Як виростити тропічні фрукти у звичайній квартирі

8.10.2009, 10:48 Просмотров: 6 253
Придбайте пагінець тропічного деревця і....
Як не дивно, дуже високої температури ці екзоти не полюбляють – якщо більше, ніж +35 почувають себе погано, так само не переносять і холоду – при +5 гинуть.
Фото: Дмитрий Бабец

Виростити лимон вагою у 600 грамів та протягом року збирати врожай бананів можна у звичайній квартирі Аби виростити тропічний фрукт власноруч, не обов’язково їхати до Африки та вивчати досвід папуасів. Достатньо придбати пагінець тропічного деревця, посадити його у горщик і, поки за вікном йде дощ та сніг, милуватися тим, як ця екзотика розквітає на вашому підвіконні замість звичайних вазонів. Щоправда, для цього вам знадобляться особливі сорти тропічних рослин, які були створені для того, аби зростати в оселях, балувати господарів плодами цілий рік та бути невибагливими у догляді. Саме такі вирощує кременчужанин Олександр. Невибагливі сорти він придбав у київського селекціонера Анатолія Патія. У нього ж купив і проект чудо-теплиці, в якій «живе» вся ця екзотика:

– Коли на вулиці «-15», то у теплиці - +15...+16. Отоплювати газом її практично не потрібно. Вмикаю його лише взимку, вночі. А влітку, головне, накривати теплицю чимось, щоб надто не нагрівалась. Лимони та банани чудово ростуть і в кімнатних умовах, однак у теплиці вдвічі швидше.

Олександр демонструє «Телегра­фу» свої бананово-лимонні плантації. Лимон, який бачимо на гілці тропічного деревця, вражає своїми розмірами: ледь уміщається в руці.

– Вирішив зайнятись їхнім розведенням після того, як побачив сюжет по телевізору. Цікаво стало – лимони та банани ростуть дома, як горшкові квіти, - ділиться з нами Олександр. – Цей лимон важить 630 грамів. Дозрівають плоди довго, 6-7 місяців, можна не зривати й 2 роки. А коли лимон цвіте, то від нього – такий аромат!.. А на смак чимось схожий на грейпфрут. Зараз такі тропічні рослини вирощують лише у чотирьох місцях – у Харкові, Києві на Закарпатті та в Кременчуці.

Олександр каже, що на деревці може зав’язатись до 10 лимонів одночасно. Щоправда, варто потурбуватись про екзота і підв’язати плоди, аби гілки не зламались. За рік лимон дасть 40-50 кілограмів плодів, а банан - 150-200 штук. Екзоти стійкі до хвороб, і все, що вони потребують – це поливання, обприскування, іноді – підкормки.

Отакий красень, що важить більше, ніж півкілограма, може з’явитись у домашніх умовах.
Фото: Дмитрий Бабец

Інжир – на грядці

А ось апельсини у теплиці не прижились – виявились більш капризними за інші рослини. Інжир та гранат менш вибагливі – їх можна посадити навіть на власному городі. Звичайно ж, якщо сорт – спеціальний.

- Інжир можна посадити на городі, вкутати коріння Він витримає мінус 20-25 градусів, а влітку, з першим сонцем, він починає рости, – розповідає Олександр.

Посадити можна й гранат. Щоправда, готуйтесь до того, що перші плоди ви побачите лише через 4-5 років. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх