Як дорослі «граються у машинки»

13.08.2009, 10:24 Просмотров: 2 124
Дитячі майданчики перетворюють на стоянки для авто.
Дитячий майданчик у 101-му кварталі
Фото: Татьяна Донченко

Дітям стає ніде гратися. Чужі дяді-забудовники зазіхають на двори. А свої батьки та сусіди – на дитячі майданчики. Дорослі ставлять авто упритул до дитячих споруд, бо економлять на платних стоянках. «І куди ж міська влада дивиться, чому все це дозволяє?» – запитують противники таких «парковок».

Стоянки для авто наступають на дитячі майданчики. У минулому номері ми писали про будівництво платної стоянки на Молодіжному, заради якої посунули майданчик. Після виходу цього матеріалу до редакції зателефонував мешканець будинку №2, що у кварталі 101.

– Приїдьте, подивіться на наш двір! Дехто з мешканців ставить свої машини прямо на дитячому майданчику! – обурювався він. – Скоро до того дійдемо, що у квартири до людей будуть машини заїжджати! Вже у місті і по тротуарах їздять, як по дорозі. Зверніть увагу на тротуари на водоканалі. Хіба у місті правил благоустрою нема? І куди ж міська влада дивиться, чому все це дозволяє?

«ТелеграфЪ» побував у дворі будинків №1 та №2 у кварталі 101 і на власні очі переконався, що авто таки стоять упритул до дитячих споруд. Мешканці кажуть, що ближче до ночі навіть невеликий майданчик, де діти ганяють у футбол, перетворюється на стоянку. 
Проте не всі проти такого сусідства.

– Краще б той скаржник говорив, що у дворі практично благоустрою нема! Наші діти тут теж гуляють, ми й самі пісок на майданчик завозили. Але й наші машини тут стоять, бо більше – ніде! – кажуть мешканки цього ж двору Марина та Віка.

У ситуації, що склалася, вони звинувачують сусідній магазин. Зараз тут «кури гриль», а колись була огороджена стоянка для авто. Та років зо два тому міська влада надала дозвіл на будівництво магазину. І його втулили на місці стоянки, незважаючи на бурхливі протести мешканців. Марина та Віка згадують, як «усім миром» зносили паркан, що огороджував будівництво – але не допомогло. 
Проте, як ми побачили, у сусідніх із кварталом 101 будинках на вулиці Щорса авто теж ночують біля пісочниць та дитячих споруд. Точніше того, що від них залишилося. Ситуація – типова.

Коріння ж проблеми у тому, що на сьогодні у Кременчуці немає господарів у дитячих майданчиків. Управляючі компанії, які зараз замість ЖЕПів, за них не відповідають. Нагадаємо, коли влада вводила нові тарифи на утримання будинків (ексвитрати), звідти виключили пункт про ремонт дитячих майданчиків. Мовляв, для того, щоб зменшити оплату, хоча насправді ця послуга була «копійчаною» у тарифі.

– Утримання дитячих майданчиків є послугою на замовлення. Якщо мешканці її оплачують, за це відповідає управляюча компанія, – коментує Олександр Любенко, начальник управління житлово-комунального господарства. – Проблема паркування у дворах та дитмайданчиках дуже складна. Чесно кажучи, я й не знаю, хто і як повинен із цим боротися.

До речі

На платних стоянках приблизно удвічі зменшилася кількість авто – вони «перекочували» у двори. Про це «Телеграфу» повідомив один із власників автостоянки. Місце на добу коштує від 7 гривень на Молодіжному, до 10-15 гривень у центрі. Криза дається взнаки: люди економлять гроші.

Що говорять правила благоустрою

Пункт 10.3 «Правил благоустрою території м.Кременчука...», затверджених сесією міської ради, містить заборону «здійнювати парковку автотранспорту на елементах благоустрою (тротуарах, бордюрах, газонах)». Дитячий майданчик – елемент благоустрою. Але міська влада за виконанням цього пункту «Правил благоустрою...» – не слідкує.

ДАІ пообіцяла розібратися

Олександр Хрестовий, начальник відділу ДАІ з обслуговування м.Кременчук, пообіцяв, що інспектор ДАІ розбереться на місці із ситуацією у дворі будинків №1 та №2 у кварталі 101. Водночас він зауважив, що в‘їзд та парковка заборонені, якщо є про це попереджувальні знаки, а дитячий майданчик благоустроєний та огороджений. А за це вже мають відповідати комунальні служби. Коло замкнулося. 
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх