«Комендантський час» тепер і в нас

2.07.2009, 09:32 Просмотров: 2 088
Після 22-ї години підлітків, що гулятимуть на вулиці, забиратимуть до міліції..
Міліція шукатиме підлітків у кафе, барах, інтернет-клубах та на вулицях

За дітей -«гуляк» дістанеться і батькам – спочатку їх просто «покартають», а якщо дитина попадеться вдруге, батьків змусять заплатити штраф. Щоправда, невеликий – від 17 до 51 гривні.

У Кременчуці буде введено так звану «комендантську годину» – після 22-ї вечора дітям до 18 років не можна буде самим розгулювати вулицями міста. Таким чином у місті збираються боротися з дитячим пияцтвом та підлітковими «розборками».

– У нас цього тижня був випадок: на День молоді пізно ввечері упіймали двох хлопців років одинадцяти. Вони випили літрову пляшку пива і сп‘яніли, один із них вже навіть лика не в‘язав від випитого на жарі, – наводять приклад міліціонери.

Міліціонери очікують, що проблем із дітьми та підлітками побільшає саме влітку, під час канікул. Тому й вводять «комендантську годину» саме зараз. Аби упіймати порушників на гарячому, міліціонери не лише патрулюватимуть вулицями міста, але й заглядатимуть у бари, дискотеки, комп‘ютерні клуби – там дітей взагалі не має бути о пізній порі. Підлітків, які розважатимуться після 22-ї години, доставлятимуть до райвідділів міліції.

– Якщо за дітьми не прийдуть батьки, доправлятимемо їх до притулків. На самих батьків будемо складати протоколи та накладати штрафи, – пояснив заступник начальника кременчуцької міліції Денис Захарченко. – Спочатку ми маємо попередити батьків про те, що вони не виконують своїх батьківських обов’язків. А при повторному затриманні дитини на батьків накладатимемо штраф у розмірі від 17 до 51 грн.

Батьки, які раніше дозволяли своїм дітям засиджуватись із друзями допізна, почувши про нововведення, обіцяють обмежити свободу своїх чад:

– Так, я відпускаю дитину гуляти десь до 23.00 – 23.30. Вона сидить із друзями у дворі під вікном. Але тепер буду заганяти додому – навіщо мені зайві проблеми?! – ділиться з нами кременчужанин Дмитро.

– Особисто мені мама не дозволяє гуляти допізна, – розповідає 13-річна школярка Юлія. – Вона вимагає, щоб я була вдома до того, як смеркне , бо вважає, що гуляти пізніше у нашому районі небезпечно. Я розумію, бо нещодавно у канаві біля педучилища навіть труп знайшли – бабусі й досі про це говорять. А от мої однокласники, які живуть у центрі, можуть затриматися і погуляти компанією й після 10-ї години. А що, вулиці освітлені, та й людей багато, чого боятися?

Цікаво, що, за українським законодавством, вийти заміж можна вже у 17 років. А от гуляти навіть одруженій пані, якій не має 18-ти, не можна – все одно заберуть і на батьків штраф накладуть:)

А як у них?

За те, щоб діти не гуляли після 22-ї години без батьків, виступає і Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Відповідний законопроект вже узгоджується, незабаром його подадуть на розгляд Верховної Ради. А ще до створення законопроекту комендантську годину хотіли ввести у Києві. Там навіть провели опитування з цього приводу, і 64% опитаних були «за». Планувалося, що дітям 10-14 років не можна буде гуляти після 21.00, а підліткам у віці 14-16 років – після 22.00.

Розглядають законопроект про комендантську годину і в Литві. А ось у Росії, Латвії, Азербайджані та США ці правила вже діють. До речі, у США дитину не можна не те що випускати гуляти ввечері, її навіть вдень не можна залишити саму на вулиці й 10 хвилин. Одразу ж забере поліція, а кілька таких випадків – і позбавлять батьківських прав. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх