у запасі і може використовуватися.

Потопаючих селитимуть до шкіл

Микола ГЛУХОВ, міський голова:

– Якщо буде серйозне підняття води у Дніпрі та річках (а це може бути 2-2,5 метри), нам не уникнути підтоплення території, бо перекачування води з одного місця в інше мало що дає. Ми вивчаємо питання  імовірного переселення мешканців з місць, які, можливо, будуть підтоплені. Ми знаємо зони підтоплення – це Лашки, деякі райони Крюкова, вулиця Хорольська. Якщо потрібно буде переселяти людей, то виділятимемо кошти з резервного фонду. Відселятимемо у гуртожитки, готелі, школи, дитсадки, звертатимемось до населення,  у кого є вільні квартири, щоб селити людей. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх