У дитячій лікарні дві «обновки»: встановили МРТ та запустили пральний комплекс

2.01.2010, 15:39 Переглядів: 4 207
31 грудня у міській дитячій лікарні відкрили діагностичний центр магнітно-резонансної томографії, тож багатьом кременчужанам тепер не доведеться трястися по дорозі в Полтаву. Також на радість медикам на території лікарні відкрили сучасний пральний комплекс, який обслуговуватиме кілька лікарень і дозволятиме економити до 2 млн грн на рік..

Велике прання

Велике прання по-кременчуцькому. Пропускна здатність пральні – близько 500 кілограмів білизни на добу.
Фото: Станислав Константинов

До кременчуцької дитячої лікарні Дід Мороз прийшов зранку 31 грудня – відкривати два сучасні приміщення. Першим із них була централізована пральня, яка обслуговуватиме не тільки «своїх», але й першу, третю та п‘яту лікарні.

– Тримати при кожній лікарні пральню із власною котельнею на газовому паливі не економно, – каже міський голова Микола Глухов. – Тому ми вирішили об‘єднати їх в один централізований комплекс, який працюватиме на електроенергії. Таким чином у рік буде економитися близько двох мільйонів гривень. І ці кошти залишатимуться у медичній галузі – для обладнання та інших потреб.   

Аби втілити проект у життя знадобилося 500 тис грн. За словами мера дуже допоміг у роботі керівник ВАТ «Полтаваобленерго» Володимир Чернявський – все було зроблено вчасно, а багато що – «в борг».

«Зробіть йому МРТ!»

Навіть цікавіше, ніж у відомому серіалі «Доктор Хаус»: мати зможе тримати дитину в томографі за руку та заспокоювати її, аби лежала рівненько. Вартість процедури – 400-600 гривень. Все залежить від складності обстеження, які реактиви та обладнання буде застосовуватись для нього.
Фото: Станислав Константинов

   Другим передноворічним подарунком для медицини Кременчука став діагностичний центр магнітно-резонансної томографії* (МРТ). Його обладнали томографом AIRIS II. Цей сучасний апарат коштує близько 1,5 млн грн. Він зручний при обстеженні дитини – дозволяє, щоб під час процедури мати була поруч (вона може тримати своє чадо за руку). Раніше хворі кременчужани (30-40 чол. на місяць) мали їздити на обстеження у Полтаву, або у Світловодськ. Тепер ця необхідність може відпасти. За словами інвестора, Олександра Лісицина, вартість проходження процедури на МРТ буде на рівні Полтави (від 400-600 гривень). Щодо малозабезпечених кременчужан, то підприємець пообіцяв щомісячно надавати 20 талонів на безкоштовну процедуру. Розподіляти їх будуть у міськздороввідділі.
   Перших пацієнтів-клієнтів у центрі зможуть прийняти вже з 15 січня, коли будуть остаточно вирішені всі «паперові питання», тоді ж буде відома точна вартість кожної процедури.
Найближчим часом для кременчуцьких лікарів проведуть семінар, на якому харківські фахівці пояснять можливості цього нового для міста апарату.
   – На даному етапі укладаються договори з медцентрами в Україні (Харків, Київ), Німеччині, Ізраїлі, – говорить Олександр Лісицин. – Якщо клієнт хоче, щоб розшифровку отриманих даних зробив не місцевий фахівець, а більш кваліфікований, то можна буде це зробити не виїжджаючи з Кременчука.
   Валерій ЛИТВИНЕНКО, начальник міського відділу охорони здоров‘я:
   – Це не просто – захотів, прийшов і сказав – «зробіть мені МРТ!». Лише за направленням лікаря, який до цього вже провів обстеження на УЗІ. Тут не має бути потоку. Це стосується пацієнтів травматологів, нейрохірургів, неврологів, онкологів. Встановлений у Полтаві томограф – більш функціональний.

Словник: знімки, які отримують за допомогою МРТ, дають інформацію з багатьма подробицями про стан організму пацієнта, що дозволяє виявляти багато захворювань на ранніх стадіях, коли звичайне рентгенівське обстеження ще не показує жодного порушення. За допомогою сучасних комп’ютерів можна зробити точну тривимірну модель будь-якого органу, побачити його у розрізі. Лікар отримує цінну інформацію. 
Автор: konstantinov
Теги: МРТ

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх