Із 14 жовтня в Україні змінюють міжміські та міжнародні коди

8.10.2009, 21:04 Просмотров: 6 436
Подзвоните в Київ – потрапите в Англію.

Відтепер «вісімка», з якої починаються всі міжміські дзвінки, зникне. І набирати номер, якщо ви телефонуєте до іншого міста, буде потрібно з нуля. Головне, не натисніть його двічі – інакше потрапите за кордон. І не забудьте – коди мобільних операторів також будуть змінені, тож телефонні номери у вашій мобілці доведеться підправити.

– 14 жовтня нічого страшного не станеться. Просто людям, коли вони проснуться вранці, аби зателефонувати до іншого міста не потрібно буде набирати «вісім». Вона зникне. Наприклад, аби зателефонувати до Києва, замість 8-044, потрібно буде набрати 044. Потім, як завжди, - дочекатись гудка та набрати звичайний номер телефону. Те саме, якщо ви телефонуєте на мобільний телефон. Наприклад, замість «8-067» потрібно буде набрати «067», – пояснює начальник цеху техексплуатації станціонних споруд кременчуцької філії «Укртелекому» Віктор Соколов.

Він розповідає, якщо ви телефонуватимете у межах області, за внутрішньообласним кодом, «вісімка» зміниться на «нуль». Наприклад, аби подзвонити до Полтави потрібно було набрати 8-22, а після 14 жовтня - 022.

Винятком стануть лише міста, які розташовані у Київській області. Їм нададуть окремий код – 45. Наприклад, аби додзвонитись до Богуслава, замість 8 – 044-61, потрібно буде набрати: 045-61.

– Це другий етап модернізації телефонних номерів, – пояснює пан Соколов. – Перший етап був, коли змінювались, так звані, скорочені номери – телефони екстрених служб, та номери з трьох-чотирьох знаків.

До речі, екстрених служб жовтневе нововведення не зачіпатиме – їх вже «модернізували» минулого року. Нагадаємо, телефонувати потрібно: 101(МНС), 102 (міліція), 103 (швидка), 104 (газова служба) та 109 (довідкова).

Підступна «міжнародка»

Якщо ви телефонуватимете до іншої країни, майте на увазі – замість звичного «810» потрібно буде набрати «00».

– Таким чином модернізація телефонних номерів призвана привести українську систему до світових стандартів. Бо в інших країнах за кордон не телефонують через «810». А так іноземець приїде і буде знати, як набрати міжнародний код. Чи навпаки, кременчужанин, що перебуватиме за кордоном, уже знатиме, як телефонувати до Батьківщини, - розповідає Віктор Соколов.

Однак тепер головне, щоб намагаючись подзвонити у межах України, ваша рука випадково не здригнула і ви не набрали «нуль» двічі. Інакше можете потрапити в іншу країну, а там вже зовсім інші тарифи. Наприклад, якщо ви телефонуючи до Києва випадково замість 044 наберете 0044, потрапите до Англії. Щоправда, вірогідність того, що ви таки до когось випадково додзвонитесь мінімальна – кількість цифр у телефонних номерах закордонних міст, як правило, більша, ніж в українських.

Право на помилку

Якщо ви помилитесь і набиратимете телефонний номер по старому, через «8», це не страшно. Вам відповість автоінформатор, який або просто повідомить про помилку і порекомендує зателефонувати у довідкову 176, або розповість, як правильно набрати код. Проблеми можуть виникнути хіба що у мешканців селищ, зазначає пан Соколов. Через технічні нюанси, якщо вони набиратимуть звичне для себе «98» після 14 жовтня, цей сигнал автомат може прочитати як «00» і з’єднати із закордоном.

Нові коди доведуть до мозолів

Вони можуть з’явитись, якщо записній книжці вашого мобільника багато телефонних номерів. Їх усі потрібно буде змінювати. Інакше, набираючи звичні номери близьких людей, ви не зможете додзвонитись. Вам потрібно буде або просто прибрати «вісімку» з усіх існуючих номерів, або записати їх у міжнародному коді +38 (далі код оператора, наприклад, 067 та сам номер). Пан Соколов каже, якщо номерів у вашому записнику багато, щоб не змінювати їх в ручну, можна скористатись комп’ютером.

Як тепер дзвонити?

* 2 чи 22 додаються до коду, якщо телефонний номер коротший за сім знаків. 2 – для шестизначних номерів, 22 – для пятизначних. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх