Свастику приберуть

11.07.2009, 09:41 Просмотров: 1 048
У вересні, на День міста, у Кременчуці може з’явитися нова симпатична окраса – Гонг Миру..

Це – міжнародний пацифістський проект, ініційований урядом Індонезії та підтриманий Міжнародною співдружністю. У Кременчуці ідею пропагує Асоціація сприяння міжнародному бізнесу. Символічні гонги встановлюються у різних країнах світу як знаки миру та неприйняття ксенофобії і тоталітаризму.

Гонг Миру – ефектна споруда з кольорових металів вагою у 150 кілограмів. На ній зображена і земна куля, і низка кольорових прапорів різних держав, і символи 10 найвпливовіших світових релігій. Через ці символи і виникли проблеми із встановленням Гонга Миру у Кременчуці. Конфлікт спалахнув через зображення свастики, яке використовується буддистами. Віце-мер пан Хоменко розцінив цей символ як недоречний у місті-герої Кременчуці. Посольство Республіки Індонезія із розумінням сприйняло позицію віце-мера. Кременчуцька мерія отримала офіційного листа, у якому уряд Індонезії свідчить, що з поваги до переконань кременчужан, буддійський символ свастики буде видалений та замінений на зображення православного хреста.

Розкішний кольоровий Гонг виготовлятиме індонезійська сторона. Транспортуватиме та монтуватиме – українська. За правилами, Гонг Миру встановлюють лише в одному місті країни. Тож, якщо все обійдеться, він стоятиме в одному-єдиному на всю Україну Кременчуці. Або на площі Перемоги, або у парку Миру. Краще б – на площі. Має ж там, нарешті, з’явитися щось більш сучасне та симпатичне, ніж жалюгідна клумба та вічно живий Ленін. 
Теги: гонг
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх