Мер розповість у Києві про проблеми міського бюджету

17.07.2009, 09:52 Просмотров: 755
19 липня міський голова Микола Глухов візьме участь у засіданні Асоціації міст України (АМУ). Передбачається, що на заході буде прем‘єр Юлія Тимошенко..

Микола Глухов у своєму виступі планує зосередитися на проблемі „куцого” міського бюджету.

– Ми зараз готуємо інформацію для виступу міського голови, - розповіла „Телеграфу” Тетяна Тетьоркіна, начальник бюджетного відділу міськфінуправління. – Головні проблеми – це нестача коштів на енергоносії та відсутність безвідсоткових середньострокових позичок з Держбюджету (ними можна було б „перекривати” дефіцит надходжень до бюджету міста).

Як пояснила пані Тетьоркіна, у бюджет закладалися кошти на енергоносії до їх подорожчання. А воно ж відбулося протягом року. Очікувалося, що різницю компенсує держбюджет. Але зараз це питання не вирішене. Тому наголосити на ньому й планує міський голова.

Постачальники ж компослуг не зважають на проблеми міських бюджетів, вимагають їх оплати. Заради розрахунку бюджетні установи вибирають гроші з бюджету наперед:

– Наприклад, дитяча лікарня використовує свій ліміт уже за жовтень. Тобто до кінця року їм не вистачить асигнувань, якщо у бюджеті не буде додаткових коштів на енергоносії.

Відомо також, що бюджетникам уже затримують зарплату. Платити вчасно дозволили б позички з Держбюджету (їх наприкінці року списують, якщо місцеві бюджети не виконуються). Та поки що держава не хоче позичати містам.

Борги

Зарплата бюджетникам: на 1.06 борг складав 1,3 млн грн; на 1.07 – уже 2,8 млн грн (зростання удвічі)

За енергоносії для бюджетних установ: на 1.06 борг складав 800 тис грн; на 1.07 – 1 млн грн (зараз борг погашений, але гроші з бюджету заклади вибирають наперед, тобто залишаться без коштів уже восени). 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх